Справа № 2-2527/11
Провадження № 2-п/200/154/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.12.2018 року
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого - судді Томаш В.І.,
за участю секретаря - Кубрак К.В.,
розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Дніпро до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходилася цивільна справа № 2-2527/11 за позовом Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Дніпро до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості .
21.03.2011 року ухвалено заочне рішення у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Дніпро до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, яким позов задоволено.
08.10.2018 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд вказаного заочного рішення від 21.03.2011 року без клопотанням про поновлення строків на подання цієї заяви. В обґрунтування заяви ОСОБА_1 вказав, що копію заочного рішення отримав лише 28.09.2018 року при підписанні Угоди про прощення (анулювання) боргу №280918 за кредитним договором № 040408-АК/1 від 04.04.2008 року, банк надав йому ксерокопію цього рішення для ознайомлення. Крім того, вказав, що йому не було відомо про день та час проведення судових засідань, він не мав можливості прийняти участі у судових засіданнях та вважає, що не з'являвся в судові засідання з поважних причин. Просив скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
11.10.2018 року ухвалою суду заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від 21.03.2011 року було залишено без розгляду.
08.11.2018 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд вказаного заочного рішення від 21.03.2011 року з клопотанням про поновлення строків на подання цієї заяви. В обґрунтування заяви ОСОБА_1 вказав, що копію заочного рішення отримав лише 28.09.2018 року при підписанні Угоди про прощення (анулювання) боргу №280918 за кредитним договором № 040408-АК/1 від 04.04.2008 року, банк надав йому ксерокопію цього рішення для ознайомлення. Крім того, вказав, що йому не було відомо про день та час проведення судових засідань, він не мав можливості прийняти участі у судових засіданнях та вважає, що не з'являвся в судові засідання з поважних причин. Просив скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.
Сторони в судове засідання не з'явилися, причини неявки суду не повідомили, що відповідно до ч.1 ст. 287 ЦПК України не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши матеріали заяви та цивільної справи, судом встановлено, що копію заочного рішення суду від 21.03.2011 року ОСОБА_1 отримав поштою 12.11.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.(а.с.89)
Відповідно до ст. 120, 122 - 124, 126 ЦПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом. Строки, встановлені законом або судом, обчислюються роками, місяцями і днями, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати. Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку. Строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо закінчення строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, строк закінчується в останній день цього місяця. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Перебіг строку, закінчення якого пов'язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події. Останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку. Зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків. З дня відновлення провадження перебіг процесуальних строків продовжується. Право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У заочному рішенні суду від 21.03.2011 року чітко вказано, що заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, згідно ст. 228 ЦПК України чинній на момент ухвалення заочного рішення.
Відповідно порядку і строків подання заяви про перегляд заочного рішення, встановлених статтею 284 ЦПК України у редакції, чинній на момент подання ОСОБА_1 заяви, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Крім того, суд не приймає до уваги обґрунтування ОСОБА_1 щодо не отримання заочного рішення та неможливості з'явитися в судові засідання, оскільки матеріалами справи було підтверджено, що ОСОБА_1 отримав копію заочного рішення - 12.11.2011 року.
Відповідно до п.1 ч.3 статті 287 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: залишити заяву без задоволення.
На підставі наведеного та керуючись статтями 284 - 286, 287, 423 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ОСОБА_2 Дніпро до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1, що у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.І. Томаш
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2018 |
Оприлюднено | 19.12.2018 |
Номер документу | 78612779 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Томаш В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні