справа №619/4993/18
провадження №2/619/2029/18
УХВАЛА
17 грудня 2018 року м. Дергачі
Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Якименко Л.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_4 про визнання недійсним договору довічного утримання та визнання права власності на ? частину майна, що є спільною сумісною власністю подружжя.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_4 про визнання недійсним договору довічного утримання та визнання права власності на ? частину майна, що є спільною сумісною власністю подружжя.
Позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
На підставі п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивач просить визнати недійсним договір довічного утримання, укладений 31 серпня 2018 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, засвідчений приватним нотаріусом Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_4 за реєстровим № 1193. Копія вищевказаного договору не залучена до справи, про причини та наміри позивача отримати вказаний доказ не зазначено у позовній заяві.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Згідно до п. 12 постанови № 10 Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах судовий збір повинен бути сплачений за кожною позовною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
З тексту прохальної частини позовної заяви позивача вбачаються три позовні вимоги: визнати договір довічного утримання, визнати право власності на ? частку житлового будинку та визнати право власності на ? частку земельної ділянки.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач сплатила судовий збір не в повному обсязі, а саме лише за дві позовні вимоги про визнання права власності на майно.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити), а саме в розмірі 704 грн. 80 коп.
Керуючись ст.ст. 185 ч. 2, 258-260, 353 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - приватний нотаріус Дергачівського районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_4 про визнання недійсним договору довічного утримання та визнання права власності на ? частину майна, що є спільною сумісною власністю подружжя - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви та надати строк десять днів з дня отримання нею ухвали для їх усунення.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 ЦПК України , позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню окремо від рішення судуне підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Л. О. Якименко
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2018 |
Оприлюднено | 19.12.2018 |
Номер документу | 78624544 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Якименко Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні