Ухвала
від 14.12.2018 по справі 466/9807/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/9807/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 грудня 2018 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Федорова О.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Львівського комунального підприємства Янів-405 про відшкодування майнової та моральної шкоди, -

встановив:

10 грудня 2018 року ОСОБА_1, проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 звернулася до Шевченківського районного суду м. Львова із позовною заявою до Львівського комунального підприємства Янів-405 , місце знаходження м. Львів, вул. Турянського 5 про відшкодування майнової та моральної шкоди.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 до Львівського комунального підприємства Янів-405 про відшкодування майнової та моральної шкоди - підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Статею 175 ЦПК України передбачені вимоги до позовної заяви, проте подана позовна заява не відповідає встановленим вимогам.

До позовної заяви не додано:

- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розміри сплати судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".

Статтею 4 ЗУ Про судовий збір передбачено судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з 01 січня 2018 року встановлено 1762 гривні.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 704,80 грн.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 704, 80 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч. 2 п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ N 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах, якщо в позовній заяві об'єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов'язаних між собою, то враховуючи, що об'єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог. При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

До позовної заяви позивачем додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 704,80 гривень, тобто сплачено за одну вимогу.

Таким чином позовна заява не відповідає вимогам визначеним ст. 177 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч.1ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху поставляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відповідно до вимог п.1, п. 2 ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір необхідно сплатити судовий збір в розмірі 704,80 грн. за позовну заяву немайнового характеру та 704,80 грн. за позовну заяву майнового характеру.

Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи необхідність усунення зазначених в ухвалі недоліків, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення цих недоліків.

На підставі викладеного та керуючись: ст. ст. 177 , 185 , 260 , 261 , 353 ЦПК України , -

постановив :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Львівського комунального підприємства Янів-405 про відшкодування майнової та моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк, для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачу якщо ним відповідно до ухвали суду у встановлений строк буде виконано вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Якщо не будуть усунуті недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху окремо від рішення суду оскарженню не підлягає

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя: ОСОБА_2

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення14.12.2018
Оприлюднено19.12.2018
Номер документу78639659
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —466/9807/18

Ухвала від 11.02.2020

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 02.01.2020

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Рішення від 18.11.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

Рішення від 22.11.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

Рішення від 18.11.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

Ухвала від 31.01.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

Ухвала від 02.01.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

Ухвала від 14.12.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Федорова О. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні