490/5173/17 04.12.2018
н\п 1-кс/490/3751/2018
Справа № 490/5173/17
УХВАЛА
Іменем України
29 листопада 2018 року м. Миколаїв
Слідчийсуддя Центральногорайонного судум.Миколаєва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Миколаївської області у кримінальному провадженні №42014150000000015 внесеного до ЄРДР 05.02.2014 за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України про встановлення строку для ознайомлення сторони захисту з матеріалами кримінального провадження, -
Учасники судового провадження:
прокурор ОСОБА_3
адвокат ОСОБА_4
встановив:
Слідчий слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Миколаївської області ОСОБА_5 , в якому просить встановити стороні захисту (захиснику ОСОБА_4 та підозрюваному ОСОБА_6 ) строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Своє клопотання слідчий мотивує тим, що стороні захисту повідомлено про відкриття матеріалів досудового розслідування, однак сторона захисту зволікає при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, що унеможливлює виконання слідчим і прокурором інших передбачених ст. 290-291 КПК завдань.
В судовому засіданні прокурор підтримав заявлене слідчим клопотання.
Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував факт зволікання з матеріалами кримінального провадження, при цьому звернув увагу судді на незаконність завершення досудового розслідування, так як частково ознайомившись з матеріалами кримінального провадження з`ясував, що до наступного часу в матеріалах досудового розслідування відсутній висновок судово - криміналістичної експертизи відео - звукозаписів, одержаних під час проведення оперативно-технічних заходів та НСРД, в одержанні якого перешкоджає слідчий, який замість виконання рішення слідчого судді від 22.08.2018 про доручення проведення у кримінальному провадженні вказаної експертизи, звернувся до слідчого судді з клопотанням про його роз`яснення, розгляд якого має відбутися 06.12.2018р..
Підозрюваний в судове засідання не прибув, надав суду заяву в якій просив про розгляд клопотання у його відсутність через зайнятість на роботі, підтримує позицію захисника.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши думку учасників судового засідання, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст. 290КПК України визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурор або слідчий за його дорученням зобов`язаний повідомити підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування. Прокурор або слідчий за його дорученням зобов`язаний надати доступ до матеріалів досудового розслідування, які є в його розпорядженні, у тому числі будь-які докази, які самі по собі або в сукупності з іншими доказами можуть бути використані для доведення невинуватості або меншого ступеня винуватості обвинуваченого, або сприяти пом`якшенню покарання. Прокурор або слідчий за його дорученням зобов`язаний надати доступ та можливість скопіювати або відобразити відповідним чином будь-які речові докази або їх частини, документи або копії з них, а також надати доступ до приміщення або місця, якщо вони знаходяться у володінні або під контролем держави, і прокурор має намір використати відомості, що містяться в них, як докази у суді. Надання доступу до матеріалів включає в себе можливість робити копії або відображення матеріалів. Сторони кримінального провадження зобов`язані письмово підтвердити протилежній стороні, а потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження - прокурору факт надання їм доступу до матеріалів із зазначенням найменування таких матеріалів.
Сторонам кримінального провадження, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов`язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів.
Встановлено, що 05.02.2014 року розпочато досудове розслідування по кримінальному провадженню №42014150000000015, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України.
Захист підозрюваного ОСОБА_6 у вказаному кримінальному провадженні здійснює адвокат ОСОБА_4 ..
10.11.2017 року підозрюваному ОСОБА_6 та його захиснику ОСОБА_4 згідно вимог ст.ст. 283, 290КПК України було повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів досудового розслідування для ознайомлення.
Згідно протоколу про надання доступу до матеріалів досудового розслідування від 10.11.2017 року, підозрюваному ОСОБА_6 та адвокату ОСОБА_4 надано матеріали досудового розслідування у двох томах (Т1 -440 арк., Т-2 -330 арк.). В період часу з 14.11.2017 по 13.12.2017, захисник ОСОБА_4 ознайомився лише з Т-1 матеріалів досудового розслідування, підозрюваний ОСОБА_6 27.12.2017 року ознайомився з Т-1 матеріалів досудового розслідування на 440 арк..
Також встановлено, що з того часу (з 27.12.2017) станом на день розгляду цього клопотання сторона захисту з матеріалами досудового розслідування знайомитися відмовляються.
Встановивши вказані обставини слідчий суддя зазначає.
П. "b" пункту 3 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод передбачено, що кожен обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має право мати час і можливості для підготовки свого захисту.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 21 жовтня 2010 року у справі "Корнєв і Карпенко проти України" зазначив, що підпункт "b" пункту 3 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод гарантує обвинуваченому "мати час і можливості, необхідні для підготовки свого захисту", а це означає, що така підготовка охоплює все, що є "необхідним" для підготовки розгляду справи судом. Крім того, можливості, доступні кожному, хто обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, мають включати ознайомлення - для цілей підготовки свого захисту - з результатами розслідувань, які проводилися протягом усього провадження у справі. Однак питання адекватності часу і можливостей, наданих обвинуваченому, слід вирішувати в контексті обставин кожної конкретної справи.
Враховуючи вимоги ч. 10 ст. 290 КПК України, наведене рішення ЄСПЛ та рішення КонституційногоСуду України№1-рп/2012від 18січня 2012року у справі за конституційними поданнями 47 та 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин шостої, сьомої статті 218Кримінально-процесуальногокодексу України (справа про ознайомлення обвинуваченого і захисника з матеріалами кримінальної справи), можна зробити висновок, що строки ознайомлення з матеріалами кримінального провадження повинні визначатися в кожному випадку залежно від обсягу матеріалів кримінального провадження та їх складності, кількості підозрюваних, дій або бездіяльності (поведінки) підозрюваних чи їх захисника та незалежних від волі підозрюваних чи їх захисника чинників (наприклад, хвороби) тощо, але в межах розумних строків визначених у статті 28 КПК України.
Зважаючи на незначний обсяг та помірну складність матеріалів досудового розслідування (кримінального провадження), наявність вільного доступу з боку сторони захисту до вказаних матеріалів, а також на встановлені в ході судового розгляду обставини, вважаю, що сторона захисту зволікає при ознайомленні з матеріалами досудового розслідування, а тому підозрюваному та захиснику слід встановити строк для ознайомлення з матеріалами до 20 січня 2019 року, після спливу якого, вони будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів кримінального провадження.
Керуючись ст. 290 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання слідчого задовольнити.
Встановити захиснику ОСОБА_4 та підозрюваному ОСОБА_6 строк до 20 січня 2019 року включно для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42014150000000015 від 05.02.2014 року за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Роз`яснити захиснику ОСОБА_4 та підозрюваному ОСОБА_6 , що після спливу вказаного строку, вони будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_7 ОСОБА_8
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 78737850 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Гречана С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні