Ухвала
від 20.12.2018 по справі 500/2513/18
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

Справа № 500/2513/18

20 грудня 2018 рокум. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1) до Бучацької районної ради Тернопільської області (місцезнаходження: майдан Волі, 1, м. Бучач, Тернопільська область, 48400, код ЄДРПОУ: 25346745) про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

19 листопада 2018 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Бучацької районної ради Тернопільської області про визнання протиправним та скасування рішення Бучацької районної ради Тернопільської області від 02 листопада 2018 року №708 "Про внесення змін в назву юридичної особи - комунальної організації (установи, закладу) "Бучацька централізована клубна система", адресу її місцезнаходження та затвердження статуту в новій редакції".

Ухвалою суду від 20.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання на 20.12.2018.

На адресу суду 04.12.2018 до початку розгляду справи по суті від позивача надійшла заява про залишення позову без розгляду, в якій також просить повернути сплачений судовий збір (а.с.62).

20.12.2018 через відділ документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду від представника відповідача поступила заява про розгляд справи в письмовому провадженні, проти задоволення заяви щодо залишення позовної заяви без розгляду не заперечує.

Згідно частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Тому, з врахуванням наведеного, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів .

Розглянувши подану заяву та матеріали справи, суд вважає, що заява позивача про залишення позову без розгляду підлягає до задоволення.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Згідно з частиною третьої статті 9 КАС України зазначено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За приписами пункту 3 частини третьої статті 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Так, у відповідності до пункту 5 частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті (частини друга статті 240 КАС України).

Положення наведених норм, відповідно до принципу диспозитивності, передбачають право позивача на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд. Отже, підстав для відмови у задоволенні заяви про залишення позову без розгляду поданої до початку розгляду справи по суті законодавством не передбачено, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулась до суду з позовом.

Таким чином, проаналізувавши заяву про залишення позову без розгляду на предмет її відповідності викладеним у даному судовому рішенні нормам та з'ясованим судом обставинам, а також оцінивши докази, які містяться у матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для її прийняття.

При цьому, суд враховує, що заява про залишення позову без розгляду подана, як і сам позов, безпосередньо позивачем, не суперечить чинному законодавству, не порушує права, свободи та інтереси учасників адміністративного процесу, а залишення позову без розгляду є свого роду вільним волевиявленням позивача, реалізованим до початку розгляду справи по суті.

Частиною п'ятою статті 240 КАС України передбачено, що в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.

Враховуючи вищенаведене та наявність підстав для залишення позову без розгляду, суд вважає за можливе повернути позивачу сплачений судовий збір в сумі 704,80 грн.

Керуючись статтями 240, 241, 243 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Бучацької районної ради Тернопільської області (місцезнаходження: майдан Волі, 1, місто Бучач, Тернопільська область, 48403) про визнання протиправним та скасування рішення залишити без розгляду.

Повернути ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) судовий збір сплачений згідно квитанції №90 від 19.11.2018 в розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 (вісімдесят) коп.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Повний текст ухвали складено 20.12.2018.

Суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.12.2018
Оприлюднено22.12.2018
Номер документу78744921
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —500/2513/18

Ухвала від 20.12.2018

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мартиць Оксана Іванівна

Ухвала від 20.11.2018

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мартиць Оксана Іванівна

Ухвала від 20.11.2018

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Мартиць Оксана Іванівна

Постанова від 02.05.2018

Адмінправопорушення

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Присакар О. Я.

Постанова від 02.05.2018

Адмінправопорушення

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Присакар О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні