ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення зустрічної позовної заяви без руху
м. Київ
20.12.2018Справа № 910/15880/18
Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В. розглянувши
зустрічну позовну заяву Фізичної особи-підприємця Хаддужа Мохамед
до Обухівського районного споживчого товариства
про визнання договору нікчемним та стягнення 100000,00 грн.
у справі № 910/15880/18
за позовом Обухівського районного споживчого товариства
до Фізичної особи-підприємця Хаддужа Мохамед
про стягнення 87414,57 грн.
ВСТАНОВИВ:
Обухівське районне споживче товариство звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Фізичної особи-підприємця Хаддужа Мохамед про стягнення 87414,57 грн., з яких: 80000,00 грн. - заборгованість по орендній платі, 2132,92 грн. - інфляційні нарахування, 407,67 грн. - 3% річних, 4873,98 грн. - пеня.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань по договору №12 оперативної оренди від 04.12.2017 в частині сплати орендної оплати.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №910/15880/18, постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (без проведення судового засідання).
17.12.2018 Фізична особа-підприємець Хаддужа Мохамед звернувся до суду із зустрічною позовною заявою про визнання договору №12 від 04.12.2017 нікчемним та стягнення 100000,00 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України, відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу (ч. 4 ст. 180 ГПК України).
Розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви, суд дійшов висновку, що зустрічний позов поданий з порушенням норм ст. ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 1762,00 грн.
Згідно із ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно із п.п. 1 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем за зустрічним позовом заявлено вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру про стягнення 100000,00 грн.
Таким чином, за подання даного зустрічного позову необхідно сплатити судовий збір за ставками, встановленими Законом України "Про судовий збір", за вимогу немайнового характеру та за вимогу майнового характеру у сумі 3524 грн. (1762,00 грн. та 1762,00 грн.).
Однак, з доданих до позовної заяви документів вбачається, що в порушення норм законодавства за подання даної зустрічної позовної заяви згідно із квитанцією №0.0.1211664479 від 14.12.2018 позивачем за зустрічним позовом сплачено судовий збір у сумі 1762,00 грн., тобто лише за одну вимогу.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно із ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.
Згідно з п.п. 59, 61 постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
В підтвердження направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу позивач за зустрічним позовом надав чеки про оплату поштових послуг.
Однак, всупереч приписів ст.ст. 164, 172 ГПК України, позивачем за зустрічним позовом до зустрічного позову не додано опису вкладення у цінний лист.
У відповідності до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Однак, позивачем за зустрічним позовом не наведено обґрунтувань щодо вимоги про стягнення 100000,00 грн., що свідчить про відсутність повного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги.
Згідно із до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Зустрічна позовна заява не містить переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, на підтвердження викладених у зустрічній позовній заяві обставин.
Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, позивачем за зустрічним позовом в порушення приписів п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України до зустрічної позовної заяви не додано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно із п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Позивачем за зустрічним позовом до матеріалів зустрічної позовної заяви не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
Згідно із ч. 5 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України, до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, дана зустрічна позовна заява підлягає залишенню без руху.
Позивачу за зустрічним позовом слід усунути зазначені недолік зустрічної позовної заяви шляхом надання:
доказів сплати судового збору у сумі 1762,00 грн.;
опису вкладення у цінний лист на підтвердження факту надсилання на адресу місцезнаходження відповідача за зустрічним позовом зустрічної позовної заяви та доданих до неї документів;
зазначити всі обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги про стягнення 100000,00 грн.;
перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, на підтвердження викладених у зустрічній позовній заяві обставин;
підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач за зустрічним позовом поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
На підставі викладеного та керуючись, ст. ст. 174, 180, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Зустрічну позовну заяву Фізичної особи-підприємця Хаддужа Мохамед до Обухівського районного споживчого товариства про визнання договору нікчемним та стягнення 100000,00 грн. - залишити без руху.
2. Встановити Фізичній особі-підприємцю Хаддужа Мохамед строк протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення зустрічної позовної заяви без руху для усунення недоліків зустрічної позовної заяви.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2018 |
Оприлюднено | 22.12.2018 |
Номер документу | 78748968 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні