ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21.12.2018 р. Справа № 914/2379/18
Суддя Березяк Н.Є., розглянувши матеріали справи
за позовом: Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків Добрий-господар , м. Новояворівськ, Львівської області, до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1 Стиль , м. Новояворівськ, Львівської області, про: стягнення заборгованості з внесків та платежів, визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи наступне.
Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164 встановлює низку вимог до позовної заяви та до документів, які додаються до неї. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги яким повинна відповідати позовна заява. Так, згідно з пунктами 3, 5, 8, 9, 10 частини 3 вказаної статті передбачено, що позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються ; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову ; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Проте позивачем не вказано у позові відповідних обставин, зазначення яких є обов'язковим при зверненні до суду.
Для прикладу, зазначаючи ціну позову, недостатнім є лише вказати з яких сум боргу вона складається. Необхідним є надання детального розрахунку, в якому відображається період (день, місяць, рік) виникнення конкретної суми боргу за цей період та його погашення (за наявності) чи часткової оплати. Надання доказів повної/часткової оплати, якщо такі періоди є оплаченими і т.д.
Окрім того, як підставу своїх вимог, заявник вказує про порушення відповідачем умов Договору відносин власників нежитлових приміщень та ОСББ Добрий-господар від 27.06.2014, який є не підписаний зі сторони ОСОБА_1 Стиль . А також, у позові обґрунтовує свої вимои квитанціями, розрахунками які до матеріалів справи не долучає.
Додатково, суд роз'яснює позивачу, що відповідно до частин 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Копії письмових доказів (кожної сторінки), які подаються до суду, необхідно оформляти відповідно до вимог пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003. Однак, заявником належним чином не засвідчено жодного доказу, долученого до матеріалів справи.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, керуючись 162, 164, ч. 1 та 2 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків Добрий-господар до товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1 Стиль про стягнення заборгованості з внесків та платежів - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набрала законної сили 21.12.2018.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Березяк Н.Є.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2018 |
Оприлюднено | 22.12.2018 |
Номер документу | 78750168 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Березяк Н.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні