Справа № 515/2109/18
Провадження № 2-з/515/3189/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
про повернення заяви
22 грудня 2018 року Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Семенюк Л.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Приморської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради,
В С Т А Н О В И Л А:
21.12.2018 року заявник звернувся до Татарбунарського районного суду з заявою про забезпечення поданого ним позову до Приморської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, в якій просить суд забезпечити позов, а саме:
- заборонити відділу земельних ресурсів у Татарбунарському районі Одеської області, який знаходиться за адресою: (68100, м.Татарбунари, вул. Барінова,14, ЄДРПОУ 23218842) - (далі ЦНАП) надавати будь-які довідки ОСОБА_2 для розробки проекту землеустрою на земельну ділянку на підставі рішення Приморської сільської ради № 444-VII від 09.08.2018 року Про надання згоди на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) ;
- заборонити ЦНАП приймати від ОСОБА_2 будь-які документи, що стосуються виготовлення проекту землеустрою на земельну ділянку на підставі рішення Приморської сільської ради № 444-VII від 09.08.2018 року Про надання згоди на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) ;
- заборонити Приморській сільській раді затверджувати на сесії виготовлений проект землеустрою ОСОБА_2 на підставі рішення Приморської сільської ради № 444-VII від 09.08.2018 року Про надання згоди на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) .
Згідно ч.2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п.п.3-4 ч.1 ст. 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно ч.2 ст. 151 ЦПК України, якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч.5 ст. 151 ЦПК України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно п.п.4 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз'яснення судового рішення, які подано; заяви про сприяння третейському суду (міжнародному комерційному арбітражу) в отриманні доказів - фізичною особою, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України " Про Державний бюджет України на 2018 рік", установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1762 гривні.
Проте, заявником порушені вказані вимоги, оскільки не сплачено судовий збір за подачу заяви про забезпечення позову у сумі 352,40 грн. та не долучено документ, що підтверджує його сплату у встановленому порядку.
Крім того, заявником не наведено жодних підстав для забезпечення позову, не обґрунтовано необхідність застосування саме такого виду забезпечення позову, що зазначено у заяві; не вказано, яким чином може сприяти виконанню рішення суду вказаний захід забезпечення позову; не приведено обставини та не надано документи, які б свідчили про те, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Більш того, не зазначено та не надано суду жодних доказів, як саме та яким чином ОСОБА_2 порушує права та інтереси заявника. В порушення вимог ч.2 ст. 151 ЦПК України, також не зазначено відомостей щодо особи ОСОБА_2, яка може отримати статус учасника справи, її місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти.
Згідно ч.9 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
За вказаних обставин заява ОСОБА_1 про забезпечення позову підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст.ст.151, 153 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику право повторного звернення до суду, якщо перестануть існувати підстави, що визвали її повернення.
Ухвала може бути оскаржена в строки та в порядку, передбаченому ст. ст. 354 -355 ЦПК України.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.А.Семенюк
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2018 |
Оприлюднено | 23.12.2018 |
Номер документу | 78808784 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні