Рішення
від 05.12.2018 по справі 808/1999/18
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

05 грудня 2018 року Справа № 808/1999/18 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Лазаренка М.С.,

за участю секретаря судового засідання Новікової Д.А.,

розглянувши за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69121, АДРЕСА_1)

до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166)

про визнання протиправними та скасування податкової вимоги, рішення про застосування штрафних санкцій та податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

30 травня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0135761305 від 26.12.2017 зі сплати єдиного внеску у сумі 171 761,12 грн., рішення №0135771305 від 26.12.2017 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у сумі 27 241,65 грн.; податкових повідомлень-рішень №0135811305 від 26.12.2017 про нарахування суми грошового зобов'язання з військового збору у сумі 14 076,23 грн. (в т.ч. - 11260,98 грн. за основним платежем та 2 815,25 грн. штрафних санкцій); №0136751305 від 26.12.2017 про нарахування суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 187 611,44 грн. (в т.ч. - 150 089,15 грн. за основним платежем та 37522,29 грн. штрафної санкції); податкове повідомлення-рішення №0135781305 від 26.12.2017 про нарахування суми штрафних санкцій з податку на доходи з фізичних осіб в сумі 510,00 грн.; податкове повідомлення-рішення №0135791305 від 26.12.2017 про нарахування суми штрафних санкцій з податку на доходи з фізичних осіб в сумі 510,00 грн., які були прийняті ГУ ДФС у Запорізькій області на підставі акту перевірки №3965/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 27.10.2017 та з врахуванням акту №4787/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 20.12.2017.

Ухвалою суду від 31.05.2018 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви. 17 липня 2018 року до суду надійшли документи на виконання вимог ухвали суду.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 23.07.2018 року відкрито загальне позовне провадження.

Ухвалою суду від 14.08.2018 підготовче судове засідання відкладено на 18 вересня 2018 року.

Ухвалою суду від 18.09.2018 підготовче судове засідання відкладено та подовжено строк підготовчого провадження.

Згідно довідки Запорізького окружного адміністративного суду суддя Лазаренко М.С. в період з 16.10.2018 по 18.10.2018 знаходився у відрядженні.

Ухвалою суду від 22.10.2018 закрито підготовче провадження, призначено справу до розгляду по суті на 06.11.2018.

В судовому засіданні 06.11.2018 оголошено перерву до 05.12.2018.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вимога про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0135761305 від 26.12.2017 зі сплати єдиного внеску у сумі 171 761,12 грн., рішення №0135771305 від 26.12.2017 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у сумі 27 241,65 грн.; податкових повідомлень-рішень №0135811305 від 26.12.2017 про нарахування суми грошового зобов'язання з військового збору у сумі 14 076,23 грн. (в т.ч. - 11260,98 грн. за основним платежем та 2 815,25 грн. штрафних санкцій); №0136751305 від 26.12.2017 про нарахування суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в сумі 187 611,44 грн. (в т.ч. - 150 089,15 грн. за основним платежем та 37522,29 грн. штрафної санкції), які були прийняті ГУ ДФС у Запорізькій області на підставі акту перевірки №3965/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 27.10.2017 р. та з урахуванням акту №4787/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 20.12.2017 р. - є незаконними, та такими що прийняті всупереч діючому законодавству з наступних підстав. Позивач зазначила, що оскаржувані нею рішення прийняті на підставі акту перевірки №3965/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 27.10.2017 р. та з урахуванням акту №4787/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 20.12.2017. Згідно акту перевірки, перевіряючі розраховували суму доходу по касовому методу (без урахування витрат на обробку та транспортування сировини), а суму витрат - із застосуванням непрямих методів, виходячи із фактичних залишків ТМЦ. Позивач вважає такі розрахунки невірні, оскільки проведені лише по одному виду продукції. В акті перевірки немає жодної інформації щодо фактичної собівартості реалізованих протягом перевіряємого періоду ТМЦ у розрізі конкретних об'єктів оподаткування, що не відповідає вимогам ст.177.4.1 ПКУ.

Представник позивача просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі з підстав викладених у позові, в якому зазначено, що в порушення вимог чинного законодавства висновки акту перевірки не є чіткими, та такими, що не дозволяють визначити за якими саме господарськими операціями не надано первинні документи, що в подальшому ставить під сумнів всі подальші розрахунки витрат, які зроблені відповідачем в акті перевірки. Крім того, вважає висновки в акті перевірки містять невірну інформацію щодо собівартості продукції, контролюючим органом під час перевірки безпідставно проігноровано частину первинних документів, які підтверджують факт здійснення господарських операцій, віднесених в колонку 7( інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг ) додатку Ф4 до декларації про майновий стан і доходи.

Відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, з підстав викладених у відзиві та поясненнях, поданих до суду, в яких зазначено, що при здійсненні дослідження наданих ФОП ОСОБА_1 первинних документів було встановлено заниження залишків нереалізованого товару, що призвело до заниження податкових зобов'язань позивача в 2014, 2015 та 2016 роках. Вказував, що актом перевірки було встановлено та задокументовано вказані порушення, що і стало підставою для прийняття відповідачем оскаржуваних рішень.

Сторони під час розгляду справи у судовому засіданні повідомили, що ними надано всі необхідні документи для вирішення спору по суті.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Матеріалами справи встановлено, що в період з 29.09.2017 р. по 20.10.2017 р., на підставі направлення на перевірку від 29.09.2017 року № 466, головним державним ревізором - інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Запорізькій області, інспектором податкової та митної справи І рангу ОСОБА_2 проводилась документальна планова невиїзна перевірка ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2016 р., правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 р. по 31.12.2016 р., дотримання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2016 р.

За результати даної перевірки складено Акт №3965/08/01-13-12/НОМЕР_1 від 27.10.2017 р.

Висновками акту перевірки встановлено порушення позивачем вимог:

-- п.177.2 п.177.4. ст.177, Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) занижено податок з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 127130,08грн., у т.ч. за 2014р. на суму 14808,77 грн., за 2015р. на суму 47176,86 грн., за 2016р. на суму 65144,45 грн.

-- пп.164.1.3 п.164.1 ст.164, підпункт 1.3 пункту 16 - 1 підрозділу 10 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), а саме заниження суми утриманого військового збору з суми чистого оподатковуваного доходу на загальну суму 9458,13 грн. в т.ч. за 2015р. в сумі 4029,43 грн., за 2016р.в сумі 5428,70 грн.

-- п.2 ч.1 ст.7, п.11 ст.8, п.8 ст.9 (у редакції, що діяла з 2011р. по 2015р.) п.2 ч.1 ст.7, п.5 ст.8, п.8 ст.9 (у редакції, що діє з 01.01.2016р.) Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010р. №2464-VІ із змінами та доповненнями, а саме заниження сум єдиного внеску, нарахованого з чистого оподатковуваного доходу за 2011р-2016р. на загальну суму суму 186670,65 грн. у т.ч. за 2011р. на суму 679,55грн., за 2012р. на суму 599,32грн., за 2013р. на суму 14,24грн., за 2014р. на суму 34257,58грн., за 2015р. на суму 84726,59грн., за 2016 рік на суму 66393,36 грн.

-- пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, пп. б 176.2 п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) та п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5, п.3.6 ст.3 розділу ІІІ Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого)на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку від 13.01.2015р. № 4, а саме не подання та не відображення у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку фізичних осіб - підприємців за ознакою 157 дохід виплачений самозайнятій особі….. за І к.2015р.

-- пп.«в» п.176.1 ст.176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), встановлено перекручення даних наданих в декларації за 2014 - 2016 роки, а саме завищення валових витрат

-- п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, а саме не ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи підприємці, що здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування протягом 2013р.-2016р.

--п.198.1, п.198.6 ст.198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями) ФОП ОСОБА_1 завищено податковий кредит з податку на додану вартість за вересень 2016р. на суму 8077,0 грн..

Не погоджуючись з вищезазначеним Актом, позивач подав до контролюючого органу свої заперечення від 03.11.2017 (вх. №1255/ФОП від 03.11.2017р.)

30.11.2017 ФОП ОСОБА_1 надіслано лист до ГУ ДФС у Запорізькій області (вх№1543/ФОП від 01.12.2017р.), з проханням провести позапланову перевірку з 07.12.2017р.

ГУ ДФС у Запорізькій області було проведено позапланову документальну невиїзну перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1) з питання що викладенні у запереченні від 03.11.2017р. (вх. №1255/ФОП від 03.11.2017р.), до акту перевірки №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 від 27.10.2017р. про результати документальної планової невиїзної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р., правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування за період з 01.01.2011р. по 31.12.2016р.

За результати даної перевірки складено Акт №4787/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 20.12.2017 р.

Висновками акту перевірки встановлено порушення позивачем вимог:

- п.2 ч.1 ст.7, п.11 ст.8, п.8 ст.9 (у редакції, що діяла з 2011р. по 2015р.) п.2 ч.1 ст.7, п.5 ст.8, п.8 ст.9 (у редакції, що діє з 01.01.2016р.) Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010р. №2464-VІ із змінами та доповненнями, а саме заниження сум єдиного внеску, нарахованого з чистого оподатковуваного доходу за 2011р-2016р. на загальну суму 171764,12 грн. у т.ч. за 2011р. на суму 679,55 грн., за 2012р. на суму 599,32 грн., за 2013р. на суму 14,24грн., за 2014р. на суму 27306,71грн., за 2015р. на суму 84726,59грн., за 2016 рік на суму 58437,71грн.

- пп.164.1.3 п.164.1 ст.164, підпункт 1.3 пункту 16-1 підрозділу 10 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), а саме заниження суми утриманого військового збору з суми чистого оподатковуваного доходу на загальну суму 11260,98 грн. в т.ч. за 2015р. в сумі 7276,59 грн., за 2016р.в сумі 3984,39 грн.

- пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, пп. б 176.2 п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) та п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5, п.3.6 ст.3 розділу ІІІ Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку від 13.01.2015р. № 4, а саме не подання та не відображення у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку фізичних осіб - підприємців за ознакою 157 дохід виплачений самозайнятій особі….. за І к. 2015р.

- п.138.4. ст.138, п.177.2, пп.177.4.1, п.177.4 ст. 177 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) у редакції що діяла протягом періоду у якому було вчинено правопорушення, а саме: занижено податок з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності в загальній сумі 150088,88грн., у т.ч. 2014р. на суму 11804,07 грн., за 2015р. на суму 90472,41 грн., за 2016р. на суму 47812,67 грн.

- пп.«в» п.176.1 ст.176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), встановлено перекручення даних наданих в декларації за 2014р. - 2016 р., а саме завищення валових витрат.

- пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, а саме не ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи підприємці, що здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування протягом 2014р.-2016р.

Вказані висновки податкового органу обґрунтовані тим, що в ході проведення перевірки позивачем не надано документів, які б підтверджували в повному обсязі суму валових витрат відображених в колонці 7 інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг додатку Ф4 декларації про майновий стан і доходи за 2014-2016 роки. Отже, відсутнє підтвердження здійснення господарської діяльності у межах заявлених видів діяльності, обраної ставки єдиного податку за з 01.01.2014р. по 31.12.2016р. та достовірності відомостей наданих платником до реєстру платників єдиного податку. Також, податковим органом зазначено, що до перевірки платником не надано ОСОБА_3 обліку доходів і витрат, та не відображено у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку фізичних осіб - підприємців за ознакою 157 дохід виплачений само зайнятій особі за 1к. 2015 р.

На підставі Актів перевірки №3965/08/01-13-12/НОМЕР_1 від 27.10.2017 р. та №4787/08-01-13-05/НОМЕР_1 від 20.12.2017 р., відповідачем прийнято:

- податкове повідомлення - рішення №0136751305 від 26.12.2017, про нарахування суми грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 187 611,44 грн. з них: основний платіж - 150 089,15 грн., фінансова санкція - 37 522,29 грн.;

- податкове повідомлення - рішення №0135811305 від 26.12.2017, про нарахування суми грошового зобов'язання з військового збору на загальну суму 14 076,23 грн. з них: основний платіж - 11 260,98 грн, фінансова санкція - 2 815,25 грн.);

- податкове повідомлення - рішення №0135781305 від 26.12.2017, про нарахування штрафних санкцій з ПДФО (не подання та не відображення у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку фізичних осіб-підприємців за ознакою 157 дохід виплачений самозайнятій особі… за 1к. 2015 р. в сумі 510 грн.,

- податкове повідомлення - рішення №0135791305 від 26.12.2017, про нарахування суми штрафної санкції з ПДФО (не ведення книги обліку доходів і витрат) у сумі 510 грн.

- вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0135761305 від 26.12.2017 у розмірі 171 764,12 грн.;

.

- рішення №0135771305 від 26.12.2017, про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 27 241,65 грн.

Вважаючи прийняті відповідачем рішення протиправними позивач звернувся до суду із вказаним позовом про їх скасування.

Враховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги є такими, що задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Статтею 67 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Податковий кодекс України).

Матеріалами справи встановлено, що позивач зареєстрована як Фізична особа-підприємець 20.11.2002 р. Основним видом діяльності позивача є оптова торгівля іншими проміжними продуктами.

Згідно з пунктом 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 розділу IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - самозайняті особи), зобов'язані вести ОСОБА_3 обліку доходів і витрат (далі - ОСОБА_3), у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

ОСОБА_3 ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

У разі обрання самозайнятою особою ведення ОСОБА_3 у паперовому вигляді:

1) самозайнята особа зобов'язана подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник ОСОБА_3, на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім'я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), податкова адреса, номер та дата свідоцтва про право на здійснення незалежної професійної діяльності (за наявності);

2) книга прошнурована, пронумерована, безоплатно реєструється в контролюючому органі. ОСОБА_3 засвідчується підписом керівника або заступника контролюючого органу та скріплюється печаткою;

3) записи у ОСОБА_3 виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису, який засвідчується підписом самозайнятої особи;

4) у разі необхідності реєстрації нової ОСОБА_3 протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня ОСОБА_3 залишається у самозайнятої особи.

4. У разі обрання самозайнятою особою ведення ОСОБА_3 в електронній формі:

1) самозайнята особа зобов'язана: отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді, укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом та сформувати заяву на отримання ОСОБА_3 і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

2) контролюючий орган за місцем податкового обліку реєструє заяву самозайнятої особи на отримання ОСОБА_3 у реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає самозайнятій особі повідомлення про реєстрацію ОСОБА_3 із зазначенням реєстраційного номера ОСОБА_3 та дати її реєстрації;

3) після отримання самозайнятою особою повідомлення про реєстрацію ОСОБА_3 така особа здійснює операції з її ведення згідно з цим Порядком;

4) у ОСОБА_3 в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від'ємне або позитивне значення.

Записи у ОСОБА_3 виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Самозайняті особи заносять до ОСОБА_3 відомості в такому порядку:

1) у графі 1 зазначається дата запису;

2) у графі 2 відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);

3) у графі 3 вказується сума повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) та/або повернутої передплати;

4) графа 4 розраховується як різниця між отриманим доходом від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності (графа 2) та сумою повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) (графа 3);

5) у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов'язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг;

6) у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов'язані з отриманням доходу за підсумками дня;

7) у графі 7 відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці;

8) у графі 8 відображається сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7, зокрема, витрати на сплату послуг, зв'язку, орендних та комунальних платежів тощо;

9) у графі 9 зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8).

Фізичні особи - підприємці, зареєстровані як платники податку на додану вартість, не включають до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт та послуг).

ОСОБА_3 зберігається у самозайнятої особи протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

ОСОБА_3 заповнюються у гривнях з копійками та використовуються самозайнятою особою для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до п. 5 абз.6 Порядку ведення ОСОБА_3 обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність визначено у графі 5 реквізити документа, що підтверджує понесені витрати зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов'язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг;

Відповідно до п. 6 абз.6 Порядку ведення ОСОБА_3 обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність визначено у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов'язані з отриманням доходу за підсумками дня;

Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, а саме:

- витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат;

- витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);

- обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством;

- суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом;

- інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в п.п. 177.4.1 - 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 ПКУ, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Перевіркою дотримання встановленого порядку ведення ОСОБА_3 обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи підприємці, що здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування встановлено, що ФОП ОСОБА_1 у перевіряємому періоді не вела книгу обліку доходів і витрат відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 16.09.2013р. №481 Про затвердження форми обліку доходів і витрат платника податку з доходів фізичних осіб та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу .

ФОП ОСОБА_1, 29.05.2017р. було надано до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області повідомлення від 26.05.2017р. про втрату документів (вх№1342/ФОП).

Відповідно до п.44.3 ст.44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI Платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності. У разі ліквідації платника податків документи, визначені у пункті 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Відповідно до п.44.5 ст.44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.

Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Згідно талону - повідомлення №15 від 24.05.2017р., що виданий Дніпровським ВП ГУНП в Запорізькій області на підставі заяви ФОП ОСОБА_1 про крадіжку документів та майна встановлено, що факт втрати документів відбувся 24.05.2017р.

Дніпровський ВП ГУНП в Запорізькій області, листом від 28.07.2017р. №3203/40/02/08-2017, повідомив, що за вказаним зверненням відомості внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування №1201708005002354 за ч.1 ст.185 КК України.

Враховуючи, що ФОП ОСОБА_1 надано письмове повідомлення до органів ДФС з урахуванням вимог абз.1 до п.44.5 ст.44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, 90 днів на відновлення документів спливають 27.08.2017р.

Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 надіслано запит від 29.09.2017р. №2880/14/08-01-13-12-09 з проханням надати до перевірки книгу обліку доходів і витрат.

Згідно листа, наданого до ГУ ДФС у Запорізькій області від 21.09.2017р. (вх№820/ФОП), ФОП ОСОБА_1 повідомила, що станом на 21.09.2017р. документи для проведення планової перевірки зібрані в повному обсязі.

Документальна планова перевірка розпочата 29.09.2017р.

Станом на 27.10.2017р. ФОП ОСОБА_1 не надано книгу обліку доходів та витрат.

При цьому в листі від 29.09.2017р. №2880/14/08-01-13-12-09 Про надання пояснень та документального підтвердження під час проведення перевірки ФОП ОСОБА_1, повідомлено про можливість застосування контролюючим органом положень Кодексу, що містять вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності (п. 44.6 ст. 44 Кодексу).

Отже, якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому п. 44.7 ст. 44 Кодексу, самозайнята особа не надає посадовій особі контролюючого органу, що проводить перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені такою особою у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такої самозайнятої особи на час складення такої звітності.

Таким чином встановлено порушення вимог пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, а саме не ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи підприємці, що здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування протягом 2014р.-2016р.

В запереченні від 03.11.2017р. (№вх.1255/ФОП від 03.11.2017р.) ФОП ОСОБА_1 не заперечує проти порушення викладеного в розділі 2.1.1 акту планової документальної перевірки №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 від 27.10.2017р. в частині не ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи підприємці, що здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування протягом 2014р.-2016р.

В ході позапланової документальної невиїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 не надано книгу обліку доходів та витрат за перевіряємий період.

Враховуючи вищевикладене документальною позаплановою невиїзною перевіркою ФОП ОСОБА_1 з питання що викладенні у запереченні від 03.11.2017р. (вх. №1255/ФОП від 03.11.2017р.), до акту перевірки №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 від 27.10.2017р. про результати документальної планової невиїзної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р., правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування за період з 01.01.2011р. по 31.12.2016р. підтверджено висновки акту планової документальної невиїзної перевірки (акт віл 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1) в частині порушення вимог пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями, а саме не ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи підприємці, що здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування протягом 2014р.-2016р.

Щодо порушення позивачем вимог пп.«в» п.176.1 ст.176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), встановлено перекручення даних наданих в декларації за 2014р. - 2016 р., а саме завищення валових витрат суд вважає наступне.

Відповідно до п.177.11 ст.177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію, тому звітним періодом для підприємця є календарний рік. Таким чином, для визначення чистого доходу такого календарного року беруться отримані за цей рік доходи та витрати, пов'язані з отриманням цього доходу. Якщо дохід отримано в одному році, а пов'язані з цим доходом витрати будуть понесені в наступному році, вони не можуть враховуватися для цілей оподаткування.

До податкової декларації за звітний податковий період, включаються тільки прямі валові витрати, що відповідають фактичній сумі отриманого в цьому періоді валового доходу від визначеного виду діяльності та підтверджені документально.

Будь-які суми витрат фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності до моменту одержання доходу від результату такої діяльності є його власним ризиком відповідно до статті 1 Закону України Про підприємництво .

Тобто, виключно факт одержання доходу може бути підставою для включення до валових витрат звітного періоду не всіх підряд витрат, а тільки тієї їх частини, яка прямо цьому доходу відповідає.

Відповідно до п. 138.1 ст. 138 ПКУ витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з п. 138.4, 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 ст. 138 цього Кодексу.

Відповідно до п.138.4. ст.138 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) „Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

До податкової декларації за звітний податковий період, включаються тільки прямі валові витрати, що відповідають фактичній сумі отриманого в цьому періоді валового доходу від визначеного виду діяльності та підтверджені документально.

Будь-які суми витрат фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності до моменту одержання доходу від результату такої діяльності є його власним ризиком. Тобто, виключно факт одержання доходу може бути підставою для включення до валових витрат звітного періоду не всіх підряд витрат, а тільки тієї їх частини, яка прямо цьому доходу відповідає.

Відповідно до п.138.8 ст. 138 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) Собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме:

прямих матеріальних витрат;

прямих витрат на оплату праці;

вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;

інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну);

Відповідно до пп.138.8.1 п.138.8 ст.138 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) до складу прямих матеріальних витрат включається вартість сировини та основних матеріалів, що утворюють основу виготовленого товару, виконаної роботи, наданої послуги, придбаних напівфабрикатів та комплектувальних виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат. Прямі матеріальні витрати зменшуються на вартість зворотних відходів, отриманих у процесі виробництва, які оцінюються у порядку, визначеному в положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку

Відповідно до пп.138.8.2 п.138.8 ст.138 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) до складу прямих витрат на оплату праці включаються заробітна плата та інші виплати робітникам, зайнятим у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат .

1. Завищення задекларованих валових витрат на суму 78 693,80 грн. за 2014р.

ФОП ОСОБА_1 в своїх запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), не погоджуючись з висновками акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 повідомив, що в акті вказано, що ним безпідставно віднесено до складу інших витрат документально не підтверджені витрати у сумі 98 725,13 грн.

Щодо вищевказаного зазначив, що ним помилково завищено витрати, відображені у колонці 7 інші витрати включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг на суму 98 725,13грн. (уточнююча декларація від 08.07.2015 №9082027118), проте занижено собівартість реалізованої продукції за 2014 рік на суму 98 725,13 грн. Відповідно, колонка 4 в уточнюючій декларації від 08.07.2015 №9082027118 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції повинна складати 2 108 136,89 грн. Залишки ТМЦ (стрейч-плівки, повітряно-пузирчастої плівки, гофрокартону, скотчу) станом на 01.01.2014р. склали 655 975,62 грн. (в тому числі для реалізації - 248 785,10 грн., для виробництва - 407 190,52грн.). Протягом 2014 року придбано стрейч - плівку, повітряно - пузирчасту плівку, гофрокартон, скотч на загальну суму 2 160 824,38 грн. (в акті перевірки зауважень до вартості придбаних товарів немає). Залишки ТМЦ (стрейч - плівки, повітряно - пузирчастої плівки, гофрокартону, скотчу) станом на 31.12.2014 склали - 583 178,03грн. (в тому числі для реалізації - 291 519,82грн., для виробництва - 291 658,21 грн.). Протягом 2014 року не було використання ТМЦ у негосподарській діяльності ФОП ОСОБА_1 (перевіркою також не встановлено використання ТМЦ у негосподарській діяльності). Відповідно собівартість реалізованої продукції та товарів дорівнює: 655 975,62+2 160 824,38-583 178,03 =2 233 621,97 грн.

Відповідно до ст. 177.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця .

Собівартість реалізованих товарів (стрейч - плівки, повітряно - пузирчастої плівки, гофрокартону, гофроящиків, скотчу), що оплачені на протязі 2014 року склала 2 108 136,89 грн.

Різниця між собівартістю реалізованої продукції та собівартістю реалізованої продукції, яка оплачена складає:

2 233 621,97-2 108 136,89= 125 485,08 грн.

Відповідно до ст.86.10 ПКУ: В акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов'язань платника .

А на думку позивача, у його випадку має місце порушення зазначеної статті ПКУ, оскільки перевіряючими факт завищення інших витрат відображено, а факт заниження собівартості реалізованої продукції у сумі 98 725,13 грн. - замовчується.

Суд, виходячи з матеріалів справи, не може погодитися з даним твердженням позивача у зв'язку з наступним.

В акті планової документальної невиїзної перевірки від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 враховані в повному обсязі залишки ТМЦ, надані ФОП ОСОБА_1 в ході планової перевірки станом на 01.01.2014р. в кількості 21779,702 одиниць на суму 248785,10грн. та станом на 31.12.2014р. в кількості 16694,91 одиниць на суму 291519,82грн.

Будь-якої іншої інформації та/або первинних документів, якіб підтверджували наявні залишки станом на 01.01.2014р. та 31.12.2014р., ФОП ОСОБА_1 під час планової документальної перевірки не надавались.

В своїх запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) ФОП ОСОБА_1 посилається на залишки ТМЦ станом на 01.01.2014р. в сумі 655 975,62грн. (в тому числі для реалізації - 248 785,10грн., для виробництва - 407 190,52грн.), станом на 31.12.2014р. в сумі 583 178,03грн. (в тому числі для реалізації - 291 519,82грн., для виробництва - 291 658,21 грн.).

Залишки товарно-матеріальних цінностей станом 31.12.2014р. додатково відображені ФОП ОСОБА_1 в інвентаризації товарів на складі №1 від 31.12.2014р. в сумі 583 163,20грн.,

ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) надано довідки про залишки ТМЦ станом на 01.01.2014р. та 31.12.2014р.

Відповідно до довідок про залишки, які додатково надані до заперечень від 03.11.2017р., ФОП ОСОБА_1 самостійно збільшено залишки ТМЦ станом на 01.01.2014р. на суму 407 190,52грн., станом на 31.12.2014р. на суму 291 658,21грн.

Згідно до наданих додаткових первинних документів, а саме: довідок про залишки ТМЦ, ФОП ОСОБА_1 збільшено залишки по наступним позиціям, а саме:

- станом на 01.01.2014р. залишки по позиції стрейч плівка 17 мкм 0,5м, кг збільшено на 325,62 одиниць на суму 5739,05грн., по позиції стрейч плівка 20 мкм 0,5м, кг збільшено на 10782,50 одиниць на суму 180935,89грн., по позиції стрейч плівка 23 мкм 0,5м, кг збільшено на 12118,56 одиниць на суму 220515,58грн.

- станом на 31.12.2014р. залишки по позиції стрейч плівка 20 мкм 0,5м, кг збільшено на 8252,10 одиниць на суму 135494,48грн., по позиції стрейч плівка 23 мкм 0,5м, кг збільшено на 8733,42 одиниць на суму 156163,73грн.

В ході документальної планової невиїзної перевірки було досліджено, суцільним порядком, видаткові накладні на придбання товарно-матеріальних цінностей та встановлено, що протягом 2014р. ФОП ОСОБА_1 було придбано ТМЦ на суму 2 172 208,26грн. без ПДВ, за придбані ТМЦ протягом 2014р. ФОП ОСОБА_1 здійснено оплату постачальникам в повному обсязі.

Даний факт суперечить, твердженням ФОП ОСОБА_1, що викладені у запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), стосовно придбання протягом 2014р. ТМЦ на суму 2 160 824,38грн.

Також суцільним порядком, під час планової перевірки було досліджено видаткові накладні на реалізацію ТМЦ та звіти на виробництво за 2014р.

Враховуючи вищевикладене, позаплановою документальною невиїзною перевіркою, з урахуванням наданих ФОП ОСОБА_1 заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) та документів встановлено що витрати по колонці 7 інші витрати включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг (декларація від 08.07.2015 №9082027118) складають 51 562,42грн.

Проте, ретельно проаналізувавши додатково надані до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) ФОП ОСОБА_1 документи, встановлено завищення валових витрат за 2014р. по колонці 4 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток 5 до розділу ІІІ податкової декларації про майновий стан від 08.07.2015 №9082027118) в сумі 78 828,04 грн., яке виникло в результаті наступного.

Згідно наданих залишків ТМЦ встановлено, що станом на 01.01.2014р. залишки по товарній позиції Стрейч плівка 20 мкм 0,5м складають 12 158,66 кг на суму 204 188,83грн. без ПДВ.

Відповідно до видаткових накладних, банківських виписок, проаналізованих суцільним порядком під час планової документальної невиїзної перевірки, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 протягом 2014р. було придбано стрейч плівку 20 мкм 0,5м у загальній кількості 21 831,577 кг на загальну суму без ПДВ 556 937,64 грн. та 408 рулонів на суму без ПДВ 29 299,20 грн.

Проведеним, ретельним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1 під час планової документальної невиїзної перевірки, первинних документів (видаткових накладних, банківських виписок), встановлено, що протягом 2014р. платником податків придбано стрейч плівку 20 мкм 0,5м в кількості 21 831,577 кг та 408 рулонів.

З урахуванням залишків ТМЦ, наданих ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), встановлено, що протягом 2014р. загальна кількість наявної стрейч плівки 20мкм 0,5м складає 339 90,237кг по ціні придбання 22,3925грн. без ПДВ на загальну суму 761 126,47грн. без ПДВ (сума залишків станом на 01.01.2014р. в сумі 204188,83грн. + сума придбання 556 937,64грн.) та 408 рулонів по ціні придбання 71,81176 грн.

Проведеною, суцільним порядком, перевіркою наданих в ході планової документальної невиїзної перевірки видаткових накладних виписаних ФОП ОСОБА_1 на адресу контрагентів покупців та банківських виписок встановлено реалізацію стрейч плівки 20 мкм 0,5м у загальній кількості 21647,72 кг та 408 рулонів на суму реалізації 554 010,97грн. без ПДВ, у т.ч.:

Реалізовано товару без переробки у кількості 10 043,56кг та 408 рулонів на суму 280 270,31грн. без ПДВ.

Реалізовано виготовленої продукції у кількості 4 714 рулонів на суму реалізації 263740,66грн. без ПДВ.

Під час проведення відповідачем планової документальної невиїзної перевірки, було досліджено надані звіти про виробництво за 2014р., відповідно до яких встановлено, що на виготовлення 4 714 рулонів стрейч плівки 20 мкм 0,5 м, що реалізовані протягом 2014року підприємствам покупцям, використано 11 604,16 кг стрейч плівки 20 мкм 0,5 м.

Згідно наданих, ФОП ОСОБА_1, під час позапланової перевірки залишків по стрейч плівці 20 мкм 0,5м, показників відображених у таблицях по придбанню стрейч плівки 20 мкм 0,5м та її реалізації протягом 2014р. встановлено, що кількість стрейч плівки 20 мкм 0,5м, яка була нереалізована протягом 2014р. складає 12 342,517кг.

Враховуючи вищевикладене за даними перевірки залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2014р. по стрейч плівці 20 мкм 0,5м станом на 31.12.2014р. складають 12 342,517кг на суму 276 379,81грн., за даними платника залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2014р. по стрейч плівці 20 мкм 0,5м станом на 31.12.2014р. складають 11 845,101 кг на суму 232 257,72 грн. відповідно до таблиці:

В результаті вищезазначеного перевіркою встановлено заниження товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані та/або використані у межах господарської діяльності по позиції стрейч плівка 20 мкм 0,5м, що в свою чергу призвело до завищення валових витрат на загальну суму 11 138,39грн. по колонці 4 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток 5 до розділу ІІІ податкової декларації про майновий стан від 08.07.2015 №9082027118).

Згідно наданих залишків ТМЦ встановлено, що станом на 01.01.2014р. залишки по товарній позиції Стрейч плівка 23 мкм 0,5м складають 15 880,04кг на суму 28 8867,88грн. без ПДВ.

Відповідно до видаткових накладних, банківських виписок, проаналізованих суцільним порядком під час планової документальної невиїзної перевірки, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 протягом 2014р. було придбано стрейч плівку 23 мкм 0,5м у загальній кількості 41 091,568 кг на загальну суму без ПДВ 1 148 168,0грн., згідно таблиці на 25-26 акту.

Проведеним, ретельним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1 під час планової документальної невиїзної перевірки, первинних документів (видаткових накладних, банківських виписок), встановлено, що протягом 2014р. платником податків придбано стрейч плівку 23 мкм 0,5м в кількості 41091,568кг

З урахуванням залишків ТМЦ, наданих ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), встановлено, що протягом 2014р. загальна кількість наявної стрейч плівки 23мкм 0,5м складає 56 971,608кг по ціні придбання 25,22372грн. без ПДВ на загальну суму 1 437 035,89грн. без ПДВ (сума залишків станом на 01.01.2014р. в сумі 288 867,88грн. + сума придбання 1 148 168,01грн.).

Проведеною, суцільним порядком, наданих в ході планової документальної невиїзної перевірки видаткових накладних виписаних ФОП ОСОБА_1 на адресу контрагентів покупців та банківських виписок встановлено реалізацію стрейч плівки 23 мкм 0,5м у загальній кількості 42 733,2298 кг на суму реалізації 1 189 223,52грн. без ПДВ, у т.ч. реалізовано товару без переробки у кількості 38 766,10кг на суму 1 105 357,12грн. без ПДВ, згідно таблиці на 27-28 акту, реалізовано виготовленої продукції у кількості 1900,0 рулонів на суму реалізації 83 866,40грн. без ПДВ

Під час планової документальної невиїзної перевірки, було досліджено надані звіти про виробництво за 2014р., відповідно до яких встановлено, що на виготовлення 1900,0 рулонів стрейч плівки 23 мкм 0,5 м, що реалізовані протягом 2014року підприємствам покупцям, використано 3 967,1298кг стрейч плівки 23 мкм 0,5 м.

Також, детальним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1, в ході планової документальної перевірки, звітів про виробництво за 2014р. встановлено, переробку 33 404,51кг стрейч плівки 23мкм 0,5м та виготовлення 30 734 рулонів.

Але, подальшої реалізації, протягом 2014р., виготовленної продукції у кількості 30 734рулонів стрейч плівки 23мкм 0,5м, згідно первинних документів наданих ФОП ОСОБА_1 та дослідженних суцільним порядком під час планової документальної перевірки не встановлено. Зокрема, факт відсутності реалізації 30 734 рулонів стрейч плівки 23мкм 0,5м підтверджено й наявною інформацією відображеною в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Згідно наданих, ФОП ОСОБА_1, під час перевірки залишків по стрейч плівці 23 мкм 0,5м, показників відображених у таблицях по придбанню стрейч плівки 23 мкм 0,5м та її реалізації протягом 2014р. перевіркою встановлено, що кількість стрейч плівки 23 мкм 0,5м, яка була нереалізована протягом 2014р. складає 14 238,3782 кг.

Враховуючи вищевикладене за даними перевірки залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2014р. по стрейч плівці 23 мкм 0,5м станом на 31.12.2014р. складають 142 38,3782кг на суму 359 144,86грн., за даними платника залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2014р. по стрейч плівці 23 мкм 0,5м станом на 31.12.2014р. складають 11 560,129 кг на суму 233 497,34грн.

В результаті вищезазначеного перевіркою встановлено заниження товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані та/або використані у межах господарської діяльності по позиції стрейч плівка 23 мкм 0,5м, що в свою чергу призвело до завищення валових витрат на загальну суму 67 555,41грн. по колонці 4 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток 5 до розділу ІІІ податкової декларації про майновий стан від 08.07.2015 №9082027118).

Отже, з урахуванням додатково наданих ФОП ОСОБА_1 документів до заперечення від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), позаплановою документальною невиїзною перевіркою правомірно встановлено порушення п.138.4. ст.138, п.177.2, п.177.4 ст. 177 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) у редакції що діяла протягом 2014р., а саме завищення валових витрат за 2014р. на суму 78 693,80 грн., у зв'язку з включенням до складу витрат суми на придбання ТМЦ, що не були реалізовані протягом 2014р.

2. Завищення задекларованих валових витрат на суму 485 106,26грн. за 2015р.

ФОП ОСОБА_1 в своїх запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), не погоджуючись з висновками акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 повідомив, що в акті перевірки вказано, що в ході перевірки встановлено завищення вартості придбаних ТМЦ, що реалізовані або використані у виробництві та інших витрат, включаючи вартість виконаних робіт наданих послуг на 268 628,53грн.

Але позивач, не погоджується із даними висновками виходячи з наступного. Зазначає, що ним помилково завищено витрати, відображені у колонці 7 інші витрати включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг на суму 227 876,30 грн. (декларація від 09.02.2016 №9275513598), проте занижено собівартість реалізованої продукції за 2015 рік на суму 227 876,30 грн. Відповідно, колонка 4 в уточнюючій декларації від 09.02.2016 №9275513598 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції повинна складати 3 283 891,19 грн. ФОП ОСОБА_1 здійснює перемотку стрейч - плівки з великих рулонів на маленькі, які надалі реалізує покупцям. Для цього ФОП орендує офісне та складське приміщення у ТОВ ТБ Континент (в акті інформація щодо договору оренди зазначена). Перемотка стрейч - плівки здійснюється на станку, який куплений 13.10.2009 року у ПП ТАТ ПАК , ЄДРПОУ 30777714, видаткова накладна №136. Перевіряючими не враховано надані до перевірки звіти про виробництво (перемотку стрейч - плівки з великих рулонів на маленькі).

ФОП ОСОБА_1 веде надходження та видаток ТМЦ (стрейч - плівки, повітряно - пузирчастої плівки, гофрокартону, гофроящиків, скотчу) в розрізі направлення діяльності - реалізація або виробництво. Згідно акту перевірки, стор.24, вказано, що залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5м станом на 31.12.2014 року складають 2826,709 кг на суму 77 333,61 грн. Це залишки, які знаходяться на складі для реалізації. А залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5м в кількості 8 733,42 кг вартістю 156 163,73 грн., які знаходяться на складі для виробництва перевіряючими не враховані при розрахунку собівартості. Також перевіряючими не враховані результати інвентаризації за 2015 рік, які надавались до перевірки. Довідка про залишки ТМЦ на 31.12.2014 та 31.12.2015 року та копія результатів інвентаризації додаються.

Загальні залишки ТМЦ (стрейч-плівки, повітряно-пузирчастої плівки, гофрокартону, скотчу) станом на 01.01.2015 склали - 583 178,03 грн. (в тому числі для реалізації - 291 519,82 грн., для виробництва - 291 658,21 грн.).

Протягом 2015 року придбано стрейч - плівку, повітряно - пузирчасту плівку, гофрокартон, скотч на загальну суму 3 204 279,33 грн. (в акті перевірки зауважень до вартості придбаних товарів немає).

Залишки ТМЦ (стрейч - плівки, повітряно - пузирчастої плівки, гофрокартону, скотчу) станом на 31.12.2015 склали - 452 486,53 грн.

Протягом 2015 року не було використання ТМЦ у негосподарській діяльності ФОП (перевіркою також не встановлено використання ТМЦ у негосподарській діяльності).

Відповідно собівартість реалізованої продукції дорівнює: 583 178,03+ 3 068 784,85 - 452486,53 = 3 199 476,35 грн.

Відповідно до ст. 177.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця .

Собівартість реалізованих товарів (стрейч - плівки, повітряно - пузирчастої плівки, гофрокартону, гофроящиків, скотчу), що оплачені на протязі 2015 року склала 3283891,19 грн. Різниця між собівартістю реалізованої продукції та собівартістю реалізованої продукції, яка оплачена, складає: 3283891,19 - 3199476,35 = 84 414,84 грн. - собівартість реалізованої в 2014 році, а оплаченої в 2015 році,.

Крім того, інформація, наведена в акті перевірки щодо реалізації стрейч - плівки 23 мкм 0,5м у рулонах не відповідає дійсності.

Так, за даними позивача, залишки стрейч плівки 23мкм 0,5м станом на 01.01.2015р. склали 11 560,129 кг на загальну суму 23 3497,34грн.

Протягом 2015 року придбано стрейч плівку 23мкм 0,5 - 43 289,08кг на суму 1 852 431,78грн.

Реалізовано стрейч - плівку 23 мкм 0,5 без переробки - 2 251,354 кг, собівартість склала 17 883,62 грн.

Вироблено та реалізовано стрейч - плівку 23 мкм 0,5 - 36 528 рулонів, на виробництво якої використано 45 695,672 кг стрейч - плівки 23 мкм 0,5(при цьому в акті перевірки на стор.27 зазначено, що вироблено та реалізовано лише 738 рулонів стрейч - плівки 23 мкм 0,5).

Відповідно залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5 станом на 31.12.2015 складають:

11560,129 + 43 289,08 - 2 251,354 - 45 695,672 = 6 902,183 кг

Вартість залишків стрейч - плівки 23 мкм 0,5 станом на 31.12.2015 складають:

233497,34 + 1 852 431,78 - 1 817 499,06 = 268430,06 грн., де 1 817 499,06 грн. - вартість використаної у виробництві маленьких рулонів стрейч - плівки 23 мкм 0,5.

Таким чином, залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5 станом на 31.12.2015 складають 6 902,183 кг вартістю 268 430,06 грн., а висновки перевіряючого, що залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5 станом на 31.12.2015 року у розмірі 7 388,564 кг - не відповідають дійсності.

Крім того, на підставі хибних висновків, що залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5 станом на 31.12.2015 року складають 7 388,564 кг, перевіряючі не підтверджують собівартість реалізованої продукції у сумі 40 752,23 грн.

Відповідно до ст.86.10 ПКУ: В акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов'язань платника .

Позивач зазначає, що у його випадку має місце порушення зазначеної статті ПКУ, оскільки перевіряючими факт завищення інших витрат відображено, а факт заниження собівартості реалізованої продукції у сумі 227 876,30 грн. - замовчується.

В акті планової документальної невиїзної перевірки від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 враховані в повному обсязі залишки ТМЦ, надані ФОП ОСОБА_1 в ході перевірки станом на 31.12.2014р. в кількості 16 694,910 одиниць на суму 291 519,82грн. та станом на 31.12.2015р. в кількості 14 470,856 одиниць на суму 452 486,53 грн.

Будь-якої іншої інформації та/або документального підтвердження, стосовно наявних залишків станом на 31.12.2014р. та 31.12.2015р., ФОП ОСОБА_1 під час планової документальної перевірки не надавалось.

В своїх запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) ФОП ОСОБА_1 посилається на залишки ТМЦ станом на 31.12.2014р. в сумі 583 178,03грн. (в тому числі для реалізації - 291 519,82грн., для виробництва - 291 658,21 грн.), станом на 31.12.2015р. в сумі 452 486,53грн. (в тому числі для реалізації та виробництва).

Залишки товарно - матеріальних цінностей станом 31.12.2015р. додатково відображені ФОП ОСОБА_1 в інвентаризації товарів на складі №2 від 31.12.2015р. в сумі 452 490,99грн.

ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) надано довідки про залишки ТМЦ станом на 31.12.2014р. та 31.12.2015р.

Відповідно до довідок про залишки ФОП ОСОБА_1 збільшено залишки ТМЦ станом на 31.12.2014р. на суму 291 658,21грн., станом на 31.12.2015р. визначений показник в сумі 452 486,53грн. відповідає інформації та документальному підтвердженню, що були надані та враховані плановою документальною перевіркою (27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1).

Згідно до наданих довідок про залишки ТМЦ, ФОП ОСОБА_1 збільшено залишки по наступним позиціям, а саме:

Станом на 31.12.2014р. залишки по позиції стрейч плівка 20 мкм 0,5м, кг збільшено на 8 252,10 одиниць на суму 135 494,48грн., по позиції стрейч плівка 23 мкм 0,5м, кг збільшено на 8 733,42 одиниць на суму 156 163,73грн.

В ході планової документальної невиїзної перевірки було досліджено, суцільним порядком, видаткові накладні на придбання товарно-матеріальних цінностей та встановлено, що протягом 2015р. ФОП ОСОБА_1 було придбано ТМЦ на суму 307 7861,01грн. без ПДВ, за придбані ТМЦ протягом 2015р. ФОП ОСОБА_1 здійснено оплату постачальникам.

Даний факт суперечить, твердженням ФОП ОСОБА_1, що викладені у запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), стосовно придбання протягом 2015р. ТМЦ на суму 3 204 279,33грн.

Також суцільним порядком, відповідачем, під час планової перевірки було досліджено видаткові накладні на реалізацію ТМЦ та звіти на виробництво за 2015р.

Враховуючи вищенаведене, з урахуванням додатково наданих ФОП ОСОБА_1 документів, в ході позапланової документальної невиїзної перевірки, з урахуванням наданих ФОП ОСОБА_1 заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) та документів встановлено що витрати по колонці 7 інші витрати включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг (декларація від 09.02.2016 № НОМЕР_2) складають 67 467,45грн.

Проте, ретельно проаналізувавши додатково надані до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) ФОП ОСОБА_1 документи, відповідачем встановлено завищення валових витрат за 2015р. по колонці 5 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток Ф4 декларації про майновий стан від 09.02.2016 № НОМЕР_2) в сумі 485 106,26грн. виникло в результаті наступного.

Згідно наданих залишків ТМЦ встановлено, що станом на 31.12.2014р. залишки по товарній позиції Стрейч плівка 20 мкм 0,5м складають 11 845,101 кг на суму 232 257,72грн. без ПДВ.

Відповідно до видаткових накладних, банківських виписок, проаналізованих суцільним порядком під час планової документальної невиїзної перевірки, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 протягом 2015р. було придбано стрейч плівку 20 мкм 0,5м у загальній кількості 18 822,978кг на загальну суму без ПДВ 748 255,78грн., згідно таблиці на 35-36 акту. Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Проведеним, ретельним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1 під час планової документальної невиїзної перевірки, первинних документів (видаткових накладних, банківських виписок), встановлено, що протягом 2015р. платником податків придбано стрейч плівку 20 мкм 0,5м в кількості 18 822,978кг .

З урахуванням залишків ТМЦ, наданих ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), встановлено, що протягом 2015р. загальна кількість наявної стрейч плівки 20мкм 0,5м складає 30 668,079кг по ціні придбання 31,9718грн. без ПДВ на загальну суму 980 513,50грн. без ПДВ (сума залишків станом на 31.12.2014р. в сумі 232257,72грн. + сума придбання 748 255,78грн.).

Проведеною, суцільним порядком, наданих в ході планової документальної невиїзної перевірки видаткових накладних виписаних ФОП ОСОБА_1 на адресу контрагентів покупців та банківських виписок встановлено реалізацію стрейч плівки 20 мкм 0,5м у загальній кількості 24 430,064 кг на суму реалізації 769 664,02грн. без ПДВ, у т.ч.:

Реалізовано товару без переробки у кількості 3 490,919 кг на суму 180 881,15грн. без ПДВ.

Реалізовано виготовленої продукції у кількості 6 828 рулонів на суму реалізації 588 782,87грн. без ПДВ, згідно таблиці на 37-40 акту. Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Під час планової документальної невиїзної перевірки, було досліджено, суцільним порядком, надані звіти про виробництво за 2015р., відповідно до яких встановлено, що на виготовлення 6 828 рулонів стрейч плівки 20 мкм 0,5 м, що реалізовані протягом 2015року підприємствам покупцям, використано 20 939,145кг стрейч плівки 20 мкм 0,5 м.

Також, детальним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1, в ході планової документальної перевірки, звітів про виробництво за 2015р. встановлено, переробку 5281,96кг стрейч плівки 20мкм 0,5м та виготовлення 3385 рулонів.

Але, подальшої реалізації, протягом 2015р., виготовленної продукції у кількості 3385 рулонів стрейч плівки 20мкм 0,5м, згідно первинних документів наданих ФОП ОСОБА_1 та дослідженних суцільним порядком під час планової документальної перевірки не встановлено. Зокрема, факт відсутності реалізації 3385 рулонів стрейч плівки 20мкм 0,5м підтверджено й наявною інформацією відображеною в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Згідно наданих, ФОП ОСОБА_1, під час перевірки залишків по стрейч плівці 20 мкм 0,5м, показників відображених у таблицях по придбанню стрейч плівки 20 мкм 0,5м та її реалізації протягом 2015р. перевіркою встановлено, що кількість стрейч плівки 20 мкм 0,5м, яка була нереалізована протягом 2015р. складає 6 238,015кг.

Враховуючи вищевикладене за даними перевірки залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2015р. по стрейч плівці 20 мкм 0,5м станом на 31.12.2015р. складають 6 238,015кг на суму 199 440,56грн., за даними платника залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2015р. по стрейч плівці 20 мкм 0,5м станом на 31.12.2015р. складають 2 031,967 кг на суму 85 759,97 грн. згідно таблиці на 43 акту.

В результаті вищезазначеного перевіркою встановлено заниження товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані та/або використані у межах господарської діяльності по позиції стрейч плівка 20 мкм 0,5м, що в свою чергу призвело до завищення валових витрат на загальну суму 134 474,93рн. по колонці 5 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток Ф4 декларації про майновий стан від 09.02.2016 № НОМЕР_2).

Згідно наданих залишків ТМЦ встановлено, що станом на 31.12.2014р. залишки по товарній позиції Стрейч плівка 23 мкм 0,5м складають 11 560,129 кг на суму 233 497,34грн. без ПДВ.

Відповідно до видаткових накладних, банківських виписок, проаналізованих суцільним порядком під час планової документальної невиїзної перевірки, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 протягом 2015р. було придбано стрейч плівку 23 мкм 0,5м у загальній кількості 43 289,08кг на загальну суму без ПДВ 1 852 431,78грн., згідно таблиці на 43-45 акту. Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Проведеним, ретельним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1 під час планової документальної невиїзної перевірки, первинних документів (видаткових накладних, банківських виписок), встановлено, що протягом 2015р. платником податків придбано стрейч плівку 23 мкм 0,5м в кількості 43 289,08кг .

З урахуванням залишків ТМЦ, наданих ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), встановлено, що протягом 2015р. загальна кількість наявної стрейч плівки 23мкм 0,5м складає 54 849,209кг по ціні придбання 38,030249грн. без ПДВ на загальну суму 2 085 929,12грн. без ПДВ (сума залишків станом на 31.12.2014р. в сумі 233497,34грн. + сума придбання 1 852 431,78грн.).

Проведеною, суцільним порядком, наданих в ході планової документальної невиїзної перевірки видаткових накладних виписаних ФОП ОСОБА_1 на адресу контрагентів покупців та банківських виписок встановлено реалізацію стрейч плівки 23 мкм 0,5м у загальній кількості 38 727,225кг на суму реалізації 1 730 741,79грн. без ПДВ, у т.ч.: реалізовано товару без переробки у кількості 35 839,7кг на суму 1 670 801,31грн. без ПДВ, згідно таблиці на 45-46 акту.

Реалізовано виготовленої продукції у кількості 738 рулонів на суму за ціною реалізації 59 940,48грн. без ПДВ, на 46 акту. Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Під час планової документальної невиїзної перевірки, було досліджено, суцільним порядком, надані звіти про виробництво за 2015р., відповідно до яких встановлено, що на виготовлення 738 рулонів стрейч плівки 23 мкм 0,5 м, що реалізовані протягом 2015року підприємствам покупцям, використано 2 887,525кг стрейч плівки 23 мкм 0,5 м, згідно таблиці на 46 акту.

Також, детальним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1, в ході планової документальної перевірки, звітів про виробництво за 2015р. встановлено, переробку 38 274,094кг стрейч плівки 23мкм 0,5м та виготовлення 32 765 рулонів, згідно таблиці на 47 акту.

Але, подальшої реалізації, протягом 2015р., виготовленної продукції у кількості 32 765рулонів стрейч плівки 23мкм 0,5м, згідно первинних документів наданих ФОП ОСОБА_1 та дослідженних суцільним порядком під час планової документальної перевірки не встановлено. Зокрема, факт відсутності реалізації 32 765 рулонів стрейч плівки 23мкм 0,5м підтверджено й наявною інформацією відображеною в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Згідно наданих, ФОП ОСОБА_1, під час перевірки залишків по стрейч плівці 23 мкм 0,5м, показників відображених у таблицях по придбанню стрейч плівки 23 мкм 0,5м та її реалізації протягом 2015р. перевіркою встановлено, що кількість стрейч плівки 23 мкм 0,5м, яка була нереалізована протягом 2015р. складає 9 809,801кг.

За даними перевірки залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2015р. по стрейч плівці 23 мкм 0,5м станом на 31.12.2015р. складають 16 121,984кг на суму 613 123,07грн., за даними платника залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2015р. по стрейч плівці 20 мкм 0,5м станом на 31.12.2015р. складають 6 902,183 кг на суму 268 430,06 грн.

В результаті вищезазначеного перевіркою встановлено заниження товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані та/або використані у межах господарської діяльності по позиції стрейч плівка 23 мкм 0,5м, що в свою чергу призвело до завищення валових витрат на загальну суму 350 631,33грн. по колонці 5 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток Ф4 декларації про майновий стан 09.02.2016 № НОМЕР_2).

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням додатково наданих ФОП ОСОБА_1 документів до заперечення від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), позаплановою документальною невиїзною перевіркою встановлено порушення, п.177.2, пп.177.4.1 п.177.4 ст. 177 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) у редакції що діяла протягом 2015р., а саме завищення валових витрат за 2015р. на суму 485 106,26грн., у зв'язку з включенням до складу витрат суми на придбання ТМЦ, що не були реалізовані протягом 2015р.

В порушення пп.«в» п.176.1 ст.176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), встановлено перекручення даних наданих в декларації за 2015 рік, а саме завищення валових витрат.

3. Завищення задекларованих валових витрат на суму 265 625,96грн. за 2016р.

ФОП ОСОБА_1 в своїх запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) не погоджуючись з висновками акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 повідомив в акті вказано, що в ході перевірки встановлено завищення вартості придбаних ТМЦ, що реалізовані або використані у виробництві продукції та інших витрат, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг на 361 913,62 грн.

Як зазначалось вище, ОСОБА_4 здійснює перемотку стрейч - плівки з великих рулонів на маленькі, які надалі реалізує покупцям. Для цього ФОП орендує офісне та складське приміщення у ТОВ ТБ Континент (в акті інформація щодо договору оренди зазначена). Перемотка стрейч - плівки здійснюється на станку, який куплений 13.10.2009 року у ПП ТАТ ПАК , ЄДРПОУ 30777714, видаткова накладна №136.

Перевіряючими не враховано надані до перевірки звіти про виробництво (перемотку стрейч - плівки з великих рулонів на маленькі), а саме:

За даними первинних документів, які надавались до перевірки, протягом 2016 року реалізовано стрейч - плівки 23 мкм 0,5 без переробки (806,58 кг), та стрейч - плівки 23 мкм 0,5 у рулонах - 12 857 рулонів.

На виробництво 12 857 рулонів витрачено 15 259,24 кг стрейч - плівки 23 стрейч - плівки

Крім того, за результатами інвентаризації за 2016р. встановлена нестача стрейч - плівки 20 мкм 0,5 у розмірі 3 847,405 кг та залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5 у розмірі 3 847,405 кг, тобто виникла пересортиця. Оскільки зазначена плівка є аналогічними товарами, мають однакову собівартість, відповідно п.5. розділу IV Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань 02.09.2014 №879 проведено взаємний залишок стрейч - плівки 23мкм 0,5та стрейч - плівки 20мкм 0,5.

Відповідно до п.5. розділу IV Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань 02.09.2014 №879, затвердженого наказом Мінфіну: Взаємний залік лишків і нестач внаслідок пересортиці допускається тільки щодо запасів однакового найменування і в тотожній кількості за умови, що лишки і нестачі утворились за один і той самий період, що перевіряється, та в однієї і тієї самої матеріально відповідальної особи .

Таким чином, висновок перевіряючих щодо відхилення залишків стрейч - плівки 23 у розмірі 6 561,036 кг вартістю 265 646,7 грн. станом на 31.12.2016 року невірні, не враховують надані до перевірки первинні документи, звіти про виробництво та результати інвентаризації.

Щодо залишків стрейч - плівки 17 мкм 0,5 - зазначена плівка у кількості 298 кг була реалізована ТОВ Ірикос як стрейч - плівка без зазначення її щільності.

Залишки ТМЦ (стрейч - плівки, повітряно - пузирчастої плівки, гофрокартону, скотчу) станом на 31.12.2015 склали - 452486,53 грн.

Протягом 2015 року придбано стрейч - плівку, повітряно - пузирчасту плівку, гофрокартон, скотч на загальну суму 1 740 731,55 грн. (в акті перевірки зауважень до вартості придбаних товарів немає).

Залишки ТМЦ (стрейч - плівки, повітряно - пузирчастої плівки, гофрокартону, скотчу) станом на 31.12.2016 склали - 195 673,79 грн.

Відповідно собівартість реалізованої продукції дорівнює: 452486,53+1740731,55-195673,79= 1 997 544грн.

Собівартість оплаченої протягом 2015 року продукції складає 1 922 847,47 грн., а інші витрати - 55 413,53 грн.

В акті планової документальної невиїзної перевірки від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 враховані в повному обсязі залишки ТМЦ, надані ФОП ОСОБА_1 в ході перевірки станом на 31.12.2015р. в кількості 14 470,856 одиниць на суму 452 486,53грн. та станом на 31.12.2016р. в кількості 8 235,781 одиниць на суму 19 5673,79грн.

В своїх запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) ФОП ОСОБА_1 наведено залишки ТМЦ станом на 31.12.2015р. та 31.12.2016р., які були враховані та відображені в акті документальної планової перевірки від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 в повному обсязі.

Залишки товарно - матеріальних цінностей станом 01.12.2016р. додатково відображені ФОП ОСОБА_1 в інвентаризації товарів на складі №3 від 31.12.2015р. в сумі 1 95 670,60грн.

Також в інвентаризації товарів на складі №3 від 31.12.2015р. зазначено наступне:

За результатами інвентаризації встановлена нестача стрейч - плівки 20 мкм 0,5 у розмірі 3 847,405 кг та залишки стрейч - плівки 23 мкм 0,5 у розмірі 3 847,405 кг (пересортиця). Так як 20 та 23 плівка є аналогічними товарами, мають однакову собівартість та властивості, відповідно п.5. розділу IV Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань 02.09.2014 №879 проведено взаємний залишок стрейч -плівки 23 мкм 0,5 та стрейч - плівки 20 мкм 0,5 на суму 169 093,45грн.

ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) надано довідки про залишки ТМЦ станом на 31.12.2014р. та 31.12.2015р.

В ході планової документальної невиїзної перевірки було досліджено, суцільним порядком, видаткові накладні на придбання товарно-матеріальних цінностей та встановлено, що протягом 2016р. ФОП ОСОБА_1 було придбано ТМЦ на суму 1 782 795,44грн. без ПДВ, за придбані ТМЦ протягом 2016р. ФОП ОСОБА_1 здійснено оплату постачальникам.

Даний факт суперечить, твердженням ФОП ОСОБА_1, що викладені у запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), стосовно придбання протягом 2016р. ТМЦ на суму 1 740 731,55грн.

Також суцільним порядком, під час планової перевірки було досліджено видаткові накладні на реалізацію ТМЦ та звіти на виробництво за 2016р.

Враховуючи вищенаведене, з урахуванням додатково наданих ФОП ОСОБА_1 документів, позаплановою документальною невиїзною перевіркою встановлено наступне.

В ході позапланової документальної невиїзної перевірки, з урахуванням наданих ФОП ОСОБА_1 заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) та документів встановлено що витрати по колонці 7 інші витрати включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг (декларація від 28.01.2017 №9268415288) складають 55 413,53грн.

Проте, ретельно проаналізувавши додатково надані до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) ФОП ОСОБА_1 документи, встановлено завищення валових витрат за 2015р. по колонці 5 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток Ф2 декларації про майновий стан від 28.01.2017 №9268415288) в сумі 26 5625,96грн виникло в результаті наступного.

Стосовно пересорту ТМЦ, що зазначено в наданих, ФОП ОСОБА_1, запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) по позиціях Стрейч плівка 20 мкм 0,5м та Стрейч плівка 23 мкм 0,5м в кількості 3 847,405кг на суму 169 093,45грн.

Також в підтвердження своїх тверджень, ФОП ОСОБА_1, надано інвентаризацію товарів на складі №3 від 01.12.2016р., в якій також зазначено про наявність пересортиці Стрейч плівка 20 мкм 0,5м - нестача та Стрейч плівка 23 мкм 0,5м - залишки, в кількості 3 847,405кг на суму 169 093,45грн.

Стрейч плівка 20 мкм 0,5м - нестача, згідно тверджень ФОП ОСОБА_1 викладених у запереченні від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), складає 3847,405кг.

Згідно наданих залишків ТМЦ встановлено, що станом на 31.12.2015р. залишки по товарній позиції Стрейч плівка 20 мкм 0,5м складають 2 031,967кг на суму 85 759,97грн. без ПДВ.

Відповідно до видаткових накладних, банківських виписок, проаналізованих суцільним порядком під час планової документальної невиїзної перевірки, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 протягом 2016р. було придбано стрейч плівку 20 мкм 0,5м у загальній кількості 20023,157кг на загальну суму без ПДВ 829 940,73грн.

Проведеною, суцільним порядком, наданих в ході планової документальної невиїзної перевірки видаткових накладних виписаних ФОП ОСОБА_1 на адресу контрагентів покупців та банківських виписок встановлено реалізацію, протягом 2016р., стрейч плівки 20 мкм 0,5м у загальній кількості 22 103,053кг на суму за ціною реалізації 928 411,09грн. без ПДВ, у т.ч.:

Реалізовано товару без переробки у кількості 6 765,572кг на суму 284 441,44грн. без ПДВ.

Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Реалізовано виготовленої продукції у кількості 7 113 рулонів на суму за ціною реалізації 643 969,65грн. без ПДВ, згідно таблиці на 56-57 акту.Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Під час планової документальної невиїзної перевірки, було досліджено, суцільним порядком, надані звіти про виробництво за 2016р., відповідно до яких встановлено, що на виготовлення 7 113 рулонів стрейч плівки 20 мкм 0,5 м, що реалізовані протягом 2016року підприємствам покупцям, використано 15 337,481кг стрейч плівки 20 мкм 0,5 м.

Також, детальним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1, в ході планової документальної перевірки, звітів про виробництво за 2015р. встановлено, переробку 133,45кг стрейч плівки 20мкм 0,5м та виготовлення 110 рулонів.

Але, подальшої реалізації, протягом 2016р., виготовленної продукції у кількості 110рулонів стрейч плівки 20мкм 0,5м, згідно первинних документів наданих ФОП ОСОБА_1 та дослідженних суцільним порядком під час планової документальної перевірки не встановлено. Зокрема, факт відсутності реалізації 110 рулонів стрейч плівки 20мкм 0,5м підтверджено й наявною інформацією відображеною в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Згідно наданих, ФОП ОСОБА_1, під час перевірки залишків по стрейч плівці 20 мкм 0,5м, показників відображених у таблицях по придбанню стрейч плівки 20 мкм 0,5м та її реалізації протягом 2016р. перевіркою встановлено, нестачу стрейч плівки 20 мкм 0,5м, яка була реалізована протягом 2016р. в кількості 47,929кг.

Враховуючи вищезазначене, твердження ФОП ОСОБА_1 викладені у запереченні від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), щодо нестачі Стрейч плівки 20 мкм 0,5м у кількості 3 847,405кг не підтверджено документально.

Стрейч плівка 23 мкм 0,5м - залишки, згідно тверджень ФОП ОСОБА_1 викладених у запереченні від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), складають 3 847,405кг.

Згідно наданих залишків ТМЦ встановлено, що станом на 31.12.2015р. залишки по товарній позиції Стрейч плівка 23 мкм 0,5м складають 6 902,183кг на суму 268 430,06грн. без ПДВ.

Відповідно до видаткових накладних, банківських виписок, проаналізованих суцільним порядком під час планової документальної невиїзної перевірки, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 протягом 2016р. було придбано стрейч плівку 23 мкм 0,5м у загальній кількості 13 754,643кг на загальну суму без ПДВ 578 982,97грн.

Проведеним, ретельним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1 під час планової документальної невиїзної перевірки, первинних документів (видаткових накладних, банківських виписок), встановлено, що протягом 2016р. платником податків придбано стрейч плівку 23 мкм 0,5м в кількості 13 754,643кг .

Проведеною, суцільним порядком, наданих в ході планової документальної невиїзної перевірки видаткових накладних виписаних ФОП ОСОБА_1 на адресу контрагентів покупців та банківських виписок встановлено реалізацію стрейч плівки 23 мкм 0,5м у загальній кількості 12 897,77кг на загальну суму реалізації 603 146,30грн. без ПДВ, у т.ч. реалізовано товару без переробки у кількості 12 798,20кг на суму 599 244,80грн. без ПДВ.

Реалізовано виготовленої продукції у кількості 60 рулонів на загальну суму за ціною реалізації 3 901,50грн. без ПДВ, згідно таблиці на 62 акту. Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Під час планової документальної невиїзної перевірки, було досліджено, суцільним порядком, надані звіти про виробництво за 2016р., відповідно до яких встановлено, що на виготовлення 60 рулонів стрейч плівки 23 мкм 0,5 м, що реалізовані протягом 2016року підприємствам покупцям, використано 99,57кг стрейч плівки 23 мкм 0,5 м.

Також, детальним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1, в ході планової документальної перевірки, звітів про виробництво за 2016р. встановлено, переробку 15 159,67кг стрейч плівки 23мкм 0,5м та виготовлення 12 797 рулонів.

Вищенаведені звіти про виробництво, додатково були надані ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП). Зокрема, ФОП ОСОБА_1, до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) надано звіт про виробництво, який не було надано під час планової документальної перевірки №17 від 01.02.2016р.

Але, подальшої реалізації, протягом 2016р., виготовленної продукції у кількості 12 797рулонів стрейч плівки 23мкм 0,5м та 70 рулонів стрейч - плівки без зазначення щільності, згідно первинних документів наданих ФОП ОСОБА_1 та дослідженних суцільним порядком під час планової документальної перевірки не встановлено. Зокрема, факт відсутності реалізації 12 797рулонів стрейч плівки 23мкм 0,5м та 70 рулонів стрейч - плівки підтверджено й наявною інформацією відображеною в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Згідно наданих, ФОП ОСОБА_1, під час перевірки залишків по стрейч плівці 23 мкм 0,5м та 20 мкм 0,5м показників відображених у таблицях по придбанню стрейч плівки 23 мкм 0,5м та 20 мкм 0,5м та її реалізації протягом 2016р., з урахуванням наданої інвентаризації товарів на складі №3 від 01.12.2016р., в якій зазначено про наявність пересортиці Стрейч плівка 20 мкм 0,5м - нестача в кількості 3 847,405кг на суму 169 093,45грн. та Стрейч плівка 23 мкм 0,5м - залишки, в кількості 3847,405кг на суму 169093,45грн., перевіркою встановлено, що кількість стрейч плівки, яка була нереалізована протягом 2016р. по позиціям стрейч-плівка 23 мкм 0,5м та стрейч-плівка 20 мкм 0,5м, складає 6 289,008кг.

Враховуючи вищевикладене за даними перевірки залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2016р. по стрейч плівці 23 мкм 0,5м та 20 мкм 0,5м станом на 31.12.2016р. складають 7 711,127кг на суму 318 308,92грн., за даними платника залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2016р. по стрейч плівкам 23 мкм 0,5м та 20 мкм 0,5м станом на 31.12.2016р. складають 1 422,119 кг на суму 62 103,81 грн.

З урахуванням залишків ТМЦ та наданої інвентаризації товарів на складі №3 від 01.12.2016р., ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), встановлено, що протягом 2016р. загальна кількість наявної стрейч плівки 23мкм 0,5м та 20мкм 0,5м складає 42 711,95 по ціні придбання 41,27917грн. без ПДВ на загальну суму 1 763 113,73грн.без ПДВ (сума залишків станом на 31.12.2015р. в сумі 354190,03грн. + сума придбання 1408923,70грн.).

В результаті вищезазначеного позаплановою перевіркою встановлено заниження товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані та/або використані у межах господарської діяльності по позиціям стрейч плівка 23 мкм 0,5м та 20 мкм 0,5м, що в свою чергу призвело до завищення валових витрат на загальну суму 259 608,00грн. по колонці 5 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції (додаток Ф2 декларації про майновий стан від 28.01.2017 №9268415288).

Згідно наданих залишків ТМЦ встановлено, що станом на 31.12.2015р. залишки по товарній позиції Стрейч плівка 17 мкм 0,5м складають 1 315,304кг на суму 49 908,96грн. без ПДВ.

Відповідно до видаткових накладних, банківських виписок, проаналізованих суцільним порядком під час планової документальної невиїзної перевірки, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 протягом 2016р. було придбано стрейч плівку 17 мкм 0,5м у загальній кількості 1 512,83кг на загальну суму без ПДВ 63 028,28грн. Проведеним аналізом, наданих ФОП ОСОБА_1 під час перевірки первинних документів (видаткових накладних, банківських виписок), встановлено, що протягом 2016р. платником податків придбано стрейч плівку 17 мкм 0,5м в кількості 1 512,83кг.

З урахуванням залишків ТМЦ, наданих ФОП ОСОБА_1 до перевірки, станом на 31.12.2015р. встановлено, що загальна кількість наявної стрейч плівки 17мкм 0,5м складає 2828,134кг по ціні придбання 39,9334грн. без ПДВ на загальну суму 112937,01грн.без ПДВ (сума залишків станом на 31.12.2015р. в сумі 49908,96грн. + сума придбання 63028,28грн.).

Проведеною, суцільним порядком, наданих в ході планової документальної невиїзної перевірки, видаткових накладних виписаних ФОП ОСОБА_1 на адресу контрагентів покупців та банківських виписок встановлено реалізацію стрейч плівки 17 мкм 0,5м у загальній кількості 906,9кг на загальну суму за ціною реалізації 38 626,93грн. без ПДВ.

В своїх запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП), ФОП ОСОБА_1, зазначає наступне, згідно тексту заперечень Щодо залишків стрейч - плівки 17мкм0,5- зазначена плівка у кількості 298кг реалізована ТОВ ТД Ірікос , як стрейч - плівка без зазначення її щільності.

Під час позапланової документальної невиїзної перевірки, ФОП ОСОБА_1 надано видаткові накладні, зокрема виписаних на адресу контрагента покупця ТОВ ТД Ірікос , відповідно до яких встановлено, реалізацію стрейч плівки без зазначення щільності у загальній кількості 147,3кг на загальну суму за ціною реалізації 5 990,69грн. без ПДВ, у т.ч.: згідно таблиці на 65 акту. Дані наведені у таблиці, підтверджуються також даними відображеними в інформаційній системі ДФС України, в якій накопичується вся податкова звітність платників податків.

Враховуючи вищевикладене, позаплановою документальною невиїзною перевіркою, частково підтверджено інформацію, щодо реалізації стрейч - плівки 17мкм 0,5м, викладену ФОП ОСОБА_1 у запереченнях від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП).

З урахуванням, наданих заперечень від 03.11.2017р. (вх.№1255/ФОП) та додаткових документів, позаплановою документальною невиїзною перевіркою встановлено реалізацію, протягом 2016р., стрейч - плівки 17мкм 0,5м у загальній кількості 1 054,2кг на суму по ціні реалізації 44 617,62грн. без ПДВ.

Згідно наданих, ФОП ОСОБА_1, під час перевірки залишків по стрейч плівці 17 мкм 0,5м, показників відображених у таблицях по придбанню стрейч плівки 17 мкм 0,5м та її реалізації протягом 2016р. перевіркою встановлено, що кількість стрейч плівки 17 мкм 0,5м, яка була нереалізована протягом 2016р. складає 150,7кг.

Враховуючи вищевикладене за даними перевірки залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2016р. по стрейч плівці 17 мкм 0,5м станом на 31.12.2016р. складають 1 773,934кг на суму 70 839,22грн., за даними платника залишки товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2016р. по стрейч плівці 17 мкм 0,5м станом на 31.12.2016р. складають 1 623,234кг на суму 63 519,25грн.

В результаті вищезазначеного перевіркою встановлено заниження товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані та/або використані у межах господарської діяльності по позиції стрейч плівка 17 мкм 0,5м, що в свою чергу призвело до завищення валових витрат на загальну суму 6 017,96грн.

Таким чином, проведеною перевіркою задекларованих валових витрат відображених у колонці 5 вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції додатку Ф2 до податкової декларації про майновий стан та доходи за 2016р. (декларація від 08.02.2016р. № НОМЕР_3) встановлено завищення на суму 6 017,96грн., яке виникло у зв'язку з включенням до їх складу суми товарно-матеріальних цінностей, які не були реалізовані протягом 2016р.

Також, плановою перевіркою ФОП ОСОБА_1, акт від 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1, встановлено, порушення вимог пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, пп. б 176.2 п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) та п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5, п.3.6 ст.3 розділу ІІІ Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого)на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку від 13.01.2015р. № 4, а саме не подання та не відображення у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку фізичних осіб - підприємців за ознакою 157 дохід виплачений самозайнятій особі….. за І к.2015р.

ФОП ОСОБА_1 до заперечень від 03.11.2017р. (вх. №1255/ФОП від 03.11.2017р.) та в ході позапланової документальної невиїзної перевірки не надано жодних документів, які б спростовували порушення викладені в розділі 2.3 акту планової документальної невиїзної перевірки№3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 від 27.10.2017р.

Враховуючи вищевикладене позаплановою документальною невиїзною перевіркою ФОП ОСОБА_1 з питання що викладенні у запереченні від 03.11.2017р. (вх. №1255/ФОП від 03.11.2017р.), до акту перевірки №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1 від 27.10.2017р. про результати документальної планової невиїзної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1), з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р., правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування за період з 01.01.2011р. по 31.12.2016р. підтверджено висновки акту планової документальної невиїзної перевірки (акт віл 27.10.2017р. №3965/08-01-13-12/НОМЕР_1) в частині порушення вимог пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, пп. б 176.2 п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) та п.3.2, п.3.3, п.3.4, п.3.5, п.3.6 ст.3 розділу ІІІ Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого)на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку від 13.01.2015р. № 4, а саме не подання та не відображення у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку фізичних осіб - підприємців за ознакою 157 дохід виплачений самозайнятій особі….. за І к.2015р.

Також твердження позивача, що подана ним скарга від 02.02.2018 року на податкові повідомлення рішення не була розглянута ДФС України, не береться судом до уваги у зв'язку з наступним.

В матеріалах адміністративної справи містяться належним чином завірені копії рішень про результати розгляду скарг від 06.03.2018, 28.03.2018, відповідно до яких ДФС України скаргу ФОП ОСОБА_1 залишено без задоволення.

Статтею 3 Закону України № 996-ІV від 16.07.1999 Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон № 996-ІV) передбачено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону № 996-ІV, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Статтею 1 Закону № 996-ХІV визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Статтею 3 Закону № 996-ХІV передбачено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

У відповідності до ст.4 Закону №996-ХІV бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються, зокрема, на таких основних принципах: превалювання сутності над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми; нарахування та відповідність доходів і витрат - для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, шо були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати коштів.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону № 996-ХІV, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена також п.п.1.2 п.1, п.п.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.1995 за №168/704 (далі - Положення), первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.

Відповідно до ч.2 ст.9 вказаного Закону та п.2.4 Положення, первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з п.2.15 та п.2.16 вищевказаного Положення забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам.

Таким чином, для надання юридичної сили і доказовості, первинні документи повинні бути складені відповідно до вимог чинного законодавства та не порушувати публічний порядок.

Крім того, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.

Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Згідно зі ст. 1 Закону № 996-ХІV господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Відсутність реально вчиненої господарської операції та, як наслідок, юридична дефектність відповідних первинних документів за змістом пункту 44.1 ПК України не дозволяє формувати дані податкового обліку незалежно від спрямованості умислу платника податку учасника відповідної операції.

Аналізуючи положення ст.: 54, 58, 76, 86 ПК України, Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової служби України № 984 від 22.12.2010 (далі Порядок №984), суд приходить до висновку, що специфіка правових актів індивідуальної дії, які ухвалюються контролюючими органами у формі податкових повідомлень-рішень з приводу самостійного визначення грошових зобов'язань платників податків, полягає в тому, що фактичні підстави для ухвалення цих актів містяться в документальних результатах контролю за діяльністю платника податків (матеріалах перевірки), а правові підстави та владні приписи безпосередньо в самих податкових повідомлення-рішеннях.

Проте в акті перевірки суб'єктом владних повноважень викладено належні та допустимі доводів, обставини та докази якими доводяться невірно розраховану позивачем собівартість товарів, а також залишки товару на кінець кожного податкового періоду.

Відповідачем надано і в процесі судового розгляду докази, які підтверджують висновки акту перевірки та спростовують дані бухгалтерського обліку позивача.

З огляду на викладене, доводи відповідача про допущені з боку позивача порушення вимог податкового законодавства підтверджені та обгрунтовані дослідженими у судових засіданнях доказами.

В ході судового розгляду справи позивачем не було надано доказів зворотнього.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до наведених вимог відповідач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність винесених оскаржуваних рішень.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Окрім того, згідно ст.139 КАС України, сплачений при зверненні до суду з даним позовом судовий збір не підлягає поверненню позивачу.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (69121, АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління ДФС У Запорізькій Області (69107, Запорізька обл., місто Запоріжжя, проспект Соборний, будинок 166, код ЄДРПОУ 39396146) про скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги про сплату боргу (недоїмки) - відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення,а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі 14.12.2018.

Суддя М.С. Лазаренко

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.12.2018
Оприлюднено29.12.2018
Номер документу78845311
СудочинствоАдміністративне