справа № 361/3322/18
провадження № 2-з/361/139/18
05.11.2018
УХВАЛА
05 листопада 2018 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Дутчак І.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
в с т а н о в и в :
У провадженні Броварського міськрайонного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» , треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, Броварський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
01 листопада 2018 року представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 подав до суду заяву про забезпечення позову, у якій просить зупинити стягнення на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 від 20 січня 2015 року № 135.
За змістом і формою заява про забезпечення позову повинна відповідати вимогам, встановленим у ст. 151 ЦПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 151 ЦПК України до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно із підпунктом 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про забезпечення доказів або позову, яка подається фізичною особою, сплачується судовий збір у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день подання ОСОБА_1 заяви про забезпечення позову становить 352 грн. 40 коп.
У порушення вимог ч. 5 ст. 151 ЦПК України ОСОБА_1 до заяви про забезпечення позову не додала оригінал документа, що підтверджує сплату позивачем судового збору у визначеному законом розмірі за заяву про забезпечення позову.
Разом з тим, у заяві про забезпечення позову позивач ОСОБА_1 посилається на те, що Броварський міськрайонний суд Київської області відмовив у задоволенні заяви з тих підстав, що нею не були додані документи на підставі яких вона звільнена від сплати судового збору, у зв'язку з цим вона додає документи до цієї заяви про забезпечення позову, а саме копію довідки з центру зайнятості, копію довідки про отримання допомоги при народженні дитини, копію свідоцтва про народження дитини, на підставі яких, як вона вважає, звільнена від сплати судового збору.
Згідно із ч. ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України, ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Умови, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зменшити його розмір чи звільнити від сплати судового збору, передбачені у ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» .
У поданій до суду заяві позивач ОСОБА_1 не зазначила, що вона просить зробити суд щодо сплати нею судового збору (відстрочити, розстрочити, зменшити чи звільнити).
Крім того, із матеріалів справи вбачається, що ухвалою судді в іншому провадженні за № 2з/111/18 Броварського міськрайонного суду Київської області від 26 вересня 2018 року заява ОСОБА_1 про забезпечення позову від 24 вересня 2018 року повернута заявнику з підстав не сплати судового збору та відсутності обґрунтування щодо звільнення від його сплати.
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Виходячи з наведеного, слід дійти висновку, що заява ОСОБА_1 про забезпечення позову вимогам ст. 151 ЦПК України не відповідає, тому вона підлягає поверненню заявнику згідно із ч. 9 ст. 153 ЦПК України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 151, 153, 182, 259, 260 ЦПК України,
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її постановлення до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області.
Учасник справи у разі постановлення ухвали за його відсутності має право оскаржити ухвалу в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дутчак І. М.
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2018 |
Оприлюднено | 29.12.2018 |
Номер документу | 78856540 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Дутчак І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні