Рішення
від 14.11.2018 по справі 677/600/18
КРАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Красилівський районний суд Хмельницької області

Справа № 677/600/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14.11.2018 м.Красилів

Красилівський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Боголюбової Л.М., за участі секретаря судового засідання Федченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Красилова цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Сільськогосподарського виробничого кооперативу Шевченка про стягнення майнового паю,

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2017 позивачі звернулися до суду з вищевказаним позовом.

На обґрунтування своїх вимог позивачі зазначили, що до 2001 року в їхньому селі Росолівці Красилівського району Хмельницької області здійснювало сільськогосподарську діяльність КСП Імені Шевченка , яке у 2002 році було реорганізоване у СТОВ ім.Шевченка.

10 вересня 2006 року зазначене підприємство було реорганізоване у два підприємства, одне з яких сільськогосподарський виробничий кооператив Шевченка с.Росолівці Красилівського району, до якого як правонаступника перейшли усі права та обов'язки реформованого СТОВ та частина майна позивачів.

Йому, ОСОБА_1 на підставі свідоцтва на спадщину за заповітом від 13 грудня 2010 року у СВК Шевченка с.Росолівці був нарахований майновий пай в сумі 9564 грн., або 0,3000 % від загальної вартості майна пайового фонду підприємства, який станом на 01 січня 2000 року становив 3188000 грн., що підтверджується доданим до заяви Свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП Серія ХМКР №015204, виданого Росолівецькою сільською радою 28 січня 2011 року на ім я ОСОБА_1.

Їй, ОСОБА_2 на підставі свідоцтва на спадщину за законом від 17 червня 2003 року у СВК Шевченка с.Росолівці був нарахований майновий пай в сумі 21726 грн., або 0,6815 % від загальної вартості майна пайового фонду підприємства, який станом на 01 січня 2000 року становив 3188000 грн., що підтверджується доданим до заяви Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена КСП Серія ХМКР № 015262, виданого Росолівецькою сільською радою 16 січня 2008 року на ім я ОСОБА_2.

Їй, ОСОБА_3 відповідно до списку осіб, які мають право на майновий пай, затвердженого зборами співвласників 16 квітня 2001 року у СВК Шевченка с.Росолівці був нарахований майновий пай в сумі 15203 грн., або 0,4769 % від загальної вартості майна пайового фонду підприємства, який станом на 01 січня 2000 року становив 3188000 грн., що підтверджується доданим до заяви Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена КСП Серія ХМКР № 015508, виданого Росолівецькою сільською радою 30 червня 2001 року на ім я ОСОБА_3.

Йому, ОСОБА_4 відповідно до списку осіб, які мають право на майновий пай, затвердженого зборами співвласників 16 квітня 2001 року у СВК Шевченка с.Росолівці був нарахований майновий пай в сумі 4151 грн., або 0,1302 % від загальної вартості майна пайового фонду підприємства, який станом на 01 січня 2000 року становив 3188000 грн., що підтверджується доданим до заяви Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена КСП Серія ХМКР

№ 015575, виданого Росолівецькою сільською радою 30 червня 2001 року на ім я ОСОБА_4.

Вони, позивачі неодноразово звертались в усній формі до керівника сільськогосподарського виробничого кооперативу Шевченка ОСОБА_5 із проханням виділити їм майнові паї в натурі, однак він упродовж багатьох років лише обіцяє, майно не виділяє. З кожним днем майно, яке ще залишилось у кооперативі, розкрадається та псується.

На підставі вказаних Свідоцтв вони вирішили спільно володіти, користуватись та розпоряджатись належним їм майновим паєм, про що уклали 17 жовтня 2017 року добровільно відповідну Угоду про спільне володіння, користування та розпорядження майном, що належить пайовикам на підставі Свідоцтв про право власності на майновий пай.

Загальна вартість пайового фонду підприємства на 01 січня 2000 року становила 3188000 грн.. Їхня частка відповідно до майнових сертифікатів ХМКР №№ 015204;015508; 015262; 015575 визначена у розмірі 50644 грн., або 1,5886 відсотків.

У той же час відповідач ОСОБА_5 не вирішує питання про виділення їм майна згідно даної угоди у спільну власність єдиним комплексом.

Їм відомо, що на сьогоднішній день не розпайоване та нікому не передане приміщення старої конюшні - 1995 року вводу в експлуатацію, балансовою вартістю біля 31370 грн., яке вони згідні забрати на свої майнові паї та на остаток коштів вони згідні на будь-яке майно, яке ще можливо виділити та воно є у наявності.

02 квітня 2018 року всі вони, позивачі для забезпечення індивідуального господарювання написали заяви на ім я голови правління СВК Шевченка ОСОБА_5 та відправили їх за місцем проживання останнього, так як за місцем знаходження підприємства та всього майна, що залишалось ОСОБА_5 не з являється.

Пройшло 30 днів, а відповіді від ОСОБА_5 як завжди не надійшло, відповідно рішення у черговий раз по їхніх заявах не прийнято, а тому вони змушені звертатись до суду.

З вище наведеного просять зобов язати сільськогосподарський виробничий кооператив Шевченка с.Росолівці Красилівського району Хмельницької області видати належні їм майнові паї натурою (бажано приміщення конюшні та інше майно) на суму 50644 грн.

Стягнути з відповідача на їхню користь судові витрати.

У судове засідання позивачі подали заяву про розгляд справи у їх відсутності, позовні вимоги просять задовольнити.

Представник відповідача СВК Шевченка на слухання справи не з явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, що дає підстави для винесення рішення по справі.

Дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого майнового та немайнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права, як зазначено п.1 ч. 2 ст. 16 ЦК України.

Судом достовірно встановлено, що відповідно до Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) ХМКР №015204, виданого Росолівецькою сільською радою на підставі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13 грудня 2010 року ОСОБА_1 має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства ім.Шевченка с.Росолівці Красилівського району Хмельницької області.

Відповідно до Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ХМКР №015508 виданого Росолівецькою сільською радою ОСОБА_3 Артеміна має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства ім..Шевченка с.Росолівці Красилівського району Хмельницької області.

Відповідно до Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ХМКР №015262 виданого Росолівецькою сільською радою ОСОБА_2 має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства ім.Шевченка с.Росолівці Красилівського району Хмельницької області.

Відповідно до Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія ХМКР №015575 виданого Росолівецькою сільською радою ОСОБА_4 має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства ім.Шевченка с.Росолівці Красилівського району Хмельницької області.

Відповідно до ст.387 Цивільного кодексу України, власник має право витребувати своє майно з чужого незаконного володіння. Задоволення позову про витребування майна з чужого незаконного володіння можливе лише у випадку, якщо позивач доведе, що індивідуально - визначене майно, що належить йому, знаходиться у відповідача без достатніх правових підстав.

Ст.50 Закону України "Про власність" встановлено, що власник має право вимагати повернення (віндикації) свого майна з чужого незаконного володіння.

Згідно ст.9 Закону України Про колективне сільськогосподарське підприємство до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінні папери, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Пай є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві. Пай може успадковуватися відповідно до цивільного законодавства України та статуту підприємства. У разі виходу з підприємства його члени мають право на пай натурою, грішми або цінними паперами відповідно до розміру та структури пайового фонду або в іншій, за згодою сторін, формі. Спори, що виникають при здійсненні цього права, розглядаються судом.

Відповідно до Указу Президента України від 29 січня 2001 року № 62/2001 Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки та Постанови КМУ від 28 лютого 2001 року №177, передбачено недопущення порушень майнових прав, забезпечення вільного здійснення права власності на майнові паї та виділення групі осіб (окремим особам), які є власниками паїв, індивідуально визначених об'єктів зі складу майна реорганізованих сільськогосподарських підприємств чи їх правонаступників.

Суд оцінивши наявні у справі докази на підставі свого внутрішнього переконання та за критеріями їх належності, допустимості і достовірності, приходить до висновку що позовні вимоги позивачів підлягають задоволенню та є підстави для виділення їм належного майнового паю натурою, а саме приміщення конюшні, іншу частину майнового паю позивачів стягнути з відповідача в грошовому виразі.

Частиною 1 статті 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а тому, враховуючи, що позов підлягає до задоволення повністю, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені ним судові витрати.

Керуючись ст.ст.387,364 ЦК України, Закон України Про колективне сільськогосподарське підприємство , Закон України Про власність , Указу Президента України від 29 січня 2001 року № 62/2001 Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки , ст.ст.4, 13, 23, 81, 95, 133, 141, 258-259, 263-264, 265, 272, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( 31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Лісова,19), ОСОБА_2 (31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Набережна,47), ОСОБА_3 (31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Набережна,16), ОСОБА_4(31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Центральна,23) до Сільськогосподарського виробничого кооперативу Шевченка про стягнення майнового паю задовольнити.

Зобов язати СВК Шевченка ( с.Росолівці, вул.. Шкільна Красилівського району, код юридичної особи 36212590) виділити для ОСОБА_1 (31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Лісова,19), ОСОБА_2(31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Набережна,47), ОСОБА_3(31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Набережна,16), ОСОБА_4 (31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Центральна,23) в рахунок належних їм майнових паїв приміщення конюшні, яке знаходиться в СВК Шевченка , решту коштів від загальної суми вартості майнових паїв, яка становить 50644 грн., стягнути з відповідача на користь позивачів в грошовому виразі.

Стягнути з відповідача СВК Шевченка ( с.Росолівці, вул. Шкільна Красилівського району, код юридичної особи 36212590) на користь ОСОБА_1 (31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Лісова,19), ОСОБА_2(31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Набережна,47), ОСОБА_3(31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Набережна,16), ОСОБА_4 (31043, Хмельницька область Красилівський район с.Росолівці, вул.Центральна,23) понесені судові витрат в розмірі 705,00 гривень за сплочений судовий збір.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя ОСОБА_6

СудКрасилівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення14.11.2018
Оприлюднено30.12.2018
Номер документу78904427
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —677/600/18

Постанова від 14.03.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Постанова від 14.03.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 22.08.2018

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Боголюбова Л. М.

Рішення від 14.11.2018

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Боголюбова Л. М.

Ухвала від 05.05.2018

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Боголюбова Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні