ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
"27" грудня 2018 р. Справа № 903/775/18 Господарський суд Волинської області у складі судді Войціховського Віталія Антоновича, за участі секретаря судового засідання Сердюкової Аліни Олегівни
та за присутності представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1-представник (довіреність від 28.11.2018р.)
від третьої особи-ТОВ "КІР": не з'явились
від відповідача: ОСОБА_2-представник (довіреність від 01.11.2018р.)
від третьої особи-ТОВ "Зелена Країна-2000": не з'явились
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні господарського суду Волинської області в порядку загального позовного провадження матеріали справи
за позовом Спільного Українсько-Англійського підприємства "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю, м. Луцьк
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача:
-Товариство з обмеженою відповідальністю "КІР", м. Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", м. Луцьк
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Зелена Країна-2000", селище Бар Барського району Вінницької області
про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників товариства
Встановив: Спільне Українсько-Англійське підприємство "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю звернулося до господарського суду з позовом від 24.10.2018р. до Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко" про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", оформленого протоколом загальних зборів від 07.03.2017р. №04/17.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на неповідомлення, всупереч вимогам ст. 61 ЗУ "Про господарські товариства", Спільного Українсько-Англійського підприємства "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про проведення зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", у зв'язку з чим у підприємства - позивача не було можливості взяти участь у загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", чим були порушені його права як учасника товариства брати участь у загальних зборах та голосувати через своїх представників.
Ухвалою суду від 30.10.2018р. за вказаним позовом було відкрито провадження у справі, постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 29.11.2018р., запропоновано сторонам вчинити певні дії та надати суду відповідні додаткові матеріали.
Ухвалою суду від 29.11.2018р. розгляд справи в підготовчому судовому засіданні було відкладено на 27.12.2018р.; залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "КІР"; залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Зелена Країна-2000"; зобов'язано позивача надіслати на адреси третіх осіб копію позовної заяви з доданими до неї документами, докази надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами надати суду; а також надати суду для огляду в судовому засіданні оригінали протоколів Загальних зборів учасників ТОВ "Західмолоко" від 28.02.2017р. №03/17, від 07.03.2017р. №04/17, договору купівлі-продажу корпоративних прав-частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю від 03.10.2017р.; запропоновано третім особам надати суду письмові пояснення по суті позовної заяви.
Присутня в судовому засіданні 27.12.2018р. представник позивача звернулась до суду з клопотанням від 26.12.2018р. про приєднання до матеріалів справи доказів надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адреси третіх осіб.
Присутній в судовому засіданні 27.12.2018р. представник відповідача своїм процесуальним правом на подання суду відзиву не скористався, відзиву суду не надав.
У визначений судом день та час третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ТОВ "КІР" в судове засідання свого уповноваженого представника не направила, хоча належним чином була повідомлена про місце, дату та час розгляду даної справи по суті (ухвала суду від 29.11.2018р., згідно поштового повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції, була вручена ТОВ "КІР" 04 грудня 2018 року).
Водночас, в клопотанні від 27.12.2018р. ТОВ "КІР" просить суд розглядати справу за відсутності представника товариства.
При цьому вказує, що викладені в позовній заяві вимоги підтримує в повному обсязі.
У визначений судом день та час третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-ТОВ "Зелена Країна-2000" в судове засідання уповноваженого представника не направила, направлений на адресу ТОВ "Зелена Країна-2000" (Вінницька обл., Барський р-н, селище Бар, вул. Привокзальна, 1) примірник ухвали суду від 29.11.2018р. був повернутий до суду органом поштового зв'язку з відміткою "інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення".
В силу приписів частини 1 статті 236 Господарського процесуального кодексу України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
При цьому, обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи (частина 5 статті 236 Господарського процесуального кодексу України).
Частиною 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України визначено, що однією з основних засад господарського судочинства є змагальність сторін.
Положення частини 3 статті 13 та частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України визначають, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (частина 3 статті 74 Господарського процесуального кодексу України).
Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.
Частинами 1-3 статті 80 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Водночас, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Слід звернути увагу на те, що приписи статті 81 Господарського процесуального кодексу України не обмежують суд в праві витребувати необхідні для розгляду справи докази колом учасникiв даного судового процесу, тобто суд наділений правом витребувати такі докази також від iнших підприємств, установ та організацій, державних та інших органів чи посадових осіб, незалежно від їх участі у справі.
Необхідно враховувати, що за змістом системного аналізу приписів статей 86, 236, 277 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення законності та обґрунтованості судового рішення, на місцевий господарський суд покладено обов'язок всебічно та повно з'ясувати і дослідити обставини справи, що мають значення для її вирішення по суті.
Так, відповідно до частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
При цьому, згідно з пунктами 1 та 2 частини 1 статті 277 Господарського процесуального кодексу України неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, а також недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими, є підставами для скасування або зміни судового рішення.
Таким чином, суд, розглядаючи справу, має вживати заходів до всебічного й повного встановлення обставин спору, що не суперечить принципу змагальності, оскільки останній відображається в змісті процесуальних прав та обов'язків осіб, що беруть участь у справі та реалізується в сукупності з принципами рівності, диспозитивності та безпосередності, проте суд наділяється в тому числі організаційно-розпорядчими повноваженнями, необхідними для здійснення ним функцій органу правосуддя та прийняття законних і обґрунтованих судових актів.
Доказами, за визначенням частини першої статті 73 ГПК України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Відповідно до положень частини першої статті 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно частини другої ст.74 ГПК України у разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Судом враховано, що ч.4 ст.74 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Слід зазначити, що вказані висновки в тому числі відповідають рекомендаціям ОСОБА_3 Європи, членом якої є Україна.
Так, в Рекомендаціях R (84) 5 Комітету ОСОБА_3 Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість. Зокрема, він повинен володіти повноваженнями proprio motu, щоб вимагати від сторін пред'явлення таких роз'яснень, які можуть бути необхідними; вимагати від сторін особистої явки, піднімати питання права; вимагати показань свідків, принаймні в тих випадках, коли мова йде не тільки про інтереси сторін, що беруть участь у справі, тощо. Такі повноваження повинні здійснюватися в межах предмета розгляду.
Судом засвідчується, що в даному випадку в якості фактичних підстав позову позивач посилається на неповідомлення, всупереч вимогам ст. 61 ЗУ "Про господарські товариства", Спільного Українсько-Англійського підприємства "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про проведення зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", у зв'язку з чим у підприємства - позивача не було можливості взяти участь у загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", чим були порушені його права як учасника товариства брати участь у загальних зборах та голосувати через своїх представників.
За таких обставин суд зазначає, що в коло доказування у даній справі входить питання про факт повідомлення/неповідомлення Спільного Українсько-Англійського підприємства "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про проведення зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко" 07.03.2017р.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що для з'ясування дійсних обставин справи і встановлення факту вчинення чи невчинення відповідачем дій з повідомлення/неповідомлення Спільного Українсько-Англійського підприємства "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про проведення 07.03.2017р. зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко" виникає необхідність витребування від відповідача усіх без виключення матеріалів, що стосуються проведення 07.03.2017р. загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко" (зокрема, матеріалів стосовно порядку скликання зборів та їх проведення, повідомлення позивача про проведення 07.03.2017р. загальних зборів учасників ТОВ "Західмолоко", повідомлення учасників зборів про порядок денний, реєстрації учасників зборів, видачі бюлетнів для голосування, здійснення такого голосування по питаннях порядку денного зборів, оригіналу протоколу загальних зборів від 07.03.2017р. №04/17 тощо).
Водночас, враховуючи предмет та підстави позовних вимог, а також обставини, які входять до предмета доказування у даній справі, суд дійшов висновку, про необхідність витребування в порядку ч. 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України у Відділу реєстрації бізнесу "ЦНАП у місті Луцьку" Луцької міської ради матеріалів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко" в частині рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", оформленого протоколом загальних зборів від 07.03.2017р. №04/17.
Відповідно до ст.216 ГПК України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.
У відповідності до ст.183 ГПК України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
У відповідності до ч 2. ст.202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Відповідно до частини 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з частиною 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд, зокрема, з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Згідно з ч. 3 ст.177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З огляду на вищевикладене, враховуючи необхідність витребування додаткових доказів у даній справі господарський суд, з метою забезпечення можливості реалізації сторонами процесуальних засобів захисту своїх прав, дотримання засад рівності всіх учасників процесу перед законом і судом, змагальності в судочинстві, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті за власної ініціативи продовжує строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів до 28.01.2019р. та відкладає розгляд справи у підготовчому засіданні.
У разі відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви підготовче засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене або у ньому була оголошена перерва (ст. 183 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76, 78, 81, 91, 120, 177, 182, 183, 202, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження до 28.01.2019р.
2. Розгляд справи в підготовчому засіданні відкласти на "17" січня 2019 р. на 11:30 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань №210.
3. Витребувати у Відділу реєстрації бізнесу "ЦНАП у місті Луцьку" Луцької міської ради матеріали реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко" (м. Луцьк, вул. Дубнівська, 23, код ЄДРПОУ 30349632) в частині рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко", оформленого протоколом загальних зборів від 07.03.2017р. №04/17.
4. Зобов'язати позивача надати суду для огляду в судовому засіданні оригінали протоколів Загальних зборів учасників ТОВ "Західмолоко" від 28.02.2017р. №03/17, від 07.03.2017р. №04/17, договору купівлі-продажу корпоративних прав-частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю від 03.10.2017р., копії котрих долучено до матеріалів справи.
5. Зобов'язати відповідача надати суду усі без виключення матеріали, що стосуються проведення 07.03.2017р. загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Західмолоко" (зокрема, матеріалів стосовно порядку скликання зборів та їх проведення, повідомлення позивача про проведення 07.03.2017р. загальних зборів учасників ТОВ "Західмолоко", повідомлення учасників зборів про порядок денний, реєстрації учасників зборів, видачі бюлетнів для голосування, здійснення такого голосування по питаннях порядку денного зборів, оригіналу протоколу загальних зборів від 07.03.2017р. №04/17 тощо).
6 . Повторно запропонувати ТОВ "Зелена Країна-2000" надати суду: відповідно до ст. 168 ГПК України письмове пояснення на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують правову позицію у строк до 11.01.2019р., але не пізніше ніж у 15-ти денний строк з дня вручення ухвали; одночасно надіслати позивачу та відповідачу - копію пояснень та доданих документів, докази такого направлення надати суду.
7. Письмові докази подати відповідно до вимог статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
8. Якщо документи подаються до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи повинні бути скріплені електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
9. Явку представників позивача та відповідача в судове засідання визначити обов'язковою. Явку представників третіх осіб в судове засідання визначити на власний розсуд. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін та третіх осіб, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи в підтвердження повноважень представників.
З метою своєчасної підготовки до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи запропонувати сторонам всі передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також докази, надсилати в електронній формі (у форматі pdf) на E-mail господарського суду Волинської області: inbox@vl.arbitr.gov.ua з офіційної електронної адреси учасника судового процесу.
Згідно з ч. 1 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
Ухвала підписана 28.12.2018р.
Суддя В. А. Войціховський
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2018 |
Оприлюднено | 02.01.2019 |
Номер документу | 78924363 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні