ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28.12.2018 р. Справа № 914/2813/16
Суддя Господарського суду Львівської області Король М.Р., розглянувши матеріали справи
за заявою:Державної судової адміністрації України, м. Київ
про:поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання, виправлення помилок в наказі
у справі:№914/2813/16
за позовом:Приватного підприємства «Яворівміськбуд», Львівська обл., м. Яворів
до відповідача:Любинської сільської ради Яворівського району Львівської області, Львівська обл., Яворівський р-н, с. Любині
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору:
Управління Державної казначейської служби України в Яворівському районі Львівської області, Львівська обл., м. Яворів
за участю: Прокуратури Львівської області, м. Львів
про:стягнення суми основного боргу в розмірі 160000 грн., пені у розмірі 32753,97 грн., 3% річних у розмірі 2523,56 грн., інфляційних втрат у розмірі 79686,20 грн.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області від Державної судової адміністрації України надійшла заява про виправлення помилок в наказі та поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання у справі №914/2813/16.
Заява обґрунтована тим, що у наказі Господарського суду Львівської області від 04.01.2017р. у справі №914/2813/16 про стягнення з Любинської сільської ради Яворівського району Львівської області в дохід Державного бюджету України 49,62 грн. судового збору, було допущено помилку в частині строку пред'явлення наказу до виконання та коду ЄДРПОУ боржника, а також не зазначено інформації про стягувача та його реквізити.
Вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Заявляючи вимогу про поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання, заявником не зазначено, які обставини позбавили його можливості пред'явити виконавчий документ для виконання у строк, визначений в наказі та не долучено до заяви жодних доказів, які б підтверджували існування таких обставин.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Суд зазначає, що в силу приписів Правил надання послуг поштового зв'язку, затв. постановою КМУ від 05.03.2009р. №270, доказом надіслання заяви та долучених до неї документів є оригінал поштової квитанції (фіскального чеку) про направлення цінного листа та оригінал опису вкладання у цінний лист.
Натомість, в якості доказів направлення копії заяви з додатками сторонам по справі та третій особі, позивачем долучено лише описи вкладення у цінні листи, які на думку суду, не є належними та допустимими доказами направлення копії заяви з додатками без відповідних на те квитанцій.
Положеннями ч. 1 ст. 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Заяву Державної судової адміністрації України про поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання, виправлення помилки в наказі №914/2813/16– залишити без руху.
2. Надати Державній судовій адміністрації України строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
3. Роз'яснити Державній судовій адміністрації України, що у випадку неусунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя Король М.Р.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2018 |
Оприлюднено | 03.01.2019 |
Номер документу | 78927373 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Король М.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні