Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
03 січня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/798/18
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф. , розглянувши матеріали позовної заяви від 12.12.2018 року за позовом Приватного підприємства "Редакція газети "Гомін" (35100. Рівненська область, смт. Млинів. вул. Нестора Літописця, буд. 1, код ЄДРПОУ 02474943) до відповідача ОСОБА_1 районної державної адміністрації Рівненської області (35100, Рівненська область, смт. Млтнів, вул. Народна, буд 1, код ЄДРПОУ 04057712) про видачу розпорядження та спонукання до укладення договору
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2018 року Приватне підприємство "Редакція газети "Гомін" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до ОСОБА_1 районної державної адміністрації Рівненської області про видачу розпорядження та спонукання до укладення договору.
Ухвалою суду від 18.12.2018 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з відсутністю належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а саме: опису вкладення у цінний лист та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
02.01.2018 року від позивача через відділ канцелярії та документального забезпечення суду надійшла заява, якою усунуто недоліки визначені ухвалою суду від 18.12.2018 року.
Відповідно до ч. 3 ст.174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,5 ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Враховуючи наявність спору між сторонами в даному випадку, що виключає можливість розгляду даної справи в порядку наказного провадження, суд відповідно має визначити в порядку спрощеного чи загального позовного провадження підлягає розгляду ця справа.
За умовами ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у п.п 3 - 8 цієї частини.
Враховуючи наведені вище правові норми, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, кількість сторін у справі тощо, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 176, 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1 . Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
3 . Підготовче засідання призначити на "30" січня 2019 р. на 10:00 год.
4 . Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань №10 .
5. Позивачу надати суду:
- оригінали документів, доданих до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні);
- будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності).
- відповідно до ст. 166 ГПК України відповідь на відзив протягом п'яти днів з дня його отримання.
6. Відповідачу надати суду:
- будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності).
- відповідно до ст. 165 ГПК України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу, іншим відповідачам - копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
7 . Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст.80 ГПК України.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5019/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Церковна Н. Ф.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2019 |
Оприлюднено | 03.01.2019 |
Номер документу | 78983231 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Церковна Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні