Справа № 140/2666/18
Провадження № 2/140/1129/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.12.2018 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого судді Алєксєєнка В.М.
при секретарі Путій З.О.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Немирові
цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СХК Вінницька Промислова Група про припинення договору оренди землі, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю СХК Вінницька Промислова Група про припинення договору оренди землі, мотивуючи її тим, що вона є власником земельної ділянки площею 1,8275 га., кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_1 що розташована на території Мельниківської сільської ради Немирівського районного суду Вінницької області земельна ділянка належить її на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 14 червня 2018 року.
Земельна ділянка належала ОСОБА_4. Між ОСОБА_4 та відповідачем ТОВ СХК Вінницька промислова група 10 серпня 2011 року було укладено договір оренди землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва строком на 5 років, тобто до 10 серпня 2016 року. В цей же день було підписано акт приймання - передачі об'єкта оренди і відповідач приступив до обробітку землі.
Після оформлення нею своїх спадкових прав її представник звернувся до керівника ТОВ СХК Вінницька промислова група з приводу повернення її земельної ділянки в зв'язку із закінченням терміну дії договору, але одержав усну відмову. В послідуючому її представник подав до відповідача письмову заяву щодо повернення її земельної ділянки.
Після спливу дії договору, відповідач без правових на те підстав продовжує обробляти належну її земельну ділянку, ігноруючи умови договору та незважаючи на її вимогу повернути земельні ділянки.
Відповідно до ст. 93 ЗК України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницькою та іншої діяльності.
Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (ч.1 ст. 638 ЦК України).
Договір оренди укладається у письмовій формі, однією з істотних умов договору є строк дії договору. Строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може перевищувати 50 років. При передачі в оренду сільськогосподарських угідь для ведення товарного сільськогосподарського виробництва строк дії договору оренди земельних ділянок визначається з урахуванням періоду ротації основної сівозміни згідно з проектами землеустрою. Передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі за актом приймання-передачі. Договір оренди землі припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено (ст. ст. 14,17, 19,31 Закону України Про оренду землі ). Договір оренди набирає чинності після його державної реєстрації. Укладений договір оренди підлягає державній реєстрації (ст. ст. 18, 20 Закону України Про оренду землі , чинні на час укладення договору).
Виходячи з умов укладеного договору можна зробити висновок, що договір оренди укладався строком на п'ять років та вказано на умову набрання чинності договором оренди, що пов'язувалося з його державною реєстрацією.
У ч. 1 ст. 627 ЦК України проголошено принцип свободи договору, якою передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
У цивільному законодавстві розмежовуються поняття строку договору та набрання чинності договором. Відповідно до ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Строк дії договору визначається на розсуд сторін, якщо тільки в законі чи акті державного органу, обов'язкового для сторін, не обмежується строк його чинності.
Відповідно до ст. 640 ЦК України моментом укладення договору є момент одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді другої сторони про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.
На підставі статті 20 Закону України Про оренду землі (у редакції, яка була чинною на час підписання договору оренди) укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. 16 березня 2010 року набрав чинності Закону України від 11 лютого 2010 № 1878-IV Про внесення змін до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень та інших законодавчих актів України , яким статті 18 та 20 Закону № 161-XIV виключені, а ст. 6 доповнена ч. 5, згідно з якою право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.
Згідно зі статтею 2 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (в редакції на час реєстрації договору оренди) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру, тобто реєстрацією є запис, фіксація фактів або явищ з метою обліку та надання їм статусу офіційно визнаних актів, внесення до списку або книги обліку. Реєстрація договору є адміністративним актом, тобто елементом зовнішнім щодо договору.
У постанові Верховного Суду України № 6-5 цс 13 від 06 березня 2013 року викладена правова позиція, що державна реєстрація договору оренди земельної ділянки у період визначеного сторонами строку дії договору забезпечує правомірне, договірне використання орендарем орендованої земельної ділянки відповідно до норм Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV Про оренду землі та Закону України від 11 лютого 2010 року № 1878-VI Про внесення змін до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень та інших законодавчих актів України незалежно від дати проведення такої реєстрації.
Чине цивільне законодавство, як ЦК України, так і Закон України Про оренду землі , не наділяє повноваженнями будь-яких осіб, окрім сторін, вирішувати вказане питання, оскільки у цивільних правовідносинах діє принцип свободи договору, який є основоположним.
Заперечення відповідача щодо повернення земельної ділянки після закінчення терміну дії та твердження про автоматичне поновлення договору оренди на той самий строк і на тих самих умовах не ґрунтується на законі, оскільки існує законодавчо визначений порядок поновлення договору оренди землі та зобов'язання учасників такого договору щодо здійснення певних дій задля продовження або припинення дії договору.
За положеннями статті 33 Закону України Про оренду землі (у редакції на час закінчення строку договору оренди) по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі). Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.
До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди. При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.
Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності). Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Оскільки 10 серпня 2016 року закінчився строк договору оренди, орендар не повідомив її, орендодавця у встановленому законом або договором строк про свої наміри на продовження договору оренди, користується земельною ділянкою після спливу строку, не зважаючи на заперечення орендодавця, додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення не укладена, відмова в її укладенні в суді не оскаржена, тому передбачені законом підстави для користування відповідачем її земельною ділянкою відсутні.
В судовому засіданні представник позивача - адвокат ОСОБА_5, яка діє згідно договору про надання правової допомоги позовні вимоги підтримує та просить задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю СХК Вінницька промислова група Семибратова Т.О., яка діє згідно доручення в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та просила в їх задоволенні відмовити, оскільки договір оренди землі набирає чинності з моменту його підписання та державної реєстрації.
Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, вислухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Відповідно до ст. 14 Закону України Про оренду землі договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.
10 серпня 2011 року між ОСОБА_4 та ТОВ СХК Вінницька Промислова група укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 1,8275 га., право власності орендодавця на земельну ділянку посвідчується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2, кадастровий номер НОМЕР_1, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва строком на 5 років, а саме: до 10 серпня 2016 року, що підтверджується копією даного договору ( а. с. 12-13 ).
Згідно копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права за № 25462054, державну реєстрацію договору оренди землі виданого ТОВ СХК Вінницька промислова група проведено 12.08.2014 року ( а. с. 14 ).
Згідно копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за ОСОБА_1 зареєстроване право приватної власності на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1, площею 1,8275 га. для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Мельниківської сільської ради згідно свідоцтва про право на спадщину від 14.06.2018 року, № 1-812 ( а. с. 15-16 ).
Відповідно до копії акту визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 10.08.2011 року на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_2, проведено встановлення та погодження в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки в розмірі 1,8274 га. ( а. с. 17 ).
Згідно копії акту приймання-передачі об'єкта оренди від 10 серпня 2011 року орендодавець передав, а орендар прийняв в оренду земельну ділянку № 280 загальною площею 1,8275 га., що знаходиться на території Мельниківської сільської ради Немирівського району Вінницької області, згідно Договору оренди землі № б/н від 10 серпня 2011 року ( а. с. 18 ).
Згідно копії державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_4 є власником земельної ділянки площею 1,8275 га. у межах згідно з планом, яка розташована на території Мельниківської сільської ради Немирівського району Вінницької області, цільове призначення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ( а. с. 19 ).
Відповідно до копії свідоцтва про право на спадщину від 14 червня 2018 року спадкоємцем майна за заповітом ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, спадщина на яку видано свідоцтво складається з земельної ділянки площею 1,8275 гектарів в межах згідно з планом, що розташована на території Мельниківської сільської ради Немирівського району Вінницької області, та належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 виданого 01 жовтня 2004 року, Немирівською районною державною адміністрацією від 07 травня 2004 року. Цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства. Акт зареєстровано в низі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договір оренди землі за № 267. Кадастровий номер: НОМЕР_1 ( а. с. 21 ).
Відповідно до копії свідоцтва про смерть серія НОМЕР_3, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ( а. с. 22 ).
Згідно до ст. 792 ЦК України, за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Відповідно до ст. 13 Закону України Про оренду землі , який є спеціальним законом і має пріоритет перед іншими законами в застосуванні щодо даних правовідносин, договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
У відповідності до ч. 1 ст. 15 Закону України Про оренду землі, істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки.
Згідно п. 8 договору, договір укладається на строк 5 років і діє з моменту його державної реєстрації. Використання земельної ділянки проводиться з використанням ротації культур. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору письмово повідомити орендодавця про намір продовжити його дію. У разі поновлення договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі, якщо орендар продовжує користування земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку дії цього договору він підлягає поверненню на той самий строк і тих самих умовах, які були передбачені договором. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням.
Позивачка вказав, що виконала вказаний пункт договору, а тому має законні підстави для припинення договору оренди земельної ділянки та зобов'язання відповідача щодо повернення її земельної ділянки.
Згідно п. 22 договору, після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. За винятком випадків погіршення стану земельної ділянки з вини орендаря.
Згідно п. 33 договору, до обов'язків орендаря крім іншого належить - повернути орендодавцю орендовану земельну ділянку після закінчення оренди в придатному стані для її використання за цільовим призначенням.
Згідно п. 36 договору, дія договору припиняється у разі закінчення строку на який його було укладено.
Згідно п. 37 договору, дія договору припиняється шляхом його розірвання за взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та в наслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню а також з інших підстав визначених законом.
У відповідності до ч. 1 ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до п. 35 договору, зміна умов договору до закінчення строку на який його було укладено здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Згідно ч. 4 ст. 31 Закону України Про оренду землі , розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.
Договір оренди земельної ділянки є одним із видів зобов'язання.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності до ч. 1 ст. 34 Закону України Про оренду землі , у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Відповідно до копії акту приймання-передачі земельної ділянки в оренду до договору оренди землі від 10 серпня 2011 року ( а. с. 18 ), орендар прийняв земельну ділянку в задовільному стані.
Перед закінченням терміну дії договору оренди земельної ділянки і після його закінчення 10 серпня 2016 року позивача як орендодавця не повідомляв орендар про намір укласти договір оренди на новий строк.
Представник відповідача ТОВ СХК Вінницька Промислова Група стверджує, що строк дії договору оренди земельної ділянки набирає чинності з моменту його підпису та державної реєстрації.
Однак, відповідно до ст. 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладання. Строк дії договору визначається на розсуд сторін, якщо тільки в законі чи акті державного органу, обов'язкового для сторін, не обмежується строк його чинності.
За змістом статті 33 Поновлення договору оренди землі Закону України "Про оренду землі" вимагається укладення угоди додаткової між власником земельної ділянки в даному випадку. Але такої угоди представником відповідача не було надано, а представником позивача пояснено, що такої додаткової угоди не укладалося.
В ч. 8 ст. 33 Закону України Про оренду землі вказано що додаткова угода до Договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку.
Таким чином після закінчення терміну дії договору оренди земельної ділянки 10 серпня 2016 року зазначений договір за додатковою угодою продовжений не був, як того вимагає законодавство.
Представник позивача як власника земельної ділянки площею 1,8275 га. звертався з заявою до орендаря ТОВ СХК Вінницька Промислова група з вимогою повернути земельну ділянку в зв'язку із закінченням терміну дії договору, але одержав усну відмову.
З матеріалів справи вбачається, що позивач не має намір укладати новий договір оренди з ТОВ СХК Вінницька промислова група .
Договір оренди земельної ділянки закінчився 10 серпня 2016 року і з того часу земельна ділянка ТОВ СХК Вінницька Промислова група використовується без будь-якої угоди, та без оплати за її використання.
Земельна ділянка ОСОБА_4 використовується в порушення вимог ст. 93 ЗК України - право оренди земельної ділянки це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницькою та іншої діяльності.
Позивач вирішив використовувати земельну ділянку самостійно, на що має право згідно ч. 2 ст. 152 ЗК України згідно змісту якої - власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його права на землю, тому змушений звернутися в суд з даним позовом.
Згідно вимог ч. ч. 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч. 1 ст. 216 ЦК України у разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.
Згідно ч. 1 ст. 627 ЦК України сторони, відповідно до статті 6 цього Кодексу, є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЦК України сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Стаття 158 ч. 2 ЗК України, встановлює, що: виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей .
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача про визнання припиненим договору оренди землі кадастровий номер НОМЕР_1, площею 1,8275 га. підлягають задоволенню, так як строк дії даного договору закінчився 10 серпня 2016 року, перебування земельної ділянки в користуванні ТОВ СХК Вінницька Промислова група без укладення додаткової угоди до договору оренди землі порушує право власника на використання, розпорядження, отримання нагороди відносно власного майна.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 216, 319, 391, 526, 627, 631, 638, 640, 651, 792 ЦК України, ст. ст. 92, 93, 125, 126, 152, 158 ЗК України, ст. ст. 12, 13, 76-80, 259, 263-265, 267-268 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СХК Вінницька Промислова Група про припинення договору оренди землі, задовольнити.
Визнати припиненим договір оренди земельної ділянки, кадастровий номер № НОМЕР_1, укладений 10 серпня 2011 року між ОСОБА_4 та ТОВ СХК Вінницька промислова група м. Немирів Вінницької області в зв'язку із закінченням строку дії договору 10 серпня 2016 року.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 30-ти днів з дня його оголошення.
Суддя:
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2018 |
Оприлюднено | 04.01.2019 |
Номер документу | 78984586 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Алєксєєнко В. М.
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Денисюк Руслан Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні