Ухвала
від 10.01.2019 по справі 759/463/19
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/212/19

ун. № 759/463/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2019 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілого ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 8 ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019101080000003 від 09.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

10.01.2019 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 8 ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у вигляді частки в статутному капіталі ТОВ «ТОП-ТРАНС» (ідентифікаційний код юридичної особи 24257241, місцезнаходження: м. Київ, проспект Московський, буд. 28-А) із забороною відчуження та здійснення будь-яких реєстраційних дій, щодо такого майна - корпоративних прав, на час досудового розслідування та судового розгляду.

Клопотання обґрунтовано тим, що 20 листопада 2018 року з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_5 стало відомо про вчинення 16 листопада 2018 року державним реєстратором ОСОБА_6 Комунальне підприємство «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» реєстраційної дії №10691050031001225 (зміна складу або інформації про засновників), відповідно до якої ОСОБА_5 , як єдиного учасника Товариства з обмеженої відповідальністю «ТОП-ТРАНС» замінено на ОСОБА_7 .

Як вбачається із матеріалів кримінального провадження, частка (корпоративні права) в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОП-ТРАНС» (ідентифікаційний код юридичної особи 24257241, місцезнаходження: м. Київ, пр. Московський, буд.28-А) належить ОСОБА_5 в розмірі 100% з 2014 року, що підтверджується Статутом, нова редакція якого зареєстрована 25.07.2017 року та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого на 15.11.2018 року.

В подальшому, 16 листопада 2018 року державним реєстратором ОСОБА_6 Комунального підприємства «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» було здійснено реєстраційну дію №10691050031001225, внаслідок якої власником частки в статутному капіталі ТОВ «ТОП-ТРАНС» в розмірі 100% cтав ОСОБА_7 .

Зазначена зміна власника корпоративних прав є незаконною, оскільки відбулася без волі ОСОБА_5 , без жодних документів, на підставі яких законом передбачено здійснення такої реєстраційної дії, оскільки зазначені документи не готувалися, не підписувалися та не подавалися державному реєстратору ні ОСОБА_5 , ні іншою особою, уповноваженою ОСОБА_5 , що свідчить про протиправність вчинених дій, незаконність зміни учасника вказаного вище товариства, які містять ознаки шахрайства, та спрямовані на заволодіння майном (корпоративними правами) українського суб`єкта підприємництва - Товариства з обмеженої відповідальністю «ТОП-ТРАНС».

Допитана ОСОБА_5 пояснила, що вона жодних правових дій щодо відчуження належної їй частки (корпоративних прав) в ТОВ «ТОП-ТРАНС» не вчиняла, тому будь-які документи, в тому числі, протоколи загальних зборів, з рішенням щодо зміни складу учасників є підробними, незаконними та нелегітимними.

Враховуючи наведене, є підстави вважати, що дії щодо реєстрації зміни учасника ТОВ «ТОП-ТРАНС» вчиненні з метою заволодіння товариством та його майном Вищезазначені дії державного реєстратора та групи невстановлених осіб можуть.

Відповідно до ст. 67 Цивільного кодексу України (зі змінами внесеними згідно із Законом № 483-V від 15.12.2006) корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською діяльністю, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутним документами.

Відповідно, до наведеного, корпоративні права - 100% частки у статутному капіталі ТОВ «ТОП-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 24257241), є майном на яке спрямоване кримінальне правопорушення.

Постановою прокурора Київської місцевої прокуратури № 8 від 10 січня 2019 року, 100% статутного капіталу ТОВ «ТОП-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 24257241), визнано речовим доказом у зазначеному кримінальному провадженні.

Оскільки у даному кримінальному провадженні є всі підстави вважати, що майно - корпоративні права (частка) в статутному капіталі ТОВ «ТОП-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 24257241) може бути обтяжена ко користь третіх осіб чи відчужена, накладання арешту на таке майно є необхідним та обґрунтованим, та для цього достатні всі правової підстави.

Метою накладення арешту відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України є, зокрема, забезпечення збереження речових доказів - 100% статутного капіталу ТОВ «ТОП-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 24257241). Встановлені обставини вимагають арешту майна у вигляді корпоративних прав ТОВ «ТОП-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 24257241). Незастосування засобу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту корпоративних прав ТОВ «ТОП-ТРАНС» (код ЄДРПОУ 24257241) та заборони державним реєстраторам у проведенні реєстраційних дій щодо внесення змін до статутних документів та відомостей, що містяться у ЄДРПОУ стосовно даного товариства, може призвести до їх подальшого відчуження (зникнення), втрати або настання інших наслідків, які мають суттєве доказове значення у цьому кримінальному провадженні та можуть перешкодити кримінальному провадженню.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 подане клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Представник ОСОБА_5 - ОСОБА_4 клопотання також підтримав із підстав у ньому зазначених та повідомив, що відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців було внесено незаконно. Згідно останніх, державним реєстратором всупереч встановленому порядку з власної ініціативи, без належних підстав було змінено засновника (учасника) юридичної особи ТОВ «ТОП-ТРАНС» із ОСОБА_5 , яка є єдиним учасником цього товариства, на ОСОБА_7 , що зареєстрований в Російській Федерації. Відповідні зміни внесено з посиланням на рішення загальних зборів товариства, у той час як Статутом ТОВ «ТОП-ТРАНС» не передбачено такого органу управління товариства. Реєстраційну дію від 16.11.2018 р. за № 10691050031001225, що проведена державним реєстратором КП «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» ОСОБА_6 стосовно ТОВ «ТОП-ТРАНС» скасовано згідно Наказу заст. Міністра юстиції України № 3910/5 від 13.12.2018 р. Державний реєстратор, що вніс ці зміни наразі позбавлений ліцензії і права проводити реєстраційні дії.

Вивчивши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку старшого слідчого, суд дійшов висновку про задоволення поданого клопотання враховуючи наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно норм ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна (ч. 10 ст. 170 КПК України).

Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

За таких обставин, встановлена необхідність у накладенні арешту на майно, оскільки незастосування відповідного заходу забезпечення кримінального провадження може призвести до невідворотних наслідків, які в подальшому стануть перешкодою для об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення, а також унеможливлять повернення майна його законному власнику

При вирішенні цього клопотання враховується слідчим суддею і те, що у разі незастосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, існують реальні ризики приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження цього майна. Враховується слідчим суддею і розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; оцінюються наслідки арешту майна для підозрюваних. Враховується і те, що на день розгляду вказаного клопотання власником ТОВ «ТОП-ТРАНС» є ОСОБА_5 , представник якої і просить слідчого суддю задовольнити подпне прокурором клопотання , а саме накласти арешт на майно у вигляді частки в статутному капіталі ТОВ «ТОП-ТРАНС» (ідентифікаційний код юридичної особи 24257241, місцезнаходження: м. Київ, проспект Московський, буд. 28-А) із забороною відчуження та здійснення будь-яких реєстраційних дій, щодо такого майна - корпоративних прав, на час досудового розслідування та судового розгляду із відповідною забороною здійснювати державну реєстрацію змін до установчих документів, а також змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо ТОВ «ТОП-ТРАНС» (ідентифікаційний код юридичної особи 24257241, місцезнаходження: м. Київ, проспект Московський, буд. 28-А), в тому числі щодо зміни учасника, директора, адреси місцезнаходження зазначеного товариства. Враховується і те, що із наданих слідчому судді документів вбачається реєстрація зміна власника вказаного товаристсва та відповідна її скасуваня самим Міністерством Юстиції України, що вказує на ісунвання відповідних ризиків пов"язаних із вчиненням відповідного кримінального діяння, а тому з огляду на вище все зазначене клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 170-173,175,309,372,392,532 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 8 ОСОБА_3 - задовольнити.

Накласти арешт на майно у вигляді частки в статутному капіталі ТОВ «ТОП-ТРАНС» (ідентифікаційний код юридичної особи 24257241, місцезнаходження: м. Київ, проспект Московський, буд. 28-А) із забороною відчуження та здійснення будь-яких реєстраційних дій, щодо такого майна - корпоративних прав, на час досудового розслідування та судового розгляду.

Міністерству юстиції України, Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, управлінню державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві, нотаріусам України, іншим суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам, заборонити здійснювати державну реєстрацію змін до установчих документів, а також змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо ТОВ «ТОП-ТРАНС» (ідентифікаційний код юридичної особи 24257241, місцезнаходження: м. Київ, проспект Московський, буд. 28-А), в тому числі щодо зміни учасника, директора, адреси місцезнаходження зазначеного товариства

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення, а для особи, без виклику якої було постановлено ухвалу, - строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання нею копії даної ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.01.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79099186
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —759/463/19

Ухвала від 25.11.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 08.09.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 19.07.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 19.07.2021

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 16.06.2021

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Слива Юрій Михайлович

Ухвала від 10.01.2019

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Коваль О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні