Справа № 522/21724/17
Провадження по справі № 1-кс/522/23590/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03січня2019 року м. Одеса
Слідчий суддяПриморського районногосуду м.Одеси ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про знищення речових доказів у кримінальному провадженні, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчим відділом управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42017160000001406 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.10.2017, за ознакам и кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Так, до прокуратури області надійшли з УВБ територіальних органів ДФС в Одеській області ГУ ДФС в Одеській області матеріали перевірки про результати розгляду звернення керуючого господарством ФОП « ОСОБА_4 ОСОБА_5 щодо неправомірних дій службових осіб ГУ ДФС в Одеській області та директора ТОВ «Фармнатур» код 05485433.
З матеріалів перевірки вбачається наступне.
Відповідно до акту опису і попередньої оцінки ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області № 19-09 від 30.10.2009 прийняло на облік спиртову речовину 239 бочок по 200 літрів кожна та передало на відповідальне зберігання ТОВ «БФ Благодать». Після чого вищезазначений товар переданий на відповідальне зберігання ТОВ «Фармнатур» відповідно до угоди «про зберігання безхазяйного та іншого майна, що належить або переходить у власність держави» № 17/24-01 від 01.06.2011 року. ТОВ «Фармнатур» розмістило передану на зберігання спиртову речовину у орендованих у ФОП « ОСОБА_6 » складських приміщеннях для зберігання спиртової речовини. Дія угоди автоматично припинена 31.12.2011 у зв`язку з виключенням ТОВ «Фармантур» з реєстру суб`єктів господарювання, які мають право розпоряджатись, зберігати, оцінювати конфісковане та інше майно, що переходить у власність держави, що унеможливлює здійснювати ТОВ «Фармнатур» його збереженість, цілісність. Однак на всі спроби ДФС передати вказане безхазяйне майно підприємству, яке включено до вищевказаного реєстру не надалось можливим, у зв`язку з тим що директор ТОВ «Фармнатур» відмовляється його видавати, аргументуючи це тим, що за зберігання даного майна ДФС повинна йому виплатити грошові кошти у великому розмірі.
Також встановлено, що 08.03.2017 у приміщенні в якому зберігається спиртова речовина було здійснено крадіжку, а саме: п`ять пластикових бочок ємкістю по 200 літрів кожна, із спиртовмісткою речовиною попередньою вартістю 22 000 (двадцять дві тисячі гривень), відомості про це внесено до ЄРДР №12017161470000589 Хмельницьким відділенням поліції Малиновського відділу поліції в м. Одесі ГУ НП в Одеській області.
Вищевказані факти свідчать про те що ТОВ «Фармнатур» в особі директора ОСОБА_7 не в змозі забезпечити схоронність вантажу який перебуває у власності Держави та відмовляється його передати на подальше відповідальне зберігання іншим підприємствам.
27.07.2018 співробітниками УВБ територіальних органів ДФС в Одеській області ГУ ДФС в Одеській області на підставі службової записки управління погашення боргу та роботи з безхазяйним майном ГУ ДФС в Одеській області було здійснено виїзд за адресою: м. Одеса, вул. Овідіопольська дуга, 5, де було встановлено групу осіб, які здійснили спробу вивезти спиртову речовину у кількості 220 бочок ємкістю 200 літрів кожна з приміщення, яке належить ФОП « ОСОБА_6 », про що до УВБ ГУ ДФС в Одеській області із заявою звернувся керуючий господарством ФОП « ОСОБА_6 » громадянин ОСОБА_5 , який надав письмові пояснення про те, що це вже не перша спроба вивезення вантажу співробітником ОСОБА_8 , яку представив йому директор ТОВ «Фармнатур» ОСОБА_7 , та пояснив, що вона буде вивозити даний вантаж до іншого місця зберігання.
14.07.2018 громадянин ОСОБА_7 прибув до території ФОП « ОСОБА_6 » разом зі співробітником ОСОБА_8 та проводили заходи у приміщенні, в якому зберігається вантаж, після чого повідомили ОСОБА_5 , що будуть його вивозити, однак не надали документацію на вивезення, у зв`язку з чим їм відмовила охорона за вказівкою ОСОБА_5 . В подальшому ОСОБА_7 повідомив ОСОБА_5 що співробітник ОСОБА_9 прибуде наступного разу з відповідною документацією.
Також ОСОБА_5 добровільно видав документацію на вивезення вантажу, яку йому надала ОСОБА_10 , та добровільно видав відео с камер спостереження, на яких зафіксована спроба вивезення з метою ймовірної крадіжки спиртової речовини, яка зберігається у орендованому приміщенні ТОВ «Фармантур», також зафіксованих декількох спроб вивезення вантажу, які відбувались раніше.
Вказане свідчить про те, що посадові особи ТОВ «Фармнатур» за попередньою змовою з окремими посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області, зловживаючи своїм службовим становищем, намагалися заволодіти вантажем, а саме бочками зі спиртом, не дивлячись на те, що 31.12.2011 угода про зберігання безхазяйного майна, укладена між ДПІ у Суворовському районі м. Одеси та ТОВ «Фармнатур» 01.06.2011 автоматично припинена у зв`язку з виключенням ТОВ «Фармнатур» з реєстру суб`єктів господарювання, які мають право розпоряджатись, зберігати, оцінювати конфісковане майно.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 220 бочок ємкістю 200 літрів кожна, зберігаються у складських приміщеннях, які належать ФОП « ОСОБА_6 » та які орендуються ТОВ «Фармнатур», які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Овідіопольська дуга, 5.
Під час досудового розслідування, за вищезазначеною адресою, 09.10.2018 року було проведено обшук, під час якого виявлено та вилучено наступне:
- 206 пластикових бочок, об`ємом 200 літрів у яких міститься рідина, при відкритті бочок рідина має характерний запах спирту;
- 21 напівпорожніх пластикових бочок, об`ємом 200 літрів у яких міститься рідина, при відкритті бочок рідина має характерний запах спирту.
Відповідно до висновку судової товарознавчої експертизи ОНДІСЕ № 18-4244/32 від 30.11.2018 надані на дослідження об`єкти не відповідають нормам та стандартам встановленим в Україні, а саме: не відповідає вимогам ДСТУ 4256: 03 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови»; відсутні будь-які товарно-супровідні документи на об`єкти дослідження та сертифікат відповідності або свідоцтво про походження товару, документи, які підтверджують право на імпорт і продаж даних рідин, акти ідентифікації; а також відсутні маркувальні дані та не відомо яким характеристикам відповідає надана рідина згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності. Визначити можливість реалізації зазначеного товару на території України не надається можливим.
Крім того, відповідно до висновку криміналістичної експертизи спиртовмісних рідин ОНДІСЕ № 18-4243 від 23.11.2018 в наданих для дослідження зразках знаходиться спиртовмісна рідина міцністю 21,2 % об., яка за дослідженими органолептичними та фізико-хімічними показниками не відповідає вимогам ДСТУ 4256:03 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови».
Згідно з п. 7 Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою КМУ від 24.01.2001 року № 50, способи утилізації, знищення або подальшого використання визначаються за погодженням із санітарно-епідеміологічною службою. Відповідно до п.п. 2-3 постанови КМУ «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби» від 29.03.2017 № 34 Державну санітарно-епідеміологічну службу ліквідовано, а завдання і функції з реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення та із здійснення контролю (нагляду) за дотриманням вимог санітарного законодавства (крім функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників) покладено на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Крім того, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на виконання листа слідчого надано інформацію, що вищезазначена продукція підлягає знищенню у встановлений чинним законодавством спосіб.
Фактичних власників вищезазначеного майно у ході досудового розслідування не встановлено.
Таким чином, у ході досудового розслідування виникла необхідність у прийнятті рішення щодо зазначених речових доказів.
Згідно зі ст. 1 Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000, до неякісної та небезпечної продукції відноситься: продукція під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися, продукція на яку не має передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Відповідно до пункту 29 постанови КМУ від 19.11.2012 № 1104 «Про реалізацію окремих положень КПК України», якою затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан, знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду.
Речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються.
Технологічна переробка або знищення таких предметів і товарів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. № 50 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 4, ст. 131).
Згідно із п. 16 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним (розділ «Переробка, утилізація або знищення майна»), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.
Згідно із вимогами ч. 8 ст. 100 КПК України реалізація, технологічна переробка або знищення речових доказів у випадках, встановлених цією статтею, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У зв`язку із вищевикладеним, слідчий звернувся до суду з клопотанням про знищення речових доказів у кримінальному провадженні.
В судовому засіданні слідчий підтримав вказане клопотання в повному обсязі.
Власник, володілець вказаного майна органом досудового розслідування не встановлений.
Під проведення досудового розслідування, власників вищезазначеного вилученого майна не встановлено.
Заслухавши слідчого, який підтримав клопотання, а також дослідивши додатки до матеріалів клопотання слідчого, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що останнє підлягає задоволенню з наведених в клопотанні підстав.
Відповідно до ч.6 ст.100 КПК України, згідно якої: речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, згідно п.4 зазначеної частини: знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля. Крім того речові докази зафіксовані за допомогою фотографування та докладно описані.
Згідно із вимогами ч. 8 ст. 100 КПК України реалізація, технологічна переробка або знищення речових доказів у випадках, встановлених цією статтею, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Проведеним на даний час досудовим розслідування встановлено, що до прокуратури області надійшли з УВБ територіальних органів ДФС в Одеській області ГУ ДФС в Одеській області матеріали перевірки про результати розгляду звернення керуючого господарством ФОП « ОСОБА_4 ОСОБА_5 щодо неправомірних дій службових осіб ГУ ДФС в Одеській області та директора ТОВ «Фармнатур» код 05485433.
Під час досудового розслідування, за вищезазначеною адресою, 09.10.2018 року було проведено обшук, під час якого виявлено та вилучено наступне:
- 206 пластикових бочок, об`ємом 200 літрів у яких міститься рідина, при відкритті бочок рідина має характерний запах спирту;
- 21 напівпорожніх пластикових бочок, об`ємом 200 літрів у яких міститься рідина, при відкритті бочок рідина має характерний запах спирту.
Відповідно до висновку судової товарознавчої експертизи ОНДІСЕ № 18-4244/32 від 30.11.2018 надані на дослідження об`єкти не відповідають нормам та стандартам встановленим в Україні, а саме: не відповідає вимогам ДСТУ 4256: 03 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови»; відсутні будь-які товарно-супровідні документи на об`єкти дослідження та сертифікат відповідності або свідоцтво про походження товару, документи, які підтверджують право на імпорт і продаж даних рідин, акти ідентифікації; а також відсутні маркувальні дані та не відомо яким характеристикам відповідає надана рідина згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності. Визначити можливість реалізації зазначеного товару на території України не надається можливим.
Крім того, відповідно до висновку криміналістичної експертизи спиртовмісних рідин ОНДІСЕ № 18-4243 від 23.11.2018 в наданих для дослідження зразках знаходиться спиртовмісна рідина міцністю 21,2 % об., яка за дослідженими органолептичними та фізико-хімічними показниками не відповідає вимогам ДСТУ 4256:03 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови».
Згідно зі ст. 1 Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000, до неякісної та небезпечної продукції відноситься: продукція під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися, продукція на яку не має передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Відповідно до пункту 29 постанови КМУ від 19.11.2012 № 1104 «Про реалізацію окремих положень КПК України», якою затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан, знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. ст. 40, 100, 110 КПК України, вимогами Закону України Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000, постанови КМУ від 19.11.2012 № 1104 «Про реалізацію окремих положень КПК України», постанови КМУ від 25.08.1998 № 1340, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області ОСОБА_3 про знищення речових доказів у кримінальному провадженні ,- задовольнити.
Знищити речові докази у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017160000001406 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.10.2017року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а саме речові докази, вилучені 09.10.2018 року в ході проведення обшуку складських приміщеннь, які належать ФОП « ОСОБА_6 » та які орендуються ТОВ «Фармнатур», які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Овідіопольська дуга, 5, а саме:
- 206 пластикових бочок, об`ємом 200 літрів у яких міститься рідина, при відкритті бочок рідина має характерний запах спирту;
- 21 напівпорожніх пластикових бочок, об`ємом 200 літрів у яких міститься рідина, при відкритті бочок рідина має характерний запах спирту.
Виконання ухвали про знищення речових доказів покласти на слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Одеської області ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Приморського районного
суду м. Одеси ОСОБА_1
03.01.2019
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79107253 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні