ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі
14 січня 2019 рокум. ПолтаваСправа № 816/1223/18
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області (вул.Воскресенський узвіз, 7, м. Полтава, Полтавська область, 36020), Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області (вул. Партизанська, 2, смт. Шишаки, Шишацький район, Полтавська область, 38000) про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
10 квітня 2018 року ОСОБА_2 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Шишацької районної державної адміністрації, ГУДПСС в Полтавській області про :
- зобов'язання Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області, переглянути та скасувати власне протиправне рішення Комісії по призначенню субсидій при Шишацькій РДА
- в межах закону зобов'язати Шишацьку районну державну адміністрацію Полтавської області призначити субсидію щодо сплати комунальних послуг на 2017-2018 роки, домогосподарству гр. ОСОБА_1;
- зобов'язання Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області негайно виправити помилку в ДР ФОПП, допущену під час виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 30.11.2016.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 07.05.2018 позовну заяву повернуто позивачу.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2018 ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 13.04.2018 скасовано. Справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2018 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
10 січня 2019 року від позивача до суду надійшли документи на усунення недоліків позовної заяви.
Позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Розглянувши зазначене клопотання, суддя виходить із такого.
За змістом частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналіз вказаної норми дає підстави зробити висновок про те, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Враховуючи вищенаведене, а також постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2018, суд вирішив звільнити позивача від сплати судового збору за подання адміністративного позову.
Таким чином, адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду, а також поданий у строк, встановлений законом.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на даній стадії відсутні.
Враховуючи характер спірних правовідносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення її обставин, суддя приходить до висновків, що дана справа є незначної складності, не підпадає під винятки, передбачені частиною 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому у відповідності до пункту 10 частини 6 статті 12 цього ж Кодексу може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
Частинами третьою та четвертою статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Відповідно до Положення про управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області від 01.02.2018 № 31 Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.
Основним завданням Управління є забезпечення реалізації державної соціальної політики в районі у сфері соціального захисту населення, що включає, зокрема, призначення та виплату соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
З огляду на викладене, суд вважає за доцільне, відповідно до вимог статей 48, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, залучити вказане Управління до участі у справі в якості другого відповідача.
Згідно із частиною 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частини 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Беручи до уваги викладене, з метою правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне витребувати від учасників справи додаткові докази.
На підставі викладеного, керуючись статтями 171, 257, 260, пунктом 5 частини статті 294, Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі 816/1223/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії.
Залучити до участі у справі в якості другого відповідача Управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації Полтавської області (вул. Партизанська, 6, смт. Шишаки, Полтавська область, 38000).
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 10:30 год. 30 січня 2019 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава.
Запропонувати відповідачам у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження надати до суду:
- письмовий відзив на позовну заяву, який має відповідати статі 162 Кодексу адміністративного судочинства України, разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також з документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
- письмові заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Шишацькій районній державній адміністрації Полтавської області та Управлінню праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації надати до суду:
- належним чином завірені копії заяв позивача про призначення субсидії на 2017-2018 роки та доданих до неї документів;
- декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
- документів, що були підставою для відмови у призначенні житлової субсидії.
Головному управлінню Держпродспоживслужби в Полтавській області надати до суду інформацію з документальним підтвердження здійснення у 2017 році виплати на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 251287 грн. (із зазначенням сум та дати проведення таких виплат).
Позивачу надати до суду письмові обгрунтування порушення саме Шишацькою районною державною адміністрацією Полтавської області прав, свобод, інтересів позивача при призначенні субсидії щодо сплати комунальних послуг на 2017-2018 роки.
Вказані документи надати до суду у десятиденний строк з дня отримання ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
У разі якщо особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом (частина сьома та восьма статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України).
Вказати позивачу про наявність у нього права у разі одержання відзиву відповідача на позовну заяву подати суду до початку першого судового засідання відповідь на такий відзив.
Вказати відповідачам про наявність у них права у разі одержання відповіді позивача на відзив на позовну заяву надати суду до початку першого судового засідання письмові заперечення на таку відповідь.
Попередити учасників справи, що невиконання процесуальних обов'язків, зловживання правами та створення протиправних перешкод у здійсненні судочинства є підставою до застосування судом заходів процесуального примусу визначених статтею 145 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://adm.pl.court.gov.ua/sud1670/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки.
Ухвала щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги у відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2019 |
Оприлюднено | 15.01.2019 |
Номер документу | 79140196 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Алєксєєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні