Ухвала
від 15.01.2019 по справі 2-н-485/11
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

Справа № 2-н-485/11

Провадження № 2-с/265/3/19

У Х В А Л А

15 січня 2019 року місто Маріуполь

Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Вайновський А.М., ознайомившись із заявою ОСОБА_2 про скасування наказу Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 04 квітня 2011 року у справі № 2н-485/11

В С Т А Н О В И В :

Наказом Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 04 квітня 2011 року, який набрав чинності 23 квітня 2011 року, з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, які проживають у квартирі АДРЕСА_1 у солідарному порядку на користь ККП МВУВКГ було стягнуто заборгованість з водопостачання та водовідведення за період з 01.09.2001 по 01.03.2011 у загальній у сумі 12311,41 гривень, а також судові витрати.

14 січня 2019 року до суду надійшла заява ОСОБА_2 про скасування зазначеного судового наказу. В обґрунтування заяви зазначає, що її дошлюбне прізвище ОСОБА_2 . Із стягнутою сумою боргу вона не згодна, оскільки стягувачем, на її думку, було пропущено строк позовної давності. Крім того, просить поновити строк на подачу заяви про скасування судового наказу, оскільки судовий наказ вона отримала приблизно 26 грудня 2018 року і до цього часу вона не знала про його існування. Також вона не є досвідченою у сфері юриспруденції, що змусило її відшукувати кваліфіковану юридичну допомогу, що у свою чергу було ускладнено новорічними святами.

Дослідивши доводи пред'явленої заяви та долучені до не ї документи, встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно із ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Вичерпного переліку обставин, які мають визнаватися поважними при вирішенні питання про поновлення строків звернення до суду, чинне процесуальне законодавство не визначає. Проте, за усталеною судовою практикою під поважними причинами слід розуміти лише ті обставини, які були чи об'єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, пов'язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду, підтверджені відповідними та належними доказами.

Так, за змістом пред'явленої заяви ОСОБА_2 посилається на те, що копію судового наказу, скасування якого нею вимагається, вона отримала приблизно 26 грудня 2018 року.

Разом зі тим, як вбачається з матеріалів цивільної справи № 2н-485/11, а також копії судового наказу, долученої до матеріалів заяви, відповідний примірник боржником ОСОБА_2 отримано 17 грудня 2018 року. Докази, які б підтверджували отримання боржником судового наказу в інший час у матеріалах справи відсутні.

Таким чином, строк на подання боржником ОСОБА_2 заяви про скасування судового наказу сплив 02 січня 2019 року.

Обставини ж, на які посилається ОСОБА_2, як на підставу для поновлення пропущеного процесуального строку, не можуть бути визнані судом поважними, оскільки не свідчать про її обмеження об'єктивними і непереборними обставинами у зверненні до суду у передбачений законом строк та, на переконання суду, є надуманими.

Згідно із ч. 2 ст. 171 ЦПК України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 170 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав, для повноваження строку для подання цієї заяви.

Відтак, наявності поважних причин пропущення боржником ОСОБА_2 строку на звернення із заявою про скасування судового наказу судом не встановлено, а тому пред'явлена заява підлягає поверненню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 120-127, 170, 171 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Відмовити ОСОБА_2 у поновлення строку подання заяви про скасування наказу Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 04 квітня 2011 року у справі № 2н-485/11.

Заяву ОСОБА_2 про скасування наказу Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 04 квітня 2011 року у справі № 2н-485/11- повернути заявникові.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвала складена 15 січня 2019 року.

Суддя


СудОрджонікідзевський районний суд м.Маріуполя
Дата ухвалення рішення15.01.2019
Оприлюднено16.01.2019
Номер документу79169271
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-н-485/11

Судовий наказ від 13.04.2011

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Світлицька(Йосипенко) В. М.

Ухвала від 06.05.2011

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бобрушко В. І.

Ухвала від 04.04.2011

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Андрєєв П. Ф.

Ухвала від 04.04.2019

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя

Вайновський А. М.

Постанова від 12.03.2019

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Зайцева С. А.

Постанова від 12.03.2019

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Зайцева С. А.

Ухвала від 04.03.2019

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Зайцева С. А.

Ухвала від 25.02.2019

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Зайцева С. А.

Ухвала від 13.02.2019

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Зайцева С. А.

Ухвала від 15.01.2019

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя

Вайновський А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні