ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 січня 2019 року м. Київ № 640/540/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Альфавайл до Головного управління державної фіскальної служби у Київській області та Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю Альфавайл звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області та Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про:
- визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 06 грудня 2018 року №10115659/42055853 про відмову у реєстрації податкової накладної від 20 листопада 2018 року №3;
- зобов'язання Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області зареєструвати податкову накладну від 20 листопада 2018 року №3 у Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму 451644 грн за датою її подання.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно з пунктом 4 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що вимоги Товарства з обмеженою відповідальністю Альфавайл звернені до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області. Однак, відповідачами Товариством зазначені Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області та Державна податкова інспекція у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві.
Разом з тим, до позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Альфавайл не долучено доказів, які б свідчили, що оскаржуване позивачем рішення приймалося комісією саме Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в той час, коли ОСОБА_2 є головою комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві.
Більше того, вимоги зобов'язального характеру щодо здійснення реєстрації податкової накладної товариства заявлені до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, хоча пунктом 20 Порядку реєстрації Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (зі змінами), передбачено, що реєстрація податкової накладної, зокрема у випадку надходження рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, здійснюється Державною фіскальною службою України.
Зідно з частиною другою статті 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
За приписами частини першої статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з частиною першою статті 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
У відповідності до частин четвертої, шостої статті 59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Таким чином, сторона у справі має право на звернення до суду з позовною заявою через представника лише на підставі документу, що посвідчує його повноваження у визначеному законом порядку.
Відповідно до статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05 липня 2012 року №5076-VІ адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Позовна заява підписана представником позивача - адвокатом Мацко В.В. До позовної заяви долучено ордер від 15 грудня 2018 року серії ОД №270084.
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року №36, зі змінами і доповненнями (Положення), ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням та повинен містити обов'язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Відповідно до підпунктів 15.2, 15.4 пункту 15 Положення ордер повинен містити прізвище, ім'я, по батькові або повне найменування особи, якій надається правова допомога; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
При цьому, Положенням не передбачено можливості здійснення будь-яких скорочень при зазначенні обов'язкових реквізитів у ордері на надання правової допомоги.
Аналогічна позиція висловлена в ухвалах Верховного Суду від 03 жовтня 2018 року у справі №826/7342/18, від 31 серпня 2018 року у справі №815/6281/16, від 17 серпня 2018 року у справі №815/2398/17.
Однак, в наданому суду ордері від 15 грудня 2018 року серії ОД №270084 здійснено скорочення при зазначенні обов'язкових реквізитів, передбачених підпунктом 15.2; не вказано органу, в якому надається правова допомога адвокатом.
Таким чином, наданий суду ордер не є належним доказом підтвердження повноважень адвоката на підписання позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Альфавайл .
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Альфавайл до Головного управління державної фіскальної служби у Київській області та Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних у ній недоліків шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви (з примірниками для інших учасників справи) із зазначенням у ній складу відповідачів та змісту позовних вимог щодо кожного з них;
- належних доказів на підтверджень повноважень представника на підписання позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Альфавайл .
Ухвала відповідно до частини другої статті 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Чудак
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2019 |
Номер документу | 79169480 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Чудак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні