ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"14" січня 2019 р. м. Київ Справа № 911/2784/18
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ХБ Груп , м. Київ,
до відповідача приватного акціонерного товариства Київобленерго , м. Вишневе,
про скасування оперативно-господарської санкції
Суддя О.В. Конюх
за участю представників:
від позивача: не з'явився ;
від відповідача: не з'явився ;
за участю: Добреля І.В., паспорт серії НОМЕР_1;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
ухвалою господарського суду Київської області від 19.12.2018 позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю ХБ Груп до приватного акціонерного товариства Київобленерго про скасування оперативно-господарської санкції прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 911/2784/18 та призначено підготовче засідання у справі на 14.01.2019.
29.12.2018 до господарського суду від відповідача надійшов відзив на позов.
11.01.2019 до господарського суду від представника позивача надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 56 ГПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частинами 1, 2 ст. 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 131-1 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Відповідно до п.п. 11 п. 16-1 перехідних положень Конституції України представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Частиною 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлений перелік документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, якими можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (ч. 2 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).
Частиною 3 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлено, що повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Згідно з положеннями частини 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Отже, в господарському судочинстві згідно з вимогами статті 60 ГПК України допустимим доказом повноважень адвоката, є довіреність або ордер.
Статтею 12 ГПК України визначено, що малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Справа №911/2784/18 не є малозначною та розглядається судом в порядку загального позовного провадження, у зв'язку з чим представник відповідача ОСОБА_2 за довіреністю від 08.01.2019 №1, яка не надала суду підтвердження свого права на зайняття адвокатською діяльністю, не має прав представника позивача в даному судовому процесі, відтак її клопотання про відкладення підготовчого засідання суд залишає без розгляду.
В підготовче судове засідання 14.01.2019 від відповідача з'явився представник, який також не надав суду належних документів на підтвердження свого права на зайняття адвокатською діяльністю, відтак не має прав представника позивача в суді.
Відтак, в підготовче судове засідання 14.01.2019 належні повноважні представники позивача та відповідача не з'явились.
За приписами статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до частини 1 ст. 183 ГПК України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196-205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.
Суд, в межах виконання завдань підготовчого провадження, дослідивши подані сторонами документи, вказує, що ані позивачем, ані відповідачем не подано суду копію Акту про порушення правил користування електроенергією №К037271 від 25.06.2018, за результатами розгляду якого було вжито оскаржувану у справі оперативно-господарську санкцію у вигляді донарахування обсягу та вартості недоврахованої електроенергії. Так, позивач вказаний документ зазначив у переліку додатків до позовної заяви, однак при дослідженні документів суд встановив, що позивачем було подано лише фрагмент зазначеного документу (копію другого аркушу). Також копія зазначеного Акта не подана і відповідачем до відзиву, що позбавляє можливості суд дослідити зміст зазначеного Акту та надати йому належну оцінку при розгляді справи.
Відповідно до пунктів 1, 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, визначених частиною другою ст. 202 цього Кодексу, та коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Підготовче судове засідання відкласти на 28.01.19 о 12:00 . Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108).
2. Повідомити учасників справи про судове засідання.
3. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет ( http://court.gov.ua/fair/ ).
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2019 |
Оприлюднено | 16.01.2019 |
Номер документу | 79190769 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні