КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
17 січня 2019 року справа № 340/111/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Петренко О.С., розглянувши матеріали справи
за позовом: ОСОБА_1, АДРЕСА_1,28032
до відповідача: Лікарівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, вул. Кооперативна,3а, с. Лікарівка, Олександрійський район, Кіровоградська область, 28032
третя особа: Управління Державної казначейської служби України Кіровоградська область, пр. Винниченка, 1а, м. Кропивницький, 25022
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить:
- поновити строк на звернення до суду;
- визнати протиправним та скасувати рішення Лікарівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області від 22.06.2018 р. №292 "Про розгляд заяви про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)", яким відмовлено в задоволені клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), за адресою - Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Лікарівка, вул. Центральна, 17;
- зобов'язати Лікарівську сільську раду Кіровоградської області не пізніше 30 днів з дня набрання вказаним рішенням суду законної сили повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.06.2018р. про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), за адресою - Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Лікарівка, вул. Центральна, 17 та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду;
- встановити строк для виконання судового рішення.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.ч.1,2 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Так, позивачем подано заяву, в якій він просить поновити строк для звернення до суду.
Згідно з приписами ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
В обґрунтування вказаного клопотання позивач зазначає, що 21.11.2018 р. ОСОБА_1 звернувся до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області з позовом про скасування рішення Лікарівської сільської ради. Ухвалою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 21.12.2018 р. Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області ОСОБА_1 відмовлено у відкритті провадженні та роз'яснено, що розгляд вказаної справи відноситься до юрисдикції Кіровоградського окружного адміністративного суду.
Необхідно зазначити, що поважними причинами пропуску строку на звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами. В матеріалах позовної заяви докази таких обставин відсутні.
Таким чином, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивачу, на виконання вимог ч.6 ст.161 КАС України, необхідно надати заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Крім цього, позивачем в якості третьої особи зазначено Управління Державної казначейської служби Кіровоградської області.
Відповідно до вимог ч. 4 ст.49 КАС України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
В даному випадку, позивач заявляючи Управління Державної казначейської служби Кіровоградської області в якості третьої особи не зазначив, на якій підставі, на якій стороні (позивача чи відповідача) його слід залучити.
Встановлено, що позов від імені ОСОБА_1 подано та підписано представником - ОСОБА_2.
Відповідно до частини 3 статті 43 КАС України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до частини 1 статті 55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно із частиною 1 статті 57 названого Кодексу представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Положеннями пункту 2 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Відповідно до вимог ч.6 ст.160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
В даному випадку, позовна заява таких відомостей не містить.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліку.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_3
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2019 |
Оприлюднено | 18.01.2019 |
Номер документу | 79227376 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.С. Петренко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні