ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі (загальне)
"18" січня 2019 р. Cправа № 902/809/18
Суддя господарського суду Вінницької області Маслій І.В., розглянувши, без участі сторін, матеріали
до:Товариства з обмеженою відповідальністю "Імпорт Плус" (Республіка Молдова, м. Кишинів, вул. Буребіста, 90)
про стягнення 255864 грн.
В С Т А Н О В И В :
17.12.2018 р. від Товариство з обмеженою відповідальністю "Перемагай добром" до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Імпорт Плус" про стягнення 255864,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не оплатив заборгованість за плодоовочеву та плодоягідну продукцію в сумі 9138,00 доларів США, що в гривневому еквіваленті складає 255864,00 грн., поставлену згідно контракту № 22/02 від 22.02.2018 р.
Ухвалою суду від 21.12.2018 позов залишено без руху на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України та встановлено позивачу строк для усунення виявлених недоліків: 10 днів з дня вручення ухвали суду.
10.01.2019 р. до суду надійшла заява позивача з додатками, подана на виконання вимог ухвали суду від 21.12.2018.
Розпорядженням керівника апарату суд №02.1-28/1/2019 від 15.01.2019 р. по справі №902/809/18 здійснено повторний автоматичний розподіл, в зв'язку з перебуванням судді Колбасова Ф.Ф. на лікарняному.
Згідно з протоколом повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями від 15.01.2019 р. справу №902/809/18 розподілено судді Маслію І.В.
Згідно ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої, п'ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Аналіз приписів ч.2 ст.148, ч.2 ст.171, ч.4 ст.176, ст.249, ч.ч.1-4 ст.250 ГПК України приводить до переконливого висновку, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження допускається лише на підставі відповідного клопотання позивача у разі малозначності справи, а також будь-якої іншої справи, віднесеної до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій статті 247 ГПК України і вказане клопотання вирішується тільки при відкритті провадження у справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 ГПК України; підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, а тому господарський суд на підставі викладеного визнав їх достатніми для відкриття провадження у справі, а також приходить до висновку про те, що заявлений в межах даної справи позов підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження відповідно до глави 3 розділу ІІІ ГПК України.
З матеріалів справи вбачається. що відповідач є нерезидентом оскільки знаходиться за адресою - Республіка Молдова, м. Кишинів, вул. Буребіста, 90.
Згідно з п. 2.2, ІІ розділу Наказу Міністерства юстиції України від 27.06.2008 № 1092/5/54 «Про затвердження Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень» у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв'язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.
Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов'язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст. 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст. ст. 2, 4 Договору між Україною і Республікою Молдова про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 13.12.1993, який набув чинності 24.04.1995, суди, органи прокуратури і нотаріату Договірних Сторін, що далі іменуються "установи юстиції" надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах. Договірні Сторони надають взаємно правову допомогу шляхом виконання окремих процесуальних дій, зокрема, складання та пересилки документів, проведення обшуків, вилучення та накладання арешту на майно, пересилки та видачі предметів і документів, порушення або перейняття кримінального переслідування, видачі осіб, які здійснили злочини, допиту обвинувачених, підсудних, свідків, експертів, опитування сторін та інших осіб, проведення експертиз, судового огляду, виконання доручень про вручення документів, а також складання і направлення актів і документів.
Відповідно до ст. 5 Договору між Україною і Республікою Молдова про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 13.12.1993, який набув чинності 24.04.1995, у справах, що охоплюються цим Договором, клопотання складаються державною мовою запитуючої договірної Сторони і до них додаються переклади на державну мову запитуваної Сторони або англійську чи російську. Якщо стосовно положень цього Договору вимагається додавати до документів, які пересилаються, їх переклад на мову іншої Договірної Сторони, ті переклади мають бути здійснені офіційним перекладачем.
Відповідно до ст. 9 Договору між Україною і Республікою Молдова про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 13.12.1993 р., який набув чинності 24.04.1995р. запитувана установа здійснює вручення документів відповідно до правил, які діють в її державі, якщо документи, які вручаються, складені державною мовою запитуваної Сторони або якщо додано завірені переклади на мову запитуваної Сторони. В інших випадках вручення документів адресатові здійснюється за його добровільною згодою.
В силу ч.3 ст.368 Господарського процесуального кодексу України, судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою; до судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
З урахуванням вищезазначеного, з метою належного вручення даної ухвали відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Імпорт Плус" (Республіка Молдова, м. Кишинів, вул. Буребіста, 90), суду необхідно звернутись з судовим дорученням до компетентного органу Республіки Молдова, для чого відповідне доручення перекласти на державну мову Республіки Молдова.
Перелік обов'язків позивача, який відповідно до ч.1 ст.41 Господарського процесуального кодексу України є учасником справи, визначений, зокрема, ст.42 Господарського процесуального кодексу України, в силу п.7 ч.2 якої, учасники справи, зобов'язані виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
З огляду на зазначене, суд покладає на позивача обов'язок надати суду посвідчений нотаріально переклад, на державну мову Республіки Молдова, ухвали у двох примірниках.
Згідно з приписами ст.181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
На виконання наведених приписів ГПК України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення з судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
З огляду на викладене, суд в порядку п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України вважає за необхідне зупинити провадження у справі до дня підготовчого засідання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 30, 42, 43, 45, 47, 56, 60, 120, 121, 169, 176, 177, 181, 182, 183, 228, 234, 235, 240, 242, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Відкрити провадження у справі № 902/809/18.
2. Розгляд справи здійснити за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання у справі призначити на 22 травня 2019 р. о 11:00 год., в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, 4 поверх.
4. Зобов'язати сторони забезпечити явку в засідання повноважних представників з доказами про повноваження, визначеними ст.60 ГПК України з документами, що посвідчують особу.
5. Зобов'язати відповідача у 15-денний строк з дня вручення даної ухвали надіслати суду відзив на позовну заяву і докази, що підтверджують заперечення проти позову; а позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, у порядку, передбаченому статтями 165, 178 Господарського процесуального кодексу України. Докази направлення відзиву надати суду до початку підготовчого засідання.
7. Зобов'язати позивача надіслати суду та відповідачу відповідь на відзив до 10.05.2019 р. у порядку, передбаченому ч.ч.3-6 ст.165, ст.166 Господарського процесуального кодексу України. Докази направлення відповіді на відзив надати суду до початку підготовчого засідання.
Окрім того, зобов'язати позивача в строк до 15.02.2019р. надати суду нотаріально засвідчені переклади у двох примірниках: позовної заяви та даної ухвали на державну мову Республіки Молдова.
8. Зобов'язати відповідача надіслати суду та позивачу заперечення щодо відповіді на відзив до 10.05.2019 р. у порядку, передбаченому ч.ч.3-6 ст.165, ст.167 Господарського процесуального кодексу України. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надати суду до початку підготовчого засідання.
9. Провадження у справі №902/809/18 зупинити до 22.05.2019 р.
10. Ухвалу, перекладену на державну мову Республіки Молдова, надіслати для вручення відповідачу в порядку, передбаченому Договором про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах від 15.02.1995 р., через Міністерство юстиції Республіки Молдова.
11. Звернутися з судовим дорученням до Міністерства юстиції Республіки Молдова про вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "Імпорт Плус" ухвали суду від 18.01.2019 р. в порядку, визначеному Договором про правову допомогу та правові відносини у цивільних та кримінальних справах від 15.02.1995 р.
12. Примірник ухвали надіслати позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: ://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
Дата складання повного тексту ухвали 18.01.2019р.
Суддя Маслій І.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (21021, м. Вінниця, вул. Келецька, 53, офіс 442)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2019 |
Оприлюднено | 21.01.2019 |
Номер документу | 79248779 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Маслій І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні