ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
18.01.2019 р. Справа № 914/98/19
Суддя Манюк П.Т., розглянувши матеріали
позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю “Гірничовидобувна компанія «СДК», м. Миколаїв, Львівська область
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробничий центр «Інженерна екологія», м. Львів
про стягнення 385 382 грн заборгованості
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Гірничовидобувна компанія «СДК» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробничий центр «Інженерна екологія» про стягнення 385 382 грн заборгованості.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження або позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 2 ч. 5 ст. 12 ГПК України).
Як передбачено ч. 3 ст. 247 ГПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
На підставі зазначеного, розглянувши та оцінивши подану позовну заяву із долученими до неї доказами, характер спірних правовідносин, а також категорію та складність справи, суд вважає за доцільне здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 12, 174, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
постановив:
1. Відкрити провадження у справі № 914/98/19 за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Судове засідання призначити на 18.02.19 р. о 11:20 год.
3. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128).
4. Позивачу: надати оригінали додатків долучених до позовної заяви - для огляду; відповідно до ст. 251 ГПК України відповідь на відзив (за наявності) протягом 5 днів з дня його отримання; одночасно надіслати відповідачу копію відповіді на відзив та долучені документи, докази відправки представити суду до початку судового засідання; забезпечити явку уповноваженого представника у судове засідання.
5. Відповідачу: відповідно до ст. 251 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та документи долучені до нього, докази відправки представити суду до початку судового засідання; докази сплати заборгованості; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію товариства; забезпечити явку уповноваженого представника у судове засідання.
6. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
7. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
8. Роз'яснити відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі клопотання є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
Попередити сторони, що відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до ч. 9 ст. 81 ГПК України, у разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2019 |
Оприлюднено | 21.01.2019 |
Номер документу | 79249681 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні