Справа № 758/15110/17
Категорія 23
У Х В А Л А
про прийняття справи до судового розгляду та
призначення підготовчого судового засідання
17 грудня 2018 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі судді Гребенюка В.В., розглянувши позов ОСОБА_1 до ТОВ СПОРТ-ТАК , ФОП ОСОБА_2, про визнання договору недійсним, застосування наслідків недійсності договору та повернення грошових коштів як таких, що набуті без достатньої на це правової підстави, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду із вищезазначеним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
11.09.2018 року Ухвалою Подільського районного суду м. Києва залишено позовну заяву без руху, у зв'язку з потребою додаткового обґрунтування в частині визначення альтернативної підсудності даного спору.
17.12.2018 року через канцелярію Подільського районного суду м. Києва від позивача надійшла заява про усунення недоліків, яка лише частково стосується усунення недоліків та виконання вимог Ухвали суду в цій частині, натомість, заява містить ознаки неповаги до суду та тиску.
Так, Рада суддів України 04.11.2016 року за № 74 прийняла рішення про схвалення Рекомендацій щодо притягнення до відповідальності за неповагу до суду, згідно яких визначено, що повага до суду є чинником належного функціонування правової держави. Закон вимагає від учасників процесу, або присутніх у судовому засіданні осіб, наявність поваги до суду як одного із інститутів державної влади.
Відповідно до пунктів 1 та 2 Основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями 40/32 та 40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада та 13 грудня 1985 року, незалежність судових органів гарантується державою та закріплюється в конституції або законах країни. Усі державні та інші установи зобов'язані шанувати незалежність судових органів та дотримуватися її. Судові органи вирішують передані їм справи безсторонньо, на основі фактів та відповідно до закону, без будь-яких обмежень, неправомірного впливу, спонуки, тиску, погроз або втручання, прямого чи непрямого, з будь-якого боку і з будь-яких би то не було причин.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод метою забезпечення незалежності судової влади є гарантування кожній особі основоположного права на розгляд справи справедливим судом тільки на законній підставі та без будь-якого стороннього впливу.
Згідно зі статтею 48 Закону України Про судоустрій і статус суддів суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 - 4 ст. 6 ЗУ Про судоустрій і статус суддів здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.
Суд звертає увагу позивача на те, що норма ч. 11 ст. 187 ЦПК України, передбачає, що суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі , що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи наведене та п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод із точки зору права на доступ до правосуддя, ст. ст. 127, 354, 356 ЦПК України, суд приходить до висновку щодо відкриття провадження по справі та призначити підготовче судове засідання, з огляду на можливість здійснити належну підготовку справи до судового розгляду та зобов'язання сторін надати клопотання та докази, заявлення яких пізніше не допускається.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес.
Згідно ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Зважаючи на вищевикладене, приходжу до висновку про необхідність розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначити по справі підготовче судове засідання.
Керуючись ч. 2 ст. 19, ст. ст.187, 189, 196, 274 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Призначити справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ СПОРТ-ТАК , ФОП ОСОБА_2, про визнання договору недійсним, застосування наслідків недійсності договору та повернення грошових коштів як таких, що набуті без достатньої на це правової підстави, до судового розгляду та призначити по даній справі підготовче судове засідання в залі Подільського районного суду м. Києва на 18 березня 2019 року о 15 годині 00 хвилин;
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі;
Про час та місце розгляду справи повідомити учасників судового розгляду;
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://pd.ki.court.gov.ua/sud2607/;
Ухвала може бути оскаржена лише в частині недотримання правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Подільського районного
суду м. Києва В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2018 |
Оприлюднено | 20.01.2019 |
Номер документу | 79275421 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні