ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/16523/17
УХВАЛА
21 січня 2019 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії: судді-доповідача Парінова А.Б., суддів: Беспалова О.О., Губської О.А., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 квітня 2018 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Іонія до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 квітня 2018 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Іонія задоволено.
Відповідач не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні вимог даного позову.
Судом встановлено, що вказана апеляційна скарга підписана представником ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_2
Відповідно до вимог ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника, або через представника.
Приписами ст.59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін справи мають бути підтверджені довіреністю юридичної особи. При цьому, така довіреність видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.
Аналіз наведених вимог КАС України дає підстави для висновку, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника, або представника, повноваження якого, підтвердженні довіреністю, яка видана за підписом керівника. Право підписати довіреність іншими посадовими особами повинно бути встановлено законом або установчими документами.
Відповідно до частини другої статті 81 Цивільного кодексу України, юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Абзацом 3 частини другої цієї ж статті передбачено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Згідно з абзацом 2 частини третьої статті 81 ЦК України порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.
Постановою Кабінету Міністрів України № 160 від 21.05.2014 було утворено Державну фіскальну службу. Згідно з положеннями зазначеної постанови діяльність Державної фіскальної служби як центрального органу виконавчої влади спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.
Як було встановлено судом, подана Головним управлінням ДФС у м. Києві апеляційна скарга підписана його представником та на підтвердження повноважень якого до матеріалів апеляційної скарги додано довіреність видану і підписану заступником начальника Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3
Разом з тим, доказів, що підтверджують право ОСОБА_3 на здійснення відповідних дій від імені центрального органу виконавчої влади, у розумінні статті 59 КАС України (згідно закону, установчих документів) до суду апеляційної інстанції не надано.
Отже, на підставі викладеного колегією суддів встановлено, що додана до апеляційної скарги відповідачем довіреність не є документом, що посвідчує повноваження ОСОБА_2 на представництво Головного управління ДФС у м. Києві у порядку, встановленому законом.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга подана та підписана особою, яка не має права її підписувати, оскільки докази на підтвердження відповідних повноважень апелянтом суду не надані.
Аналогічної правової позиції дотримується також Верховний Суд у складі суддів Касаційного адміністративного суду про що було вказано, зокрема, в ухвалах від 02.01.2019 у справі № 826/14473/16 та від 15.01.2019 № 826/7479/18.
Приписами п. 1 ч. 4 ст. 298 КАС України передбачено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
За наведених обставин апеляційна скарга Головного управління ДФС у м. Києві рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 квітня 2018 року підлягає поверненню, оскільки подана і підписана особою без надання документів, які надають їй це право.
Керуючись ст. ст. 55, 59, 298 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу на Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 квітня 2018 року повернути апелянту з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя А.Б. Парінов Судді О.О. Беспалов О.А. Губська
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2019 |
Оприлюднено | 21.01.2019 |
Номер документу | 79281543 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Парінов Андрій Борисович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні