ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"21" січня 2019 р. Справа № 907/762/18
Суддя-доповідач ОСОБА_1
одержавши апеляційну скаргу Приватного підприємства Міжгірське АТП 12138 , б/н від 11.01.2019 (вх. № 01-05/181/19 від 14.01.2019)
на ухвалу Господарського суду Закарпатської області від 28.12.2018
про відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову
у справі №907/762/18 (суддя Пригара Л.І.)
за позовом Приватного підприємства Міжгірське АТП 12138 , смт. Міжгір'я
до відповідача ОСОБА_2 акціонерного товариства Іршавське АТП 12143 , м. Іршава
про стягнення 19 114,68 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 28.12.2018 у справі №907/762/18 у задоволенні заяви Приватного підприємства Міжгірське АТП 12138 про забезпечення позову відмовлено.
Не погодившись з вказаною ухвалою суду першої інстанції, позивач звернувся до Західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Господарського суду Закарпатської області від 28.12.2018 у справі №907/762/18 скасувати.
Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; докази сплати судового збору; докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції за наявності.
Частиною 2 ст.260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Частина 1 ст.174 ГПК України визначає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Частиною 2 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Приписами п. 1 ч. 1, ч.ч. 3, 4 ст. 60 ГПК України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Оцінивши матеріали поданої апеляційної скарги, судом встановлено, що така підписана представником Приватного підприємства Міжгірське АТП 12138 адвокатом ОСОБА_3
Однак, до апеляційної скарги не додано довіреності або ордера, що підтверджують повноваження адвоката ОСОБА_3 на представництво інтересів позивача у суді.
Зважаючи на те, що апеляційна скарга подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції, без матеріалів справи, суд не може перевірити наявність повноважень ОСОБА_3 на підписання апеляційної скарги.
Окрім того, під час відкриття листа, що надійшов від Приватного підприємства Міжгірське АТП 12138 , виявлено відсутність додатку до апеляційної скарги - квитанції про сплату судового збору від 11.01.2019, про що складено відповідний акт Західного апеляційного господарського суду від 14.01.2019.
Відповідно до п.7 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги ухвалу суду сплачується судовий збір - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Апеляційна скарга подана до суду 11.01.2019.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» з 01.01.2019 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1 921 грн.
Відтак, з огляду на вимоги п.п.7 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» , апелянту слід подати докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 1 921 грн .
Разом з тим, суд звертає увагу скаржника, що відповідно до ч.10 ст. 174 ГПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Окрім того, відповідно до ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
З врахуванням вимог ст. 256 ГПК України, строк на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Закарпатської області від 28.12.2018 у справі №907/62/18 закінчився 08.01.2019, а апеляційна скарга Приватного підприємства Міжгірське АТП 12138 подана до суду 11.01.2019, що підтверджується відміткою поштового відділення на конверті.
При цьому, скаржник просить суду продовжити строк на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Закарпатської області від 28.12.2018 у справі №907/762/18.
Однак, відповідно до ч.ч.1,2 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом , якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Отже, продовженим може бути лише встановлений судом процесуальний строк, а процесуальний строк, встановлений законом, може бути лише поновленим за заявою учасника справи. При цьому, заява про поновлення строку на апеляційне оскарження повинна бути належним чином обгрунтована.
Зважаючи на відсутність в додатках до апеляційної скарги: доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги; довіреності або ордера, що посвідчують повноваження представника апелянта; доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваної ухвали суду першої інстанції; відсутність обгрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 119, 174, 234, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Приватного підприємства Міжгірське АТП 12138 на ухвалу Господарського суду Закарпатської області від 28.12.2018 у справі №907/762/18 - залишити без руху.
2. Скаржнику - протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути недоліки апеляційної скарги: подати документи, що підтверджують повноваження представника позивача - адвоката ОСОБА_3, на підписання апеляційної скарги (довіреність або ордер); надати докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановлених Законом України «Про судовий збір» порядку та розмірі; надати довідку територіального органу Державного казначейства України про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України; надати докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваної ухвали суду першої інстанції; подати обгрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду.
При неусуненні недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику в порядку ч. 4 ст. 174 ГПК України.
3. Копію ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення для відома та належного виконання.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач ОСОБА_1
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2019 |
Оприлюднено | 23.01.2019 |
Номер документу | 79311328 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Кордюк Галина Тарасівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні