ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
справа № 645/1485/16-ц
провадження № 22ц/818/382/19
22 січня 2019 року
м. Харків
Харківський апеляційний суд в складі колегії:
головуючого - Сащенко І.С.
суддів - Коваленко І.П.,Овсяннікової А.І.,
за участю секретаря - Бойко А.О.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1,
відповідач - ОСОБА_2,
треті особи - Гаражно-будівельний кооператив Дизель , Гаражний кооператив Фініш , Четверта Харківська державна нотаріальна контора, Садівниче товариство Радість ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Харкові апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Зміївського районного суду Харківської області від 05 липня 2018 року (суддя Овдієнко В.В.)
по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності та виділ в натурі частки майна, що є спільною власністю подружжя, треті особи - Гаражно-будівельний кооператив Дизель , Гаражний кооператив Фініш , Четверта Харківська державна нотаріальна контора, Садівниче товариство Радість , -
ухвалив:
У березні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до Фрунзенського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ОСОБА_3 про розподіл майна подружжя, в якій з урахуванням уточнень провсила:
визнати недійсним договір про передачу прав власності на гараж НОМЕР_2 у ГБК "Дизель", який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_2; визнати за нею право власності, як за дружиною, та виділити їй в натурі наступне майно: 1/2 частину земельної ділянки, яка розташована в с. Таранівка Зміївського району Харківської області в садівничому товаристві "Радість"; 1/2 частину будівельних матеріалів, обладнання, виробів та конструкцій використаних для будівництва садового будинку, який розташований в с. Таранівка Зміївського району Харківської області, в садівничому товаристві "Радість"; 1/2 частину будівельних матеріалів, обладнання, виробів та конструкцій використаних для будівництва гаража НОМЕР_2 у ГБК "Дизель", який розташований за адресою: АДРЕСА_1; 1/2 частину будівельних матеріалів, обладнання, виробів та конструкцій використаних для будівництва гаража НОМЕР_3 у ГК "Фініш", який розташований за адресою: АДРЕСА_2; автомобіль "ВАЗ-2106", реєстраційний номер НОМЕР_1, 1986 року випуску, причіп легковий, виділити в натурі ОСОБА_2, стягнувши з нього на її користь 1/2 частину їх вартості у сумі 21500 грн.
Рішення Зміївського районного суду Харківської області від 05 липня 2018 року позовну заяву ОСОБА_1 задоволено частково. Постановлено визнати за ОСОБА_1 у порядку поділу майна, що є спільною власністю подружжя, право власності та виділити їй у натурі наступне майно:
- 1/2 частину будівельних матеріалів, обладнання, виробів та конструкцій, використаних для будівництва садового будинку, розташованого садівничому товаристві "Радість", ділянки НОМЕР_7, НОМЕР_8, Таранівська сільська рада Зміївського району Харківської області;
- 1/2 частину будівельних матеріалів, обладнання, виробів та конструкцій, використаних для будівництва гаражу НОМЕР_2 у ГБК "Дизель", розташованому за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку поділу майна, що є спільною власністю подружжя, право власності на 1/2 частину автомобіля "ВАЗ-2106", реєстраційний номер НОМЕР_1, 1986 року випуску, № кузова НОМЕР_4, який зареєстровано на ім'я ОСОБА_3, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_5 В іншій частині позовних вимог відмовлено. Вирішено питання судових витрат.
Не погодившись з вказаним рішенням суду першої інстанції ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, по якій відкрито апеляційне провадження та призначено до розгляду в апеляційному суді.
У судовому засіданні суду апеляційної інстанції було встановлено, що позивач по справі ОСОБА_1 померла 04.12.2018 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_6, виданого Харківським міським відділом реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.251 ЦПК України - суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Провадження у справі у цьому випадку зупиняється, згідно із вимогами ст.253 ЦПК України - до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.
Частиною 1 ст.1270 ЦК України встановлений шестимісячний строк для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини.
Враховуючи те, що спірні правовідносини у зазначеній справі допускають правонаступництво, а також те, що з дня смерті ОСОБА_1 ще не сплив шестимісячний строк, встановлений для прийняття спадщини, апеляційне провадження у справі підлягає зупиненню, до залучення до участі у справі правонаступників позивачки.
Керуючись ст. ст. 251, 253 ЦПК України, колегія суддів,-
ухвалив:
Провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Зміївського районного суду Харківської області від 05 липня 2018 року - зупинити до залучення правонаступників ОСОБА_1, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий І.С. Сащенко
Судді А.І. Овсяннікова
І.П. Коваленко
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2019 |
Оприлюднено | 24.01.2019 |
Номер документу | 79364480 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Сащенко І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні