Справа № 638/509/19
Номер провадження 2/638/2407/19
УХВАЛА
21 січня 2019 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко І. О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області, Вовчанського районного суду Харківської області, Головного управління Національної поліції в Харківській області про відшкодування моральної шкоди,
установив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся 16.01.2019 р. до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовною заявою, в якій просить суд відкрити провадження у цивільній справі про відшкодування моральної шкоди ОСОБА_1 у зв'язку з неправомірним притягненням його до адміністративної відповідальності та позбавлення свободи строком на 9 діб. Притягнути в якості відповідачів ОСОБА_2 управління Державної казначейської служби України у Харківській області (ЄДРПОУ 37874947), Вовчанський районний суд Харківської області (ЄДРПОУ 02893829) та ОСОБА_2 управління Національної поліції в Харківській області (ЄДРПОУ 40108599). Задовольнити позовні вимоги в повному обсязі та призначити виплату моральної компенсації на користь ОСОБА_1 у сумі 2000000,00 грн. шляхом списання коштів з Єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України через ОСОБА_2 управління Державної казначейської служби України у Харківській області.
Суддею встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у п. п. 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9 ч. 3 ст. 175, ч. 1 ст. 177 ЦПК України, а саме: позовна заява не містить реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відсутні офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти сторін; відсутній обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; відсутній зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; не зрозумілі вимоги до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області та до Головного управління Національної поліції в Харківській області. У розумінні ст. 4 Закону України Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно - розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду від 01 грудня 1994 року № 266/94 - ВР, відшкодування шкоди у випадках, передбачених пунктами 1, 3, 4 і 5 статті 3 цього Закону, провадиться за рахунок коштів державного бюджету, а відповідно до п. п. 4 п. 3 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 р. № 215, казначейство відповідно до покладених на нього завдань та в установленому законодавством порядку здійснює безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів або боржників на підставі рішення суду, тобто належним відповідачем по справі є саме Державна казначейська служба України. Відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відсутні відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; не зазначені доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи. В порушення ч. 5 ст. 95 ЦПК України позивач не підтвердив відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
За змістом ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, тому суддя залишає її без руху.
Керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
постановив:
Матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області, Вовчанського районного суду Харківської області, Головного управління Національної поліції в Харківській області про відшкодування моральної шкоди залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2019 |
Оприлюднено | 24.01.2019 |
Номер документу | 79366173 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні