УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"28" січня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/49/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" (Лімасол,
Республіка Кіпр)
до Житомирської міської ради (м.Житомир)
про скасування рішення міської ради та внесення змін до договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
Компанія з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" звернулася до Господарського суду Житомирської області з позовом до Житомирської міської ради про:
- скасування рішення Житомирської міської ради тридцять шостої сесії сьомого скликання від 26.06.2018 №1086 в частині відмови у внесенні змін до договору оренди земельної ділянки, укладеного між Житомирською міською радою та Компанією з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед", в частині розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та орендної плати;
- внесення змін в договір оренди землі, розташованої за адресою: м.Житомир, вул. Київська, 37, що зареєстрований Житомирською міською радою та внесений в книгу записів державної реєстрації договорів оренди землі за №102 від 14 липня 2017 року, в частині розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, відповідно до запропонованої орендарем редакції пунктів 5, 7 договору.
Ухвалою суду від 17.01.2019р позовну заяву Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" залишено без руху на підставі ст.162, 174, 234 ГПК України.
24.01.2019р на адресу господарського суду від Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви до якої додано: оригінал квитанції №19181513 від 21.01.2019р про судового збору в розмірі 2080,00грн та докази надіслання копії квитанції про сплату судового збору іншій стороні, тобто позивачем усунено допущені недоліки.
Відповідно до ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодекс.
Як вбачається з поданих матеріалів, позовна заява відповідає вимогам, визначеним статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Позивач в позовній заяві просить розглядати справу у порядку спрощеного провадження.
Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно із ч.1 ст.249 Господарського процесуального кодексу України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Суд, розглянувши клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовляє у його задоволенні, виходячи з такого.
Відповідно до статті 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів частин 1,2 статті 247 ГПК України у спрощеному позовному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному позовному провадженні може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині 4 цієї статті.
Приписи п.1 ч.5 ст.12 ГПК України визначають, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму.
Водночас, відповідно до пункту 2 частини 5 цієї статті малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За таких обставин, враховуючи характер спірних правовідносин, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, а також заявлені Компанією з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" вимоги про скасування рішення міської ради та внесення змін до договору оренди землі, господарський суд дійшов висновку про недоцільність розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження.
В зв'язку з вищенаведеним суд вважає дану справу такою, що підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 249, 250, 252, 254 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Відмовити у задоволенні клопотання Компанії з обмеженою відповідальністю "Венсімарс Менеджмент Лімітед" про розгляд позовної заяви в порядку спрощеного провадження.
3. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на "21" лютого 2019 р. о 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 204.
5. Позивачу подати господарському суду:
- для огляду в судовому засіданні оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини;
- відповідь на відзив.
6. Відповідачу подати господарському суду:
- письмовий відзив на позовну заяву, при наявності заперечень, обґрунтувати їх документально з посиланням на закон - у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду;
- подати всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову - у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
7. Викликати учасників справи у підготовче засідання.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують повноваження представників.
Звернути увагу, що відповідно до п.п. 11 п. 16-1 Розділу ХV Перехідні положення Конституції України представництво за цією статтею здійснюється адвокатами у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
З метою своєчасної підготовки до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи пропоную всі передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також докази, надсилати в електронній формі (у форматі pdf) на E-mail суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua з офіційної електронної адреси учасника судового процесу.
Суддя Кравець С.Г.
Друк:
1 - до матеріалів позовної заяви,
2,3 - представнику заявника - адвокату Делі С.Д. - (АДРЕСА_1
АДРЕСА_2
4 - відповідачу (рек. з повід.).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2019 |
Оприлюднено | 28.01.2019 |
Номер документу | 79429962 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кравець С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні