Справа № 4-6/11
П О С Т А Н О В А
31 березня 2011 року
Шаргородський районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді - Славінська Н. Л. при секретаріОСОБА_1 з участю прокурораОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Шаргороді залі суду подання старшого слідчого СВ ЛВ на ст. Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у виді взяття під варту ОСОБА_4,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що він 8.01.2011 року біля 2 години, в проході до залізничної платформи, що знаходиться між приміщенням залізничного вокзалу станції Рахни та приміщенням чергової по станції Рахни Південно-Західної залізниці Шаргородського району Вінницької області, під час суперечки та бійки з ОСОБА_5, наніс останньому удар складним перочинним ножем в правий бік тулуба, в результаті чого спричинив останньому проникаюче колото-різане поранення в 8 міжребір'ї справа з пошкодженням міжреберної артерії та правої долі печінки, яке ускладнилося зовнішньою артеріальною кровотечею і відноситься до тяжких тілесних ушкоджень, які небезпечні для життя під час заподіяння.
По даному факту 18.02.2011 року старшим слідчим СВ ЛВ на ст. Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці ОСОБА_3 було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України.
28.03.2011 року старшим слідчим СВ ЛВ на ст. Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці ОСОБА_3 було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, відносно ОСОБА_4
28.03.2011 ОСОБА_4 було затримано в порядку ст.115 КПК України, за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України та допитано в якості підозрюваного.
28.03.2011 року ОСОБА_4 пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України.
Старший слідчий СВ ЛВ на ст. Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці ОСОБА_3 просить обрати відносно ОСОБА_4 запобіжний захід у виді взяття під від варту, посилаючись на те, що ОСОБА_4 вчинив умисний тяжкий злочин, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі понад 3 роки, від 5 до 8 років, він ніде не працює, не має постійного джерела доходів, перебуваючи на волі, може перешкоджати встановленню істини по справі, вчинити нові аналогічні злочини і це дає підстави вважати, що інший запобіжний захід, ніж взяття під варту, не може ефективно попередити спроби обвинуваченого ухилитися від досудового слідства та суду, забезпечити виконання процесуальних рішень.
В судовому засіданні старший слідчий СВ ЛВ на ст. Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці ОСОБА_3 просив задовольнити подання, посилаючись на ті самі обставини.
Прокурор Семчук М.В. вважає, що подання підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_4 негативно характеризується за місцем проживання, вчинив тяжкий злочин, не має місця роботи, вживає спиртне, тому може повторно вчинити злочин та ухилитися від слідства та суду.
Обвинувачений ОСОБА_4 заперечував щодо обрання відносно нього запобіжного заходу у виді взяття під варту, посилаючись на те, що сам зізнався у вчиненні злочину, доглядає за хворою дружиною, тому не перешкоджав і не перешкоджатиме проведенню досудового слідства та не ухилятиметься від проведення слідчих дій та від суду.
Вислухавши слідчого Козубовського В.Т., обвинуваченого ОСОБА_4, думку прокурора Семчука М.В., дослідивши матеріали кримінальної справи № 13/3447 за поданням слідчого та матеріали, надані із поданням, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у тому, що вчинив умисний тяжкий злочин, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі понад три роки, а саме: від 5 до 8 років, вживає спиртні напої, внаслідок чого перебуває на обліку з 1991 року в лікаря-нарколога Шаргородської ЦРЛ з діагнозом: розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю, не працює, маючи постійне місце проживання в ІНФОРМАЦІЯ_1 вчинив злочин в нічний час, перебуваючи на залізничній станції в с. Рахни, що дає підстави суду для висновку про можливість ухилення ОСОБА_4 від слідства та суду, про можливість перешкоджання встановленню об'єктивної істини по справі та про можливість вчинення ним нових злочинів.
Суд вважає непереконливими твердження обвинуваченого ОСОБА_4 про те, що він здійснює догляд за хворою дружиною, сестрою дружини, яка є інвалідом І групи, та матір'ю дружини, похилого віку, оскільки ОСОБА_4 не представлено доказів на підтвердження даних обставин.
Тому, з врахуванням вище викладеного, з метою запобігання вчиненню ОСОБА_4 нових злочинів та ухилення від слідства і суду і встановлення об'єктивної істини по справі, а також враховуючи, що за вчинений тяжкий умисний злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі понад три роки, суд вважає, що до обвинуваченого ОСОБА_4 слід застосувати запобіжний захід у виді взяття під варту.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 148,155,165,165-1,165-2 КПК України, суд ,
П О С Т А Н О В И В :
Подання задовольнити.
Обрати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_3 Казахстану, жителю ІНФОРМАЦІЯ_1, українцю, громадянину України, не одруженому, не працюючому, не судимому в силу ст..89 КК України, обвинуваченому у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, - запобіжний захід у виді взяття під варту, про що оголосити йому під розписку.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом трьох діб з моменту її проголошення.
Суддя
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2011 |
Оприлюднено | 30.01.2019 |
Номер документу | 79432155 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні