ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
24.01.2019 р. Справа № 910/14554/18 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " ІДМС "
До Товариства з обмеженою відповідальністю " САВ - ДІСТРИБЬЮШН "
Про стягнення 197847,11 грн.
Суддя Пінчук В.І.
Секретар судового засідання Дімітрова Ю.Ю.
Представники сторін:
Від позивача Кравчук А.В. - предст.; Степанюк А.В. - предст.
Від відповідача Климчук О.С. - предст.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю " ІДМС " звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю " САВ - ДІСТРИБЬЮШН " 197847,11 грн., з яких: 175000,00 грн. основна заборгованість за договором від 23.03.2018 р. № U - 2 про постачання програмної продукції, 20769,86 грн. пеня та 2077,25 грн. збитки від інфляції.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 21.11.2018 р. відкрито провадження у справі № 910/14554/18, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та призначення судового засідання на 13.12.2018 р.
У судовому засіданні 13.12.2018 р. оголошувалась перерва до 10.01.2019 р.
Ухвалою від 10.01.2019 р. розгляд справи відкладався до 24.01.2019 р., у зв'язку з нез'явленням у судове засідання представника позивача.
Представник відповідача у відзиві на позовну заяву проти позовних вимог позивача заперечує та просить суд у задоволенні позову відмовити, посилаючись на те, що саме позивачем порушенні умови договору, а саме не здійснена поставка програмної продукції за договором від 23.03.2018 р. № U - 2, у зв'язку з чим у товариства з обмеженою відповідальністю " САВ - ДІСТРИБЬЮШН " не виникло зобов'язань щодо оплати другої частини коштів за вказаним договором.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд -
В С Т А Н О В И В:
27.03.2018 р. між позивачем ( постачальником ) та відповідачем ( замовником ) був укладений договір № U - 2 про постачання програмної продукції.
Відповідно до умов вказаного договору позивач зобов'язався здійснити постачання замовнику програмної продукції з метою її використання на умовах та в межах, визначених цим договором та додатками до нього та відповідно до функціонального призначення програмної продукції, а відповідач зобов'язався прийняти та оплатити поставку в порядку і на умовах, визначених цим договором.
Програмна продукція є результат комп'ютерного програмування у вигляді прикладної комп'ютерної програми, бази даних, а також у вигляді оновлення комп'ютерної програми, що містить виправлення, зміни та/або покращення комп'ютерної програми і є окремою комп'ютерною програмою під назвою " iDS (Innovative Digital Signage)", призначеною для автоматизації процесу управління аудіо-, відео-, інтерактивним контентом у мережах: АЗС, кінотеатрах, ресторанах, магазинах, банках і т.п., виключні права на яку належать Кравчуку Андрію Володимировичу (директор ТОВ ІДМС), згідно з чинним законодавством України та свідоцтвом про реєстрацію авторського права на твір № 61770 від 22.09.2015р.
Відповідно до п. 1.2. договору № U - 2 від 27.03.2018 р. постачальник надає замовнику як кінцевому споживачу невиключне право на використання програмної продукції (використання програмної продукції обмежено функціональним призначенням та здійснюється " кінцевим споживачем " ) для автоматизації процесу управління аудіо-, відео-, інтерактивним контентом виключно у мережі магазинів " Фокстрот ", вичерпний перелік яких визначено сторонами у додатку № 2 до договору, на умовах та в порядку, що визначені договором та додатками до нього.
Згідно п. 1.3 вказаного договору постачальник надає замовнику право, як кінцевому споживачу, на використання програмної продукції наступним способом:
- право інсталювати програмну продукцію у необмеженій кількості копій;
- право використовувати у якості " кінцевого споживача " встановлену ( самостійно або за допомогою постачальника) необмежену кількість копій програмної продукції у відповідності до її функціонального призначення в мережі магазинів "Фокстрот", вичерпний перелік яких визначений сторонами у додатку № 2 до договору, для автоматизації процесу управління аудіо-, відео-, інтерактивним контентом.;
- самостійно або за допомогою постачальника створювати (активувати) і видаляти (деактивувати) необмежену кількість ліцензій виключно для використання в мережі магазинів " Фокстрот " для ведення господарської діяльності;
- інші невиключні права, необхідні для використання всіх можливостей програмної продукції;
- право на використання програмної продукції.
Відповідно до п. 1.4. договору № U - 2 від 27.03.2018 р. використання програмної продукції обмежено функціональним призначенням та її відтворення обмежено кількістю копій (робочих місць), необхідних для використання для автоматизації процесу управління аудіо-, відео-, інтерактивним контентом виключно у мережі магазинів "Фокстрот" на умовах, визначених цим договором та додатками до нього.
Згідно п. 2.1 та п. 2.1.1 вказаного договору програма складається з наступних програмних модулів:
Система управління - набір програмних модулів, база даних і веб-інтерфейс для здійснення підготовки і зберігання контенту, медіа-планування, формування звітів, управління пристроями відтворення (" клієнт "), відтворенням контенту на пристроях відтворення і доставки/публікації на них контенту.
Відповідно до умов п. 1.10. договору № U - 2 від 27.03.2018 р. постачання програмної продукції включає фактичне надання замовнику доступ до головного облікового запису (акаунту) адміністратора системи управління. В рамках переданих прав та на умовах цього договору замовник чи/або уповноважений представник отримує можливість самостійно або за допомогою постачальника створювати (активувати) і видаляти (деактивувати) необмежену кількість ліцензій виключно для використання в мережі магазинів " Фокстрот " для ведення господарської діяльності.
Детальні умови постачання програмної продукції, згідно з договором сторони погоджують у кожному окремому додатку до цього договору. ( п. 1.8 договору )
Вартість постачання програмної продукції, що включає винагороду за право на використання замовником програмної продукції (обмеженої кількості копій), визначається сторонами в специфікаціях або додатках цього договору. ( п. 5.1 договору )
27.03.2018 р. між сторонами укладена додаткова угода № 1 до договору № U - 2 від 27.03.2018 р.
Згідно п. 3 додатку №1 до договору № U - 2 від 27.03.2018 р. загальна вартість поставленої програмної продукції становить 350000,00 грн.
Поставка програмної продукції замовнику здійснюється виключно для її використання в господарській діяльності мережі магазинів " Фокстрот ", вичерпний перелік яких визначений сторонами у додатку № 2 до договору. ( п. 1.9 договору )
Згідно п. 1.5 вказаного договору постачання програмної продукції здійснюється в електронному вигляді через мережу Інтернет.
Згідно п. 5.3 вказаного договору постачальник здійснює постачання програмної продукції замовнику протягом 5 ( п'яти ) робочих днів з моменту отримання попередньої оплати, шляхом перерахування грошових коштів на поточний банківський рахунок постачальника.
Пунктом 4.3.1 договору № U - 2 від 27.03.2018 р. передбачено, що постачальник зобов'язується провести інсталяцію програми дистанційно через мережу Інтернет протягом 10 робочих днів з моменту фактичної поставки програмної продукції.
Відповідно до п. 5.5 вказаного договору підтвердженням факту належного постачання програмної продукції є підписаний сторонами акт прийому - передачі програмної продукції, який підписується уповноваженими представниками сторін.
Замовник зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з моменту отримання акту прийому - передачі програмної продукції направити постачальнику підписаний акт або надати мотивовану відмову від його підписання. ( п. 5.6 договору ).
У випадку ненадання замовником протягом п'яти робочих днів з моменту отримання оригіналу примірника підписаного акту прийому - передачі мотивованої відмови вважається, що акт підписаний замовником, і замовник не має жодних претензій до постачальника, що є підставою для остаточного розрахунку з постачальником. ( п. 5.7 договору )
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що поставка та інсталяція програмної продукції були здійснені відповідачу 22.11.2017 р., що підтверджується роздруківкою з даних системи управління позивача про направлення на адресу Andrieiev - S@foxtrot.kiev.ua скрипту, що забезпечує доступ до програмної продукції.
Згідно з умовами договору відповідачу були передані для підписання акти прийому - передачі програмної продукції, а саме: 09.06.2018 р., 02.07.2018 р. та 02.08.2018 р.
Натомість вказані акти відповідачем не підписані і не повернуті, а також ненадана мотивована відмова від їх підписання.
Відповідно до п. 5.3 1 та п.5.3.2 договору № U - 2 від 27.03.2018 р. передбачений наступний порядок оплати поставки програмної продукції
- перший етап оплати - передоплата 50%, що складає 175000,00 грн. на підставі одержаного рахунку та підписаного договору ( п. 5.3.1 договору )
- другий етап оплати - решта 50%, що складає 175000,00 грн. 00 коп. протягом 5 (п'яти) банківських днів з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі програмної продукції. ( п.5.3.2 договору
Пунктом 4.1.1 вказаного договору передбачено, що замовник зобов'язаний без затримок і в повному обсязі виконувати грошові зобов'язання за договором.
Натомість, відповідач свої зобов'язання виконав лише частково в розмірі 175000,00 грн. Решта 50% суми вартості поставки програмної продукції не сплачена.
За неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань, останньому нараховані пеня в розмірі 20769,86 грн. та збитки від інфляції в розмірі 2077,25 грн.
Суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав:
Відповідно до частин 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона ( боржник ) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 599 ЦК України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Порушенням зобов'язання є невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання ( неналежне виконання ). ( ст. 610 ЦК України ).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). ( ст. 530 ЦК України )
Згідно ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. ( ст. 525 ЦК України ).
Відповідно до частини 4 статті 882 Цивільного кодексу України передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це вказується в акті і він підписується другою стороною.
Відповідно до ч.1 ст. 853 Цивільного кодексу України замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.
Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.
Згідно п. 6 оглядового листа Вищого господарського суду України від 18.02.2013 р. № 01-06/374/2013 відмова замовника від підписання акта виконаних робіт за договором підряду за відсутності своєчасно наданих зауважень до виконаних робіт не звільняє замовника від обов'язку щодо їх оплати.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
По витратах на правничу допомогу суд відмовляє, оскільки не надано належних доказів понесених витрат.
Крім того, під час розгляду справи судом проведено три засідання, але адвокат Яковенко В.М. був присутній лише на першому засіданні.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 129, ст. ст. 232, 233, ст.ст. 236 - 238, ст. 240 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " САВ - ДІСТРИБЬЮШН " ( 04119, м. Київ, вул. Дорогожицька, 1, поверх 6, код 35625082 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " ІДМС " ( 03110, м. Київ, вул. Клінічна, 23-25, офіс 152, код 39803904 ) 175000 ( сто сімдесят п'ять тисяч ) грн. основної заборгованості 20769 ( двадцять тисяч сімсот шістдесят дев'ять ) грн. 86 коп. пені, 2077 ( дві тисячі сімдесят сім ) грн. 25 коп. збитків від інфляції, 2967 ( дві тисячі дев'ятсот шістдесят сім ) грн.72 коп. судового збору.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 241 ГПК України та може бути оскаржене до апеляційної інстанці у строки передбачені ст. 256 ГПК України.
дата підписання повного тексту рішення 29.01.2019 р.
Суддя В.І.Пінчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2019 |
Оприлюднено | 30.01.2019 |
Номер документу | 79489909 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пінчук В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні