ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@nag.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"31" січня 2019 р. Справа№ 910/14224/18
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Михальської Ю.Б.
суддів: Скрипки І.М.
Тищенко А.І.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Державного видавництва Преса України Державного управління справами
на рішення Господарського суду міста Києва від 21.12.2018 (повний текст складено 21.12.2018)
у справі №910/14224/18 (суддя Пукшин Л.Г.)
за позовом Приватного підприємства Поліграфічні фарби
до Державного видавництва Преса України Державного управління справами
про стягнення 346 632,67 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 21.12.2018 у справі №910/14224/18 позов задоволено повністю.
Присуджено до стягнення з Державного видавництва Преса України Державного управління справами на користь Приватного підприємства Поліграфічні фарби основну суму заборгованості у розмірі 291 628,81 грн., пеню у розмірі 44 643,98 грн., 3% річних у розмірі 4 205,00 грн., інфляційні втрати у розмірі 6 154,88 грн. та судовий збір у розмірі 5 199,49 грн.
Не погодившись з прийнятим рішенням, 15.01.2019 (про що свідчить поштовий штемпель на конверті) Державне видавництво Преса України Державного управління справами звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 21.12.2018 у справі №910/14224/18 та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
До апеляційної скарги апелянтом також додане клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.01.2019 апеляційну скаргу Державного видавництва Преса України Державного управління справами у справі №910/14224/18 передано на розгляд колегії суддів Північного апеляційного господарського суду у складі головуючого судді Михальської Ю.Б., суддів: Тищенко А.І., Скрипки І.М.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України та підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір .
За визначенням статті 1 Закону України Про судовий збір , судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (стаття 2 Закону України Про судовий збір ).
Підпунктом 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Статтею 4 названого Закону передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається із матеріалів справи, при поданні позовної заяви позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 5 199,49 грн., що перевірено колегією суддів та є сумою, що відповідає вимогам Закону України Про судовий збір .
Із урахуванням вказаних приписів закону, того, що предметом позову у даній справі є вимога майнового характеру, при зверненні до суду з цією апеляційною скаргою судовий збір мав бути сплачений у розмірі 7 799,24 грн. (5 199,49 грн. х 150%).
Колегія суддів, розглянувши подану скаржником апеляційну скаргу та додані до неї документи, встановила, що до останньої не додано доказів сплати апелянтом судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, однак, додано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, яке мотивоване тяжким фінансовим становищем Видавництва, відсутністю грошових коштів на рахунках в достатній кількості, необхідність виплати заробітної плати працівникам Видавництва, сплату обов'язкових платежів до державного та місцевих бюджетів, сплату за наданні послуги з електро-, водо- та газо- постачання Видавництво не має можливості здійснити оплату судового збору у справі та просить суд відстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення рішення.
Розглянувши подане апелянтом клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, колегія суддів не знаходить підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Частиною 1 статті 8 Закону України Про судовий збір встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Як вбачається з вищевикладеного, статтею 8 Закону України Про судовий збір встановлено вичерпний перелік умов для відстрочення або розстрочення, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати судом.
Розглянувши клопотання Державного видавництва Преса України Державного управління справами про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції зазначає, що у даній заяві апелянтом не наведено жодних обставин, які були б зазначені у частині 1 статті 8 Закону України Про судовий збір , як підстава для відстрочення сплати судового збору.
Крім того, колегія суддів зазначає, що Державним видавництвом Преса України Державного управління справами не надано доказів того, що протягом визначеного процесуальним законом строку розгляду апеляційної скарги скаржник зможе сплатити судовий збір у встановленому розмірі.
Частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд відмовляє у задоволенні клопотання Державного видавництва Преса України Державного управління справами про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 21.12.2018 у справі №910/14224/18.
Крім того, відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Відповідно до вказаних правових норм, оскільки оскаржуване рішення було прийнято 21.12.2018, повний текст складено - 21.12.2018, скаржник мав подати апеляційну скаргу в строк до 10.01.2019 включно.
Однак, з апеляційною скаргою апелянт звертається 15.01.2019, про що свідчить поштовий штемпель на конверті, тобто з пропуском двадцятиденного строку на апеляційне оскарження рішення суду, передбаченого частиною 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України.
У своїй апеляційній скарзі апелянт зазначає про те, що повний текст оскаржуваного рішення скаржником було отримано 26.12.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, проте, ні в апеляційній скарзі, ні окремо від неї не заявляє клопотання про поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги на оскаржуване рішення суду.
При цьому, колегія суддів зазначає, що апеляційний суд позбавлений права з власної ініціативи вирішувати питання про поновлення скаржнику строку на апеляційне оскарження ухвали суду.
Приписами частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Згідно частини 3 статті 260 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга залишається без руху, зокрема, також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, наявні підстави для застосування судом апеляційної інстанції статті 260 Господарського процесуального кодексу України та залишення без руху поданої апеляційної скарги.
Враховуючи вищевикладене, з метою усунення допущених недоліків оформлення апеляційної скарги, Державному видавництву Преса України Державного управління справами слід у строк, визначений цією ухвалою, сплатити судовий збір у сумі 7 799,24 грн. та надати суду клопотання про поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 21.12.2018 у справі №910/14224/18.
Керуючись статтями 174, 234, 256, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Державного видавництва Преса України Державного управління справами на рішення Господарського суду міста Києва від 21.12.2018 у справі №910/14224/18 залишити без руху .
2. Роз'яснити Державному видавництву Преса України Державного управління справами, що протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали про залишення апеляційної скарги без руху скаржник має право усунути вказані недоліки, надавши суду апеляційної інстанції докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 7 799,24 грн. та клопотання про поновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду міста Києва від 21.12.2018 у справі №910/14224/18.
Всі документи та письмові докази подаються виключно через відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1-А (І поверх ) .
3. Попередити Державне видавництво Преса України Державного управління справами, що у разі невиконання вимог даної ухвали у зазначений строк судом апеляційної інстанції будуть застосовані наслідки, передбачені статтями 260, 261 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Ю.Б.Михальська
Судді І.М. Скрипка
А.І. Тищенко
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2019 |
Оприлюднено | 31.01.2019 |
Номер документу | 79516987 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Михальська Ю.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні