ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
31 січня 2019 року Справа № 915/30/19
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г., розглянувши матеріали
за позовом Селянського (фермерського) господарства "Брідок", 13547, Житомирська область, Попільнянський район, с. Голуб'ятин, вул. І.Середи, 6-А
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології", 25009, АДРЕСА_1
про стягнення 320 351,14 грн
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява від Селянського (фермерського) господарства "Брідок" до Товариста з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології" про стягнення грошових коштів у розмірі 320 351,14 грн, з яких 233 000,00 грн основний борг, 61 378,00 грн пеня, 5 236,14 грн 3% річних та 20 737,00 грн втрати від інфляції, а також стягнення 4 805,28 грн судового збору за подачу позову, 960,50 грн судового збору за подачу заяви про забезпечення позову, витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5000,00 грн.
Вказана позовна заява надійшла за підсудністю на підставі ухвали Господарського суду Миколаївської області № 915/30/19 від 14.01.2019.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем ОСОБА_1 купівлі-продажу ТТ-12000059 від 19.03.2018 в частині поставки товару.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Так, у відповідності до вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу вимог частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, у відповідності до вимог процесуального закону, на позивача покладається обов'язок надіслання учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів саме листом з описом вкладення.
Згідно Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.
Виходячи з викладеного, належним доказом відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є саме опис вкладення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).
Однак, Селянським (фермерським) господарством "Брідок" зазначених вимог не виконано.
Так, на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надано до суду лише фіскальні чеки від 08.01.2019 та не надано опису вкладення.
Будь-які інші докази, які б підтверджували вручення відповідачу примірника позовної заяви з додатками іншим шляхом, позивачем до суду не надані.
Вказане суперечить вимогам процесуального закону, оскільки за наведеними вище вимогами статті 164 Господарського процесуального кодексу України відповідачеві в обов'язковому порядку підлягає направленню копія позовної заяви та додані до позову документи, а зі змісту фіскальних чеків неможливо встановити, які саме документи направлялись учасникам справи.
З огляду на викладене, господарський суд дійшов висновку, що позивачем не надано до суду належних доказів відправлення відповідачеві копії позовної заяви з додатками.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що позивачем не дотримано приписів пункту 1 частини 1 статті 164, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд вважає за необхідне позовну заяву Селянського (фермерського) господарства "Брідок" залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Селянського (фермерського) господарства "Брідок" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології" про стягнення 320 351,14 грн залишити без руху.
2. Селянському (фермерському) господарству "Брідок" усунути, встановлені при поданні позовної заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати суду докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (оригінал опису вкладення).
3. Роз'яснити позивачу, що у відповідності до ч. ч., 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
5. Повідомити про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.
6. Примірники ухвали надіслати Селянському (фермерському) господарству "Брідок" (13547, Житомирська область, Попільнянський район, с. Голуб'ятин, вул. І.Середи, 6-А) та Товариству з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології" (25009, АДРЕСА_1).
Суддя В.Г. Кабакова
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2019 |
Оприлюднено | 31.01.2019 |
Номер документу | 79517885 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Кабакова В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні