Справа № 2-293/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2008 року смт. Веселинове
Миколаївської області
Веселинівоький районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Орленко Л.О.,
при секретарі - Одноор Н.В.,
за участю позивача - ОСОБА_1,
відповідачів - ОСОБА_2, представників ОСОБА_3 сільської ради
ОСОБА_4 , ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Веселинове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до уповноваженого по майновим паям колишнього колгоспу „Дружба" Веселинівського району Миколаївської області ОСОБА_2, ОСОБА_3 сільської ради Веселинівського району Миколаївської області про встановлення факту існування майнового паю, встановлення права власності на майновий пай в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про встановлення факту існування майнового паю, встановлення права власності на майновий пай в порядку спадкування, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 30 січня 2005 року в с Поріччя Веселинівського району Миколаївської області померла його мати - ОСОБА_6, після смерті якої залишилася спадщина, що складається, в тому числі, із майнового паю, який утворився після ліквідації колгоспу „Дружба" Веселинівського району. Даний факт підтверджується протоколом № 3 загальних зборів сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Обрій" від 10.03.01. р.
СТОВ „Обрій" є правонаступником КСП „Дружба".
Покійна мати позивача ОСОБА_6 була членом колгоспу „Дружба" і позивачем прийнята спадщина після смерті матері у встановлений законодавством шестимісячний строк, але для нотаріального оформлення права власності на успадкований майновий пай, йому потрібно отримати Сертифікат на право власності на майновий пай. Для вирішення даного питання і для того, щоб дізнатися вартісну оцінку вказаного майнового паю позивач звертався до виконкому ОСОБА_3 сільської ради Веселинівського району Миколаївської області, до уповноваженого по майновим паям ОСОБА_2, Веселинівської райдержадміністрації Миколаївської області, Прокуратури Веселинівського району Миколаївської області, керівника СФГ „Агро" ОСОБА_7, але отримував відмову у задоволенні його прохання, тому він змушений звернутися до суду із вказаним позовом.
В судовому засіданні позивач повністю підтримав свої позовні вимоги, пояснивши, що 30 січня 2005 року в с Поріччя Веселинівського району померла його мати ОСОБА_6 Після її смерті залишилася спадщина, що складається, в тому числі, із майнового паю КСП „Дружба" Веселинівського району, оскільки його покійна мати була членом колгоспу „Дружба".
Позивачем прийнята спадщина після смерті матері у встановлений законодавством шестимісячний строк, але для нотаріального оформлення права власності на успадкований майновий пай, заявнику потрібно отримати Сертифікат на право власності на майновий пай. Для вирішення даного питання і для того, щоб дізнатися вартісну оцінку вказаного майнового паю він звертався до виконкому ОСОБА_3 сільської ради Веселинівського району, до уповноваженого по майновим паям ОСОБА_2, Веселинівської райдержадміністрації, від яких отримав відповіді і в них була зазначена різна вартісна оцінка майнового паю. Відповідно до досліджених в судовому засіданні відомостей на розпаювання майна вартісна оцінка майнового паю становить 4000 грн., тому він просить суд встановити факт існування майнового паю, який належав його покійній матері ОСОБА_6, встановити його право власності на майновий пай у розмірі 4000 грн., який належав його покійній матері ОСОБА_6 в порядку спадкування.
В судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 позов визнала частково, факт того, що покійна ОСОБА_6 володіла майновим паєм пайового фонду колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба" с. Поріччя Веселинівського району Миколаївської області визнала, проте не згодна з сумою майнового паю в 4000 грн. Зазначила, що ОСОБА_6 отримала частину майнового паю грішми та матеріалами: шифером, дошками і згідно з відомостями на розпаювання майна залишок майнового паю становить 2938 грн.
Представники відповідача ОСОБА_3 сільської ради Миколаївської області ОСОБА_4 і ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги визнали частково та пояснили суду, що сільська рада вправі видати свідоцтво про право власності на майновий пай в порядку спадкування в разі надання спадкоємцем підтверджуючих документів про право власності на майновий пай померлої ОСОБА_6.
Заслухавши позивача, відповідача ОСОБА_2, представників відповідача ОСОБА_3 сільської ради Миколаївської області ОСОБА_4 і ОСОБА_5, дослідивши матеріали справи в межах заявлених вимог та з урахуванням наданих доказів, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 30 січня 2005 року в с Поріччя Веселинівського району Миколаївської області померла мати позивача - ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії 1-ФП № 006208 від 26.04.05. р. (а.с. - 9). Після смерті ОСОБА_6 залишилася спадщина, що складається, в тому числі, із майнового паю, який утворився після ліквідації колгоспу „Дружба" Веселинівського району. Даний факт підтверджується протоколом № 3 загальних зборів сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Обрій" від 10.03.01. р. (а.с. -12-15).
Відповідно до довідки Веселинівської райдержадміністрації Миколаївської області від 28.01.08. р. № 167/07-01-02 (а.с. - 16) СТОВ „Обрій" є правонаступником КСП „Дружба".
Довідкою колгоспу „Дружба" від 20.03.92. р. № 106 (а.с. - 20) підтверджено факт того, що покійна мати позивача ОСОБА_6 була членом колгоспу „Дружба".
Факт родинних відносин між ОСОБА_1 та померлою ОСОБА_6 підтверджено рішенням Веселинівського районного суду Миколаївської області від 30.11.06. р. (а.с. - 10). ОСОБА_1, після смерті матері, прийняв спадщину у встановлений законодавством шестимісячний строк, що підтверджено Витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 11559625 від 30.10.07. р. (а.с. - 23), але для нотаріального оформлення права власності на успадкований майновий пай ОСОБА_1 потрібно отримати Сертифікат на право власності на майновий пай.
Факт того, що ОСОБА_6 володіла майновим паєм пайового фонду колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба" у розмірі 4000 грн. підтверджується дослідженими в судовому засіданні відомостями на розпаювання майна КСП „Дружба".
Вказаними відомостями не підтверджено факт отримання ОСОБА_6 частини майнового паю на суму 1509 грн. грішми та матеріалами. Платіжною відомістю № 2 за серпень 2006 року підтверджено факт отримання ОСОБА_6 майнового паю на суму 74 грн.
Аналіз та оцінка досліджених в судовому засіданні доказів переконують в суд в тому, що є обґрунтовані підстави для задоволення повністю позовних вимог позивача, а саме того, що ОСОБА_6 володіла майновим паєм пайового фонду колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба" села Поріччя Веселинівського району Миколаївської області у розмірі 4 000 (чотири тисячі) гривень, та визнання за ОСОБА_1
ОСОБА_8, як за спадкоємцем за законом, після смерті його матері ОСОБА_6, права на майновий пай пайового фонду колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба" села Поріччя Веселинівського району Миколаївської області у розмірі 4 000 (чотири тисячі) гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт того, що ОСОБА_6 володіла майновим паєм пайового фонду колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба" села Поріччя Веселинівського району Миколаївської області у розмірі 4 000 (чотири тисячі) гривень.
Визнати за ОСОБА_1, як за спадкоємцем за законом після смерті його матері ОСОБА_6, право на майновий пай пайового фонду колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба" села Поріччя Веселинівського району Миколаївської області у розмірі 4 000 (чотири тисячі) гривень.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Миколаївської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набуває законної сили протягом 10 днів з дня проголошення рішення, якщо не буде подано заяву про апеляційне оскарження.
Суд | Веселинівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2008 |
Оприлюднено | 22.02.2010 |
Номер документу | 7954848 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Потоцький В.В.
Цивільне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Орленко Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні