ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2019 року ЛуцькСправа № 0340/1768/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
при секретарі Головатій І.В.,
за участю представників позивача Мандзика П.І., Оксентюка А.М.,
представника відповідача Грицишиної І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства Європацукор до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство Європацукор (далі - позивач, ПП Європацукор ) звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - відповідач, ГУ ДФС у Волинській області), в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 14.08.2018 №0008941401, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств на суму 39193054,50 грн., в т.ч. за податковим зобов'язанням - 26128703,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 13064351,50 грн., від 17.08.2018 №0356671307, яким до позивача застосовано штрафні санкції по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, у розмірі 1020,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ГУ ДФС у Волинській області проведено документальну планову виїзну перевірку ПП Європацукор з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, за наслідками якої складено акт від 27.07.2018 №11908/14-01/31979894. Позивач вважає, що висновки контролюючого органу про нереальність господарських операцій при продажі товарів контрагентам ТОВ Аспект пром , ТОВ Авент лімітед , ТОВ Ретранс Груп , ТОВ Делмар ЮА , ТОВ Трейсторг , ТОВ Даймонд Стіл , ТОВ Олдокс , ТОВ Контрат Торг , ТОВ Гвенет , ТОВ Стенторг , ТОВ Ерсіла , ТОВ Арон Компані , ТОВ Юніт Індастріел , ТОВ Демін , ТОВ Люссент , ТОВ Апекс Стайл , ТОВ Санвейл , ТОВ КС Транс Кепітал , ТОВ Імпорт офіс груп , ТОВ Делфи Плюс , ТОВ Резарт , ТОВ Ембрамсон , ТОВ Елігія , ТОВ ТМ Пром Ресурс , ТОВ Ренс Компані , ТОВ Рінво Плюс , ТОВ Сандерленд Плюс , ТОВ Діліс Холд , ТОВ Пірана Плюс , ТОВ Маріон Груп , ТОВ Хелкер Пром , ТОВ Айпі Про , ТОВ Продімекс Груп , ТОВ Лаверна Плюс , ТОВ Алістей , ТОВ Верісон , ТОВ Рольф Компані , ТОВ Тосара Груп , ТОВ Сабріз пром , ТОВ Ітера Пром , ТОВ Біз-Аудит , ТОВ Вест Компані Груп , ТОВ Бізком , ТОВ Фінанс Гарант Сіті , ТОВ Каман Плюс , ТОВ Лікантро , ТОВ Мебі Тек , ТОВ Бізарт Компані , ТОВ Маровір , ТОВ Тера Голд , ТОВ Авент Лімітед , ТОВ Ерсіла , ТОВ Санвейл на підставі укладених договорів, зроблені в ході проведення документальної планової виїзної перевірки позивача, не відповідають фактичним обставинам справи. Позивач вказує, що факт здійснення господарських операцій із придбання товарів контрагентами підтверджується належним чином оформленими документами первинного бухгалтерського обліку, а тому ним правомірно було здійснено формування податкового обліку по зазначених операціях. Висновки, викладені в акті перевірки, фактично ґрунтуються на припущеннях контролюючого органу, оскільки будь-яких вагомих відомостей або доказів в обґрунтування висновку про наявність у контрагентів позивача ознак фіктивності податковим органом не наведено.
Крім того, посилається на те, що контролюючим органом в процесі перевірки перевіряючими не витребовувалися картки фізичних осіб-платників податків працівників підприємства та не досліджувалися і не перевірялися дані, відображені в картках. При складанні звітності та розрахунку за формою 1ДФ ПП Європацукор завжди звіряє та перевіряє всі дані з карток фізичних осіб-платників податків працівників підприємства і вносить відомості (дані) саме з них. Таким чином, висновок податкового органу про те, що підприємством у податкових розрахунках за формою 1ДФ невірно відображені ідентифікаційні номери громадян, які отримали доходи за період, охоплений перевіркою, не відповідає фактичним обставинам справи.
З наведених вище підстав позивач просить оскаржувані податкові повідомлення-рішення скасувати як протиправні та безпідставно винесені.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17.09.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження (т.1, а.с.1-1а).
Представник відповідача у відзиві на адміністративний позов (т.1, а.с.135-142) вимог підприємства не визнав, посилаючись на правомірність висновків контролюючого органу, зроблених при проведенні планової виїзної документальної перевірки, якою встановлено порушення платником податку вимог податкового законодавства.
Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 17.08.2018 №0356671307 зазначає, що у податкових розрахунках за формою 1ДФ за період, що перевірявся, невірно відображені ідентифікаційні номери громадян, які отримали доходи, чим порушено Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерством доходів і зборів №49 від 21.01.2014 року. Позивачем не спростовано вказане порушення та не надано пояснень щодо виявлених розбіжностей під час проведення перевірки.
Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 14.08.2018 №0008941401, то контролюючим органом було встановлено, що ТОВ Аутсорсингова компанія Солар є засновник ряду контрагентів ПП Європацукор , а саме: ТОВ Аспект пром , ТОВ Ретранс Груп , ТОВ Делмар ЮА , ТОВ Трейсторг , ТОВ Даймонд Стіл , ТОВ Олдокс , ТОВ Авент лімітед , ТОВ Стенторг , ТОВ Гвенет , ТОВ Ерсіла , ТОВ Арон Компані , ТОВ Ліскор Торг , ТОВ КС Транс Кепітал , ТОВ Імпорт офіс груп , ТОВ ТТМ Стройбуд , ТОВ Ембрамсон , ТОВ Елігія , ТОВ ТМ Пром Ресурс , ТОВ Делфи Плюс , ТОВ Контрат Торг , ТОВ Резарт , ТОВ Тосара Груп , ТОВ Каман Плюс , ТОВ Верісон , ТОВ Бізарт Компані , ТОВ Рінво Плюс , ТОВ Діліс Холд , ТОВ Лікантро , ТОВ Сабріз пром , ТОВ Ітера Пром , ТОВ Сандерленд Плюс , ТОВ Тера Голд , ТОВ Продімекс Груп , ТОВ Рольф Компані , ТОВ Хелкер Пром , ТОВ Маріон Груп , ТОВ Алістей , ТОВ Айпі Про , ТОВ Маровір , ТОВ Лаверна Плюс , ТОВ Пірана Плюс . Вищевказана група суб'єктів господарювання за рядом факторів (засновники, адреси реєстрації, окремі обставини господарської діяльності) має ознаки підпорядкування єдиному центру впливу на прийняття управлінських рішень щодо вчинення правочинів та фінансових операцій, за наслідками яких відбувається зміна структури активів цих суб'єктів. Відповідно до відомостей АІС Податковий блок вищевказані суб'єкти господарювання протягом 2016-2017 років з моменту реєстрації платниками ПДВ у податкові органи звітували короткий термін з незначними сумами сплати до бюджету та штатною чисельністю працівників в кількості лише 1 особи. Крім того, за результатами вибіркового пошуку інформації засобами Єдиного державного реєстру судових рішень (ЄДРСР) встановлено, що окремі суб'єкти групи Солар є фігурантами кримінальних проваджень. В рамках кримінального провадження №32017030000000043, досудове розслідування якого здійснюється СУФР ГУ ДФС в області, працівниками слідчого відділу ГУ ДФС у Волинській області, згідно протоколів допитів свідків частково опитано водіїв та власників автомобілів, які згідно товарно-транспортних накладних здійснювали перевезення цукру та не підтверджують здійснення даних операцій. СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області від 02.05.2018 №7452/10/03-20-23-02-10 направлено запит до Управління інформаційно-аналітичної підтримки головного управління Національної поліції у Волинській області щодо отримання інформації з інформаційної системи відеофіксації номерних знаків ВІДЕОКОНТРОЛЬ-РУБІЖ про проходження територією України транспортних засобів, що здійснювали перевезення від ПП Європацукор . Управлінням інформаційно-аналітичної підтримки головного управління Національної поліції у Волинській області повідомлено, що будь-яку інформацію у інформаційній системі відеофіксації номерних знаків автомобілів вказаних контрагентів не знайдено.
В ході проведення перевірки, аналізом документів, вилучених в рамках кримінального провадження №32017030000000043, досудове розслідування якого здійснюється СУФР ГУ ДФС в області, встановлено ряд недоліків. Зокрема, по частині ТТН пункт розвантаження або взагалі відсутній, або зазначено лише місто, без адреси розвантаження. Згідно з ТТН автомобільним перевізником фігурує підприємство покупець, яке здійснює придбання ТМЦ у ПП Європацукор , проте основні засоби, наймані працівники, виплата ФОПам згідно 1ДФ відсутні. Посадові особи даних СГД в основному зареєстровані в м.Лисичанськ Луганської області, проте згідно видаткових накладних та довіреностей (які оформлені директором на самого себе) товар приймався на складі ПП Європацукор особисто директором. Крім того, проведеним аналізом зареєстрованих податкових накладних контрагентів покупців ПП Європацукор встановлено підміну номенклатури товарів при придбанні-продажу. Вищезазначені контрагенти-покупці у період взаємовідносин з ПП Європацукор не формували податковий кредит з ПДВ в частині отримання послуг з оренди складу, послуг з перевезення чи зберігання товарів, необхідних для здійснення здекларованих обсягів діяльності.
Аналіз фінансово-господарської діяльності вищевказаних СГД відповідно до наявної інформації вказує на здійснення ними нереальних (безтоварних) операцій у зв'язку з відсутністю необхідних умов (відсутність працюючих, технічних умов для здійснення задекларованих обсягів) з наданням податкової вигоди по ланцюгу формування податкового зобов'язання на покупців, за рахунок формування податкового кредиту від суб'єктів реального сектору економіки. Таким чином, в наданих до перевірки первинних документах (накладних, ТТН тощо) містяться неправдиві відомості щодо осіб, які отримували продукцію, оскільки у них зазначені особи, які фактично не отримували товар від ПП Європацукор . Вищезазначені документи не можуть за змістом п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України (далі - ПК України) вважатись документами для підтвердження даних податкового обліку та звітності. Відповідно до вищевикладеного вищезазначені СГД не могли придбавати ТМЦ у ПП Європацукор , взаєморозрахунки між контрагентами мають ознаки безтоварності.
Враховуючи вищевикладене, в ході перевірки не підтверджено наявність поставки від ПП Європацукор продукції зазначеним покупцям, що свідчить про укладення угод без мети настання реальних наслідків, а також відсутній рух активів у процесі здійснення відповідних операцій та використання придбаних товарів у господарській діяльності. Відтак перевіркою зроблено висновок про завищення ПП Європацукор податкових зобов'язань з ПДВ та доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток, по взаємовідносинах з вищевказаними контрагентами. Водночас факт реалізації цукру ПП Європацукор підтверджено даними бухгалтерського обліку, однак невстановленим особам. Таким чином, перевіркою зроблено висновок про те, що отримані кошти на загальну суму 145159462,00 грн. є безповоротною фінансовою допомогою, з огляду на що підприємством на порушення п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України занижено інші доходи на суму отриманих коштів - 145159462,00 грн.
На підставі вищевикладеного відповідач вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені відповідно до вимог чинного законодавства, а тому просить позовні вимоги залишити без задоволення.
26.10.2018 через канцелярію суду представником ГУ ДФС у Волинській області на підтвердження того, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесенні відповідно до вимог податкового законодавства, подано пояснення у справі з додатками (т.3, а.с.1-72).
29.10.2018 представником відповідача подано клопотання про долучення до матеріалів справи документів, якими керувався контролюючий орган при встановленні порушень згідно з актом перевірки від 27.07.2018 №11908/14-01/31979894 (т.4, а.с.1-66).
Ухвалою суду від 31.10.2018 витребувано у Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Волинській області належним чином завірені копії первинних документів (договори, видаткові та податкові накладні, товарно-транспортні накладні, заявки на постачання товару, рахунки-фактури, акти виконаних робіт (наданих послуг), акти звірки взаємних розрахунків, довіреності на отримання товарів, розпорядження, платіжні доручення тощо), оригінали яких були вилучені у ПП Європацукор відповідно до описів вилучених документів від 10 листопада 2017 року та 25 січня 2018 року та які стосуються здійснення ПП Європацукор господарських операцій у період з 01.01.2016 до 31.12.2017 з наступними контрагентами: ТОВ Аспект пром , ТОВ Авент лімітед , ТОВ Ретранс Груп , ТОВ Делмар ЮА , ТОВ Трейсторг , ТОВ Даймонд Стіл , ТОВ Олдокс , ТОВ Контрат Торг , ТОВ Гвенет , ТОВ Стенторг , ТОВ Ерсіла , ТОВ Арон Компані , ТОВ Юніт Індастріел , ТОВ Демін , ТОВ Люссент , ТОВ Апекс Стайл , ТОВ Санвейл , ТОВ КС Транс Кепітал , ТОВ Імпорт офіс груп , ТОВ Делфі Плюс , ТОВ Резарт , ТОВ Ембрамсон , ТОВ Елігія , ТОВ ТМ Пром Ресурс , ТОВ Ренс Компані , ТОВ Рінво Плюс , ТОВ Сандерленд Плюс , ТОВ Діліс Холд , ТОВ Пірана Плюс , ТОВ Маріон Груп , ТОВ Хелкер Пром , ТОВ Айпі Про , ТОВ Продімекс Груп , ТОВ Лаверна Плюс , ТОВ Алістей , ТОВ Верісон , ТОВ Рольф Компані , ТОВ Тосара Груп , ТОВ Сабріз пром , ТОВ Інтера Пром , ТОВ Біз-Аудит , ТОВ Вест Компані Груп , ТОВ Бізком , ТОВ Фінанс Гарант Сіті , ТОВ Каман Плюс , ТОВ Лікантро , ТОВ Мебі Тек , ТОВ Бізарт Компані , ТОВ Маровір , ТОВ Тера Голд , ТОВ Авент Лімітед , ТОВ Ерсіла , ТОВ Санвейл (т.4, а.с.70-72).
15.11.2018 представником відповідача надано розрахунок штрафних (фінансових) санкцій за результатами планової виїзної перевірки ПП Європацукор в розрізі контрагентів позивача (т.4, а.с.78-81).
16.11.2018 на виконання вимог ухвали суду від 31.10.2018 від слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Волинській області надійшли витребувані судом докази (матеріали відповідно до описів вилучених документів від 10.11.2017 та від 25.01.2018) (т.4, а.с.82-250, т.5-т.15, а.с.1-260).
19.11.2018 від позивача надійшла відповідь на відзив (т.16, а.с.1-16), у якій вказано, що ПП Європацукор не погоджується з аргументами податкового органу та зазначає, що, як визнано самими перевіряючи в підготовчому засіданні по даній справі, перевірка ПП Європацукор не проводилась за місцем знаходження підприємства та документи фактично не були надані для перевірки, оскільки такі були вилучені податковою міліцією на підставі ухвали суду. Зауважує, що підприємство станом на дату виникнення спірних правовідносин було зареєстроване як юридична особа та як платник податків, здійснювало господарську діяльність, що полягала у виробництві цукру шляхом переробки цукрових буряків та виробництві супутньої продукції, а також їх реалізації, мало в своєму розпорядженні необхідні матеріальні та трудові ресурси, що підтверджується відповідними звітами, які надавались контролюючому органу, зокрема, про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, договором оренди обладнання і майна від 22.08.2002, яким підтверджується оренда майнового комплексу по виробництву цукру. Звертає увагу, що контролюючий орган в акті перевірки підтверджує вищевказану інформацію. Контрагенти підприємства були належним чином зареєстровані як юридичні особи та платники податку на додану вартість, установчі документи недійсними в судовому поряду не визнавались, що доводить достатній обсяг правосуб'єктності останніх для укладення угод з позивачем. ПП Європацукор не здійснювало поставку товару власним транспортом та взагалі не надавало такі послуги вищевказаним контрагентам. Товар вивозився зі складу продавця виключно транспортом покупця. Вважає, що укладення ПП Європацукор договорів купівлі-продажу/поставки цукру білого кристалічного з вищевказаними контрагентами безпосередньо пов'язане з господарською діяльністю підприємства та спрямоване на досягнення ділової мети. Описані господарські операції призвели до реальних змін майнового стану учасників операції, як позивача, так і його контрагентів. Факт здійснення операцій з поставки товару підтверджується належно оформленими первинними документами, які відображено в бухгалтерському обліку підприємства. Відображення цих операцій в податковій звітності підприємства зумовило нарахування ПП Європацукор відповідних податкових зобов'язань з податку на додану вартість та формування бази оподаткування податком на прибуток підприємства. Крім того, вказує, що чинне законодавство не забороняє суб'єкту господарювання здійснювати господарську діяльність за адресою, відмінною від юридичної адреси такої особи. Зустрічні звірки жодного із контрагентів позивача фактично не проводились, а тому висновки податкового органу здійснені без аналізу первинних документів таких платників податків. Посилання податкового органу як у своєму відзиві, так у акті перевірки на протоколи допиту свідків у кримінальній справі, де немає вироку, не є належним та допустимим доказом. На підтвердження своїх доводів позивач посилається на пункт 110 рішення від 23.07.2002 року у справі Компанія Вестберґа таксі Актіеболаґ та Вуліч проти Швеції , в якому визначено, що ...адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління. . Стверджує, що фактично висновки контролюючого органу ґрунтуються на припущеннях, а не на фактах, встановлених допустимими доказами.
22.11.2018 представником відповідача надано заперечення на відповідь на відзив, у яких вказано, що фактично ПП Європацукор здійснено безпідставне документальне оформлення нереальних господарських операцій з продажу товару (цукру) на користь СГД покупців та складено первинні документи всупереч норм частини першої статті 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні , пунктів 2.1 і 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №8. Тобто, відсутня господарська операція як певна дія. Визначальною ознакою господарської операції є сам факт отримання коштів від особи, якій фактично постачався товар. Водночас якщо кошти оплачували одні особи, а товар отримували інші, то такі кошти набувають ознак безповоротної фінансової допомоги.
Ухвалою суду від 19.11.2018 продовжено строк підготовчого провадження у даній справі на тридцять днів (т.18, а.с.187-188).
ПП Європацукор на підтвердження правомірності позовних вимог подало додаткові пояснення по справі від 30.11.2018 з додатками (т.18, а.с.196-207), в яких зазначило, що товарно-транспортна накладна не є документом первинного бухгалтерського обліку, що підтверджує обставини придбання та продажу товарно-матеріальних цінностей. Транспортною документацією підтверджується операція з надання послуг з перевезення вантажів, а не факт придбання товару, а тому неподання такого документа, як товарно-транспортна накладна, не може свідчити про відсутність реальних господарських операцій.
У додаткових поясненнях від 10.12.2018 (т.24, а.с.2-251) ПП Європацукор зазначило, що слідчим управлінням надано не всі документи, що були вилучені у підприємства та були підставою для проведення перевірки, а тому долучено до матеріалів справи копії відповідних документів.
Ухвалою суду від 18.12.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 10:30 18 січня 2019 року (т.25, а.с.33-35).
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали із наведених у позовній заяві та відповіді на відзив, поясненнях підстав, просили позов задовольнити повністю. Додатково зазначили, що підприємство є найбільшим виробником цукру в області, має всі необхідні матеріальні та трудові ресурси. Контрагенти підприємства на момент здійснення господарських операцій були належним чином зареєстровані. Платіжні доручення свідчать про те, що кошти отримувались ПП Європацукор на виконання договорів купівлі-продажу цукру, а тому вказані кошти не є безповоротною фінансовою допомогою. Крім того, долучені матеріали кримінального провадження не є належними доказами, оскільки не свідчать про невиконання ПП Європацукор чи його контрагентами договірних зобов'язань. Вважають, що в акті перевірки висвітлені припущення посадових осіб, що товар відпускався невстановленим особам. Позивач реалізовував товар контрагентам, що підтверджується первинними документами, та не може відповідати за їх діяльність та відповідно перевіряти покупців на наявність у них орендованих складських приміщень, трудових ресурсів тощо.
Представник відповідача в судовому засіданні просила відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у відповіді на відзив, запереченнях та поясненнях. Додатково пояснила, що господарській операції ПП Європацукор з описаними в акті перевірки контрагентами є нереальними та безтоварними. В частини вказаних контрагентів керівники засуджені, при цьому керівник ТОВ Ерсіла засуджений до позбавлення волі в період укладення договору з ПП Європацукор . Також зазначила, що деякі керівники контрагентів позивача дали свідчення про нездійснення ними господарської діяльності, крім того, проживають на непідконтрольній території України. Свідченнями опитаних водіїв та перевізників, а також інформацією з системи відеофіксації номерних знаків не підтверджується факт транспортування придбаного товару, ряд наданих ТТН складені з порушеннями. У контрагентів позивача відсутні трудові ресурси, не відображено наявність складських приміщень, що свідчить про неможливість здійснення ними господарських операцій.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до часткового задоволення з огляду на таке.
Судом встановлено, що з 12.03.2018 по 20.07.2018 посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області відповідно до п.п.77.1, 77.4 ст.77 ПК України, плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків за 1 квартал 2018 року, на підставі наказу ГУ ДФС у Волинській області від 23.02.2018 №832, проведена документальна планова виїзна перевірка ПП Європацукор з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, валютного - за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, за наслідками якої складено акт перевірки від 27.07.2018 №11908/14-01/31979894 (т.1, а.с.147-250, т.2, а.с.1-216). Термін проведення перевірки переносився до дати надання доступу до вилучених документів слідчим підрозділом.
Згідно з висновками акту перевірки від 27.07.2018 №11908/14-01/31979894 позивачем, зокрема, порушено:
підпункт 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПК України, в результаті чого ПП Європацукор занижено об'єкт оподаткування на загальну суму 26128704 грн., в тому числі за 2 квартал 2016 року на суму 502272 грн., за 3 квартал 2016 року на суму 4344616 грн., за 4 квартал 2016 року на суму 8592687 грн., за 1 квартал 2017 року на суму 46800 грн., за 3 квартал 2017 року на суму 4320900 грн.. за 4 квартал 2017 року на суму 8321429 грн.
підпункт б пункту 176.2 статті 176 розділу ІV та пп.3.1 п.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказо Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556, а саме: при поданні розрахунків за формою 1ДФ у періоді, що перевіряється, невірно відображено ідентифікаційні номера громадян, яким виплачений дохід.
На підставі висновків вищевказаного акту перевірки 14.08.2018 і 17.08.2018 ГУ ДФС у Волинській області прийняті податкові повідомлення-рішення №0008941401, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств на суму 39193054,50 грн., в т.ч. за податковим зобов'язанням - 26128703,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 13064351,50 грн., та №0356671307, яким до позивача застосовано штрафні санкції по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, у розмірі 1020,00 грн. відповідно (т.1, а.с.79-80).
Надаючи правову оцінку оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, суд приходить до таких висновків.
Судом встановлено, що ПП Європацукор зареєстроване як юридична особа та основним видом економічної діяльності позивача є виробництво цукру, що підтверджується копією Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських-формувань (т.1, а.с.122-124, т.25, а.с.41-45).
Як вбачається з матеріалів справи, між ПП Європацукор (продавцем) та його контрагентами (покупцями) були укладені ідентичні договори купівлі-продажу цукру, відповідно до умов яких продавець зобов'язується на протязі дії договору передати у власність покупцю цукор-пісок ДСТУ 4623:2006 (товар), а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього ціну відповідно до умов, що визначені в договорі. Загальна вартість товару за договором становить суму усіх поставлених партій товару за увесь термін дії договору. Оплата за товар здійснюється покупцем після підписання договору на умовах 100% попередньої оплати (передоплати) вартості товару. Фактом оплати є надходження коштів на розрахунковий рахунок продавця. Розрахунки між сторонами здійснюються в українській валюті - гривні в безготівковій формі шляхом перерахуванням коштів на розрахунковий рахунок продавця. Оплата здійснюється на підставі рахунку-фактури, виставленого продавцем. Відвантаження товару здійснюється на складі продавця за адресою: Волинська область, смт.Іваничі, вул.Заводська, 18 (Іваничівський цукровий завод). Товар поставляється автомобільним транспортом, наданим покупцем. Кількість та вартість товару відображається у видатковій накладній, яка виписується продавцем. Покупець зобов'язаний надати покупцю довіреність (доручення) відповідного зразка на отримання товару. Крім зазначеного, у разі необхідності уточнення отримувача товару, покупець зобов'язаний надавати продавцю заявку на отримання товару із зазначенням транспортного засобу та особи безпосереднього перевізника. Датою відвантаження товару являється дата підписання сторонами видаткової (товарно-транспортної), яка є невід'ємною частиною даного договору.
Так, між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ВЕСТ КОМПАНІ ГРУП (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000524 від 28.11.2017 (т.4, а.с.149). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді-грудні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ВЕСТ КОМПАНІ ГРУП , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ВЕСТ КОМПАНІ ГРУП , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.4, а.с.151-208, т.18, а.с.51-59).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ДІЛІС ХОЛД (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000185 від 16.08.2017 (т.4, а.с.209). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в серпні-жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ДІЛІС ХОЛД , що підтверджується видатковими. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ДІЛІС ХОЛД , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.4, а.с.210-238, т.24, а.с.52-75).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ РІНВО ПЛЮС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000370 від 26.10.2017 (т.4, а.с.209). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні-листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ РІНВО ПЛЮС , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ РІНВО ПЛЮС , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Дляа отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акти (т.4, а.с.240-250, т.5, а.с.1-38).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ БІЗКОМ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000439 від 03.11.2017 (т.5, а.с.39). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ БІЗКОМ , що підтверджується видатковими накладними (т.5, а.с.67-80, 85-88). Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ БІЗКОМ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.5, а.с.40-107, т.18, а.с.21-50).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ АЙПІ ПРО (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000223 від 02.10.2017 (т.5, а.с.108). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ АЙПІ ПРО , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури (, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ АЙПІ ПРО , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.5, а.с.109-127, т.18, а.с.136-137).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ БІЗАРТ КОМПАНІ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000468 від 09.11.2017 (т.5, а.с.172). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ БІЗАРТ КОМПАНІ , що підтверджується та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ БІЗАРТ КОМПАНІ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт звірки взаєморозрахунків (т.5, а.с.173-193, т.17, а.с.234-237).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ПРОДІМЕКС ГРУП (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000199 від 12.09.2017 (т.5, а.с.194-195). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в вересні-жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ БІЗКОМ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунку-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ БІЗКОМ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.5, а.с.196, т.18, а.с.132-135, т.24, а.с.106-108).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ТЕРА ГОЛД (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000217 від 26.09.2017 (т.5, а.с.246). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в вересні-жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ТЕРА ГОЛД , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ТЕРА ГОЛД , що підтверджується товарно-транспортними накладними). Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка (т.6, а.с.19-23), а також розпорядження на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.5, а.с.247-250, т.6, а.с.1-59, т.17, а.с.182-197, т.24, а.с.134-142).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ПІРАНА ПЛЮС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000151 від 17.07.2017 (т.6, а.с.60). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в липні-жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ПІРАНА ПЛЮС , що підтверджується видатковими накладними). Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення (т.6, а.с.62, 63, т.18, а.с.151-156). Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ПІРАНА ПЛЮС , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка), а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складені відповідні акти звірки взаєморозрахунків (т.6, а.с.61-88, т.18, а.с.147-156, т.24, а.с.95-105).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ БІЗ-АУДИТ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000402 від 01.11.2017 (т.6, а.с.89). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ БІЗ-АУДИТ , що підтверджується видатковими накладними). Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунку-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ БІЗ-АУДИТ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для відвантаження товару покупцем виписано заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.6, а.с.90-102, т.18, а.с.60-62).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ІТЕРА ПРОМ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000156 від 19.07.2017 (т.6, а.с.103-104). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в липні, жовтні 2017 рокупоставку цукру білого на користь ТзОВ ІТЕРА ПРОМ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ІТЕРА ПРОМ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.6, а.с.105, т.18, а.с.63-71, т.24, а.с.4-12).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ТОСАРА ГРУП (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000308 від 23.10.2017 (т.6, а.с.153). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні-листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ТОСАРА ГРУП , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ТОСАРА ГРУП , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також розпорядження на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.6, а.с.154-178, т.18, а.с.74-76).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ФІНАНС ГАРАНТ СІТІ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000213 від 21.09.2017. На виконання умов даного договору ПП Європацукор у вересні-листопаді 2017 року здійснило поставку цукру білого на користь ТзОВ ФІНАНС ГАРАНТ СІТІ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ФІНАНС ГАРАНТ СІТІ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявку. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.7, а.с.38-70, т.18, а.с.5-20, т.24, а.с.143-145).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ВЕРІСОН (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000184 від 16.08.2017 (т.7, а.с.97). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у серпні-жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ВЕРІСОН , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі відповідно до рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ВЕРІСОН , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.7, а.с.98-118, т.18, а.с.94-122, т.24, а.с.19-51).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ЛІКАНТРО (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000433 від 01.11.2017 (т.7, а.с.146).
На виконання умов даного договору №ДГ-0000433 від 01.11.2017 ПП Європацукор здійснило у листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ЛІКАНТРО , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ЛІКАНТРО , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.7, а.с.147-187, т.17, а.с.242-247).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ МАРОВІР (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000216 від 25.09.2017 (т.7, а.с.188). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у вересні-листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ МАРОВІР , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ МАРОВІР , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.7, а.с.189-250, т.8, а.с.1-96, т.17, а.с.198-233).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ КАМАН ПЛЮС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000442 від 06.11.2017 (т.8, а.с.97). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ КАМАН ПЛЮС , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ КАМАН ПЛЮС , що підтверджується товарно-транспортними накладними (т.8, а.с.98-105, т.17, а.с.248-250, т.18, а.с.1-4)
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ САНДЕРЛЕНД ПЛЮС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000401 від 27.10.2017 (т.8, а.с.106). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні-листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ САНДЕРЛЕНД ПЛЮС , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ САНДЕРЛЕНД ПЛЮС , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також розпорядження на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.8, а.с.107-144, т.16, а.с.170-176).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ МЕБІ-ТЕК (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000432 від 01.11.2017 (т.8, а.с.145). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у листопаді 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ МЕБІ-ТЕК , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ МЕБІ-ТЕК , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.8, а.с.146-170, т.17, а.с.238-241).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ РОЛЬФ КОМПАНІ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000155 від 18.07.2017 (т.8, а.с.171). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у липні-жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ РОЛЬФ КОМПАНІ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ РОЛЬФ КОМПАНІ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. На отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.8, а.с.172-180, т.18, а.с.77-93, т.24, а.с.103-133).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ХЕЛКЕР ПРОМ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000257 від 13.10.2017 (т.8, а.с.181). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ХЕЛКЕР ПРОМ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ХЕЛКЕР ПРОМ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Дляа отримання товару покупцем виписано заявки та розпорядження на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.8, а.с.182-202, т.18, а.с.138-139).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ САБРІЗ ПРОМ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000224 від 02.10.2017 (т.8, а.с.203). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у жовтні 2017 поставку цукру білого на користь ТзОВ САБРІЗ ПРОМ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ САБРІЗ ПРОМ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.8, а.с.204-222, т.18, а.с.72-73).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ЛАВЕРНА ПЛЮС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000243 від 06.10.2017 (т.8, а.с.223). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ЛАВЕРНА ПЛЮС , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі відповідно до рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ЛАВЕРНА ПЛЮС , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.8, а.с.224-250, т.9, а.с.1-2, т.18, а.с.128-131).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ МАРІОН ГРУП (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000192 від 01.09.2017 (т.9, а.с.3). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у вересні-жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ МАРІОН ГРУП , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ МАРІОН ГРУП , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.9, а.с.4-19, т.18, а.с.140-146, т.24, а.с.75-80).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ АЛІСТЕЙ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000207 від 15.09.2017 (т.9, а.с.20). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ АЛІСТЕЙ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ АЛІСТЕЙ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також розпорядження на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.9, а.с.21-38, т.18, а.с.123-127).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ РЕТРАНС ГРУП (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000166 від 30.08.2016 (т.9, а.с.86). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило у вересні-жовтні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ РЕТРАНС ГРУП , що підтверджується податковими накладними, видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ РЕТРАНС ГРУП , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.9, а.с.87-237, т.17, а.с.61-79).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ СТЕНТОРГ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000986 від 15.11.2016 (т.9, а.с.238). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ СТЕНТОРГ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ СТЕНТОРГ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на відвантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.9, а.с.239-250, т.10, а.с.1-30, т.16, а.с.243-248).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ЕРСІЛА (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001136 від 28.11.2016 (т.10, а.с.31). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ЕРСІЛА , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ЕРСІЛА , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також розпорядження на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.10, а.с.32-60, 192-194, т.16, а.с.237-242).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ АРОН КОМПАНІ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-00001136 від 28.11.2016 (т.10, а.с.61). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді-грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ АРОН КОМПАНІ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ АРОН КОМПАНІ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також листи-заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.10, а.с.62-82, т.16, а.с.233-236).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ДЕЛФИ ПЛЮС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000646 від 28.10.2017 (т.10, а.с.83). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні-листопаді 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ДЕЛФИ ПЛЮС , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ДЕЛФИ ПЛЮС , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також листи-заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.10, а.с.84-110, т.16, а.с.222-225).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ТМ ПРОМ РЕСУРС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001200 від 13.12.2016 (т.10, а.с.122). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило поставку цукру білого на користь ТзОВ ТМ ПРОМ РЕСУРС , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ТМ ПРОМ РЕСУРС , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявку. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.10, а.с.123-140, т.16, а.с.216-217).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ГВЕНЕТ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000645 від 28.10.2016 (т.10, а.с.141). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні-листопаді 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ГВЕНЕТ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ГВЕНЕТ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також транспортні заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.10, а.с.142-178, т.17, а.с.24-29).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ЕЛІГІЯ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001157 від 30.11.2016 (т.10, а.с.179). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ЕЛІГІЯ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунку-фактури, що підтверджується актом перевірки. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ЕЛІГІЯ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано розпорядження на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.10, а.с.180-191).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ КОНРАТ ТОРГ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000290 від 10.10.2016 (т.10, а.с.208). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні-листопаді 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ КОНРАТ ТОРГ , що підтверджується податковими та видатковими накладними). Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ КОНРАТ ТОРГ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого). Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.10, а.с.207-250, т.11, а.с.1-21, т.17, а.с.16-23).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ОЛДОКС (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000167 від 30.08.2016 (т.11, а.с.22). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в вересні-жовтні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ОЛДОКС , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ОЛДОКС , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.11, а.с.23109, т.17, а.с.5-15).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ДЕЛМАР ЮА (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000231 від 03.10.2016 (т.11, а.с.110). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ДЕЛМАР ЮА , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ДЕЛМАР ЮА , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.11, а.с.111-192, т.17, а.с.41-60).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ АСПЕКТ ПРОМ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000098 від 14.06.2016 (т.11, а.с.193). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило протягом червня-вересня 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ АСПЕКТ ПРОМ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ АСПЕКТ ПРОМ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.11, а.с.194-250, т.12, а.с.1-197, т.17, а.с.112-181).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ АВЕНТ ЛІМІТЕД (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001220 від 19.12.2016 (т.12, а.с.198). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило впродовж грудня 2016 року-травня 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ АВЕНТ ЛІМІТЕД , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ АВЕНТ ЛІМІТЕД , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.12, а.с.199-250, т.13, а.с.-30, т.17, а.с.80-94).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ РЕЗАРТ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001088 від 21.11.2016 (т.13, а.с.108). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ РЕЗАРТ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ РЕЗАРТ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також транспортну заявку на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.13, а.с.109-124, т.16, а.с.220-221).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ Імпорт Офіс Груп (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001201 від 13.12.2016 (т.13, а.с.125). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ Імпорт Офіс Груп , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ Імпорт Офіс Груп , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.13, а.с.124-149, т.17, а.с.95-98).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ТРЕЙСТОРГ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000670 від 31.10.2016 (т.13, а.с.175). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в жовтні 2016 року-січні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ТРЕЙСТОРГ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ТРЕЙСТОРГ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.13, а.с.176-250, т.14, а.с.1-17, т.17, а.с.30-40).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ КС ТРАНС КЕПІТАЛ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001171 від 02.12.2016 (т.14, а.с.18). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ КС ТРАНС КЕПІТАЛ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ КС ТРАНС КЕПІТАЛ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.14, а.с.19-40, т.16, а.с.226-229).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ САНВЕЙЛ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001250 від 29.12.2016 (т.14, а.с.41). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року-січні 2017 року поставку цукру білого на користь ТзОВ САНВЕЙЛ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ САНВЕЙЛ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.14, а.с.42-84, т.17, а.с.99-105).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ЮНІТ ІНДЕСТРІАЛ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001248 від 27.12.2016 (т.14, а.с.98). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ЮНІТ ІНДЕСТРІАЛ , що підтверджується видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ЮНІТ ІНДЕСТРІАЛ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем вписано довіреність відповідного зразка, а також заявку на завантаження цукру білого). Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.14, а.с.85-97, 99-100, т.17, а.с.106-107).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ДАЙМОНД СТІЛ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000168 від 30.08.2016 (т.14, а.с.140). На виконання умов даного договору ПП Європацукор в жовтні 2016 року здійснило поставку цукру білого на користь ТзОВ ДАЙМОНД СТІЛ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ДАЙМОНД СТІЛ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка), а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.14, а.с.141-220, т.17, а.с.1-4).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ЕБРАМСОН (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001062 від 17.11.2016 (т.14, а.с.221). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ЕБРАМСОН , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунку-фактури, про що свідчить платіжне доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ЕБРАМСОН , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.14, а.с.222-250, т.16, а.с.218-219).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ДЕМІН (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001211 від 15.12.2016 (т.14, а.с.241). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ДЕМІН , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунку-фактури, про що свідчить платіжне доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ДЕМІН , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.14, а.с.242-250, т.15, а.с.1-4, т.17, а.с.108-109).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ РЕНС КОМПАНІ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000072 від 11.05.2016 (т.15, а.с.25). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в травні-червні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ РЕНС КОМПАНІ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунків-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ РЕНС КОМПАНІ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем вписано довіреність відповідного зразка, а також заявки на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідні акти (т.15, а.с.26-116, т.16, а.с.187-215).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ ЛЮССЕНТ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0001249 від 28.12.2016 (т.15, а.с.117). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ ЛЮССЕНТ , що підтверджується податковою та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі на підставі рахунку-фактури, про що свідчить платіжне доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ ЛЮССЕНТ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка, а також заявку на завантаження цукру білого. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.15, а.с.118-131, т.17, а.с.110-111).
Між ПП Європацукор (продавцем) та ТзОВ АПЕКС СТАЙЛ (покупець) укладено договір купівлі-продажу №ДГ-0000884 від 11.11.2016 (т.15, а.с.198). На виконання умов даного договору ПП Європацукор здійснило в листопаді-грудні 2016 року поставку цукру білого на користь ТзОВ АПЕКС СТАЙЛ , що підтверджується податковими та видатковими накладними. Оплату вартості придбаного товару покупцем здійснено в повному обсязі відповідно до рахунку-фактури, про що свідчать платіжні доручення. Транспортування товару здійснено силами ТзОВ АПЕКС СТАЙЛ , що підтверджується товарно-транспортними накладними. Для отримання товару покупцем виписано довіреність відповідного зразка. Позивачем проведена звірка взаємних розрахунків, за наслідками якої складено відповідний акт (т.15, а.с.199-219, т.16, а.с.230-232).
Таким чином, дослідженими в судовому засіданні первинними документами підтверджується факт реалізації ПП Європацукор товару (цукру) вищевказаним контрагентам та отримання коштів (доходу) за реалізовані ТМЦ.
Окрім того, на підтвердження факту здійснення господарських операцій із вищезгаданими контрагентами позивач надав копії наступних документів: виписок з ЄДРПОУ, нотаріально посвідчених заяв директорів підприємств, наказів про їх призначення, паспортів та ідентифікаційних кодів директорів, нотаріально посвідчених протоколів загальних зборів товариств, витяги з реєстру платника ПДВ, довідок про відкриття банківських рахунків тощо, з яких слідує, що на момент укладення та виконання договорів купівлі-продажу цукру контрагенти-покупці були належним чином зареєстровані як суб'єкти господарської діяльності та були платниками ПДВ, при цьому установчі документи в судовому порядку недійсними не визнавались. Також на підтвердження факту транспортування придбаного у ПП Європацукор товару позивач надав копії посвідчень водіїв, які здійснювали перевезення, та копії реєстраційних документів транспортних засобів, якими перевозився вантаж (т.18, а.с.208-251, т.т.19-22, т.23, а.с.1-226).
При цьому суд зазначає, що факт наявності у позивача вказаних документів вказує на те, що ПП Європацукор , укладаючи договори з підприємствами-покупцями та здійснюючи відвантаження реалізованого їм товару, вживало усіх можливих заходів для перевірки належної правосуб'єктності учасників господарських правовідносин, з якими укладались відповідні договори.
На думку суду, досліджені в судовому засіданні первинні документи підтверджують фактичний продаж цукру ПП Європацукор його контрагентам, що спростовує висновки контролюючого органу про нереальність господарських операцій між останніми.
Водночас суд зазначає, що наявність або відсутність окремих документів, як і деякі помилки чи неточності у їх оформленні, не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних випливає, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податків у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце (відбулися), а певні недоліки в заповненні первинних документів носять оціночний характер.
Судом не встановлено, що відомості, які містяться в досліджених судом та податковою перевіркою первинних документах, є неповними, недостовірними та (або) суперечливими, чи ґрунтуються на інших документах, недійсність даних яких установлена судом, а тому зазначені документи є підставою для бухгалтерського та податкового обліку.
При цьому суд вважає необґрунтованими доводи контролюючого органу, викладені в акті перевірки, про безтоварність господарських операцій ПП Європацукор із вищевказаними контрагентами-покупцями з огляду на таке.
Зокрема, у акті перевірки позивача контролюючий орган вказує на те, що в рамках кримінального провадження №32017030000000043, досудове розслідування якого здійснюється СУФР ГУ ДФС в області, були частково допитані водії та власники автомобілів, які згідно з товарно-транспортними накладними здійснювали перевезення цукру. Згідно з протоколами допитів свідків допитані водій ОСОБА_8 та перевізники ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_4, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 (т.3, а.с.174-211) не підтвердили факти здійснення перевезень по пред'явлених їм товарно-транспортним накладним. Крім того, допитаний в рамках іншого кримінального провадження як свідок ОСОБА_15 вказав, що ТзОВ Верісон зареєстрував на своє ім'я на прохання знайомої ОСОБА_16, однак жодного документа на ведення фінансово-господарської діяльності не підписував, довіреності на право ведення такої діяльності нікому не видавав (т.3, а.с.92-97). Разом з тим, у акті перевірки податковий орган посилається також на наявну в ЄДРСР інформацію про те, що контрагенти позивача, а саме: ТзОВ Аспект Пром , ТзОВ Авент Лімітед , ТзОВ Ретранс Груп , ТзОВ Делмар ЮА , ТзОВ Трейсторг , ТзОВ Даймонд Стіл , ТзОВ Олдокс , ТзОВ Конрат Торг , ТзОВ Гвенет , ТзОВ Юніт Індастріал , ТзОВ Арон Компані , ТзОВ Апекс Стайл , ТзОВ Санвейл , ТзОВ Делфи Плюс , ТзОВ Ренс Компані , ТзОВ Діліс Холд , ТзОВ Пірана Плюс , ТзОВ Продімекс Груп , ТзОВ Айпі Про , ТзОВ Лаверна Плюс , ТзОВ Алістей , ТзОВ Верісон , ТзОВ Сабріз Пром , ТзОВ Ітера Пром , ТзОВ Бізком , ТзОВ Фінанс Гарант Сіті , є фігурантами кримінальних проваджень, що ставить під сумнів факт здійснення ними господарської діяльності.
Однак, вказані висновки податкового органу спростовуються наступним.
Так, у частині першій статті 23 КПК закріплено, що суд досліджує докази безпосередньо. Показання учасників кримінального провадження суд отримує усно.
Частина друга цієї ж статті визначає, що не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться в показаннях, речах і документах, які не були предметом безпосереднього дослідження суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Суд може прийняти як доказ показання осіб, які не дають їх безпосередньо в судовому засіданні, лише у випадках, передбачених цим Кодексом.
Частиною четвертою статті 95 КПК України передбачено, що суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них.
Таким чином, протоколи допиту, отримані на стадії досудового слідства, можуть бути визначені як докази лише в разі їх відображення під час розгляду кримінальної справи в суді.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 11.12.2018 у справі №822/787/18 та враховується судом при вирішенні даної справи.
Крім того, слід зазначити, що під час допитів водіїв та перевізників останні власноручно не давали свідчень, досліджені судом протоколи допиту свідка фактично ідентичні за своїм змістом.
Водночас відповідно до частини 6 статті 78 КАС України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Відтак, факт відкриття кримінального провадження та отримання свідчень (пояснень) посадових осіб господарюючих суб'єктів в рамках такого кримінального провадження не є беззаперечним фактом, що підтверджує відсутність реальних правових наслідків всіх господарських операцій, проведених позивачем та його контрагентами. Тому матеріали досудового розслідування за кримінальними провадженнями щодо фіктивного підприємництва чи ухилення від сплати податків товариств-контрагентів позивача, їх створення та створення інших підприємств з метою прикриття незаконної діяльності не можуть бути враховані як доказ безтоварності операцій.
Крім того, посилання контролюючого органу на відкриті кримінальні провадження відносно контрагентів позивача є необґрунтованими, оскільки вказані не містять у собі встановлених обставин, які б свідчили про невиконання контрагентами своїх договірних зобов'язань саме по господарських відносинах з позивачем або обставин, які б свідчили про фіктивність (нереальність) господарських операцій між вказаними суб'єктами господарської діяльності.
Така ж сама правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 26.06.2018 у справі №808/2360/17 та враховується судом при вирішенні даної справи.
Щодо доводів відповідача про неможливість виконання господарських зобов'язань однією особою - директором товариства, то суд зазначає таке.
Так, стосовно усіх контрагентів позивача відповідач ставить під сумнів можливість виконання господарських операцій у зв'язку із відсутністю основних засобів та трудових ресурсів.
У той же час, посилання відповідача на відсутність у його контрагентів нерухомого майна, складських приміщень, працюючого персоналу не виключає можливості реального виконання ними спірних господарських операцій та не свідчить про одержання необґрунтованої податкової вигоди. Крім того, залучення додаткових працівників є можливим за договорами цивільно-правового характеру, аутсорсингу та аутстафінгу (оренда персоналу). Факт реєстрації місця проживання директорів підприємств на непідконтрольній Україні території жодних чином не свідчить про неможливість здійснення ними господарської діяльності на території України.
Щодо доводів відповідача про те, що в ТТН пункт розвантаження або взагалі відсутній або зазначено лише місто, без адреси розвантаження, при тому автомобільним перевізником фігурує підприємство покупець, яке здійснює придбання ТМЦ у ПП Європацукор , то суд враховує наступне.
Відповідно до розділу 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997 (далі - Правила №363) товаротранспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюється облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу, товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Згідно з пунктом 11.1 Правил №363 основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил.
Разом з тим, вказані правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні не встановлюють правил податкового обліку валових витрат платників податку, а лише встановлюють права, обов'язки та відповідальність власників автомобільного транспорту (перевізників). При цьому, документи, обумовлені вказаними правилами, зокрема, товарно-транспортна накладна та подорожній лист, не є документами первинного бухгалтерського обліку, що підтверджують обставини придбання та продажу товарно-матеріальних цінностей.
Отже, товарно-транспортна накладна призначена для обліку руху товарно-матеріальних цінностей та розрахунків за їх перевезення автомобільним транспортом, тобто товарно-транспортна накладна є доказом, який підтверджує факт надання/отримання транспортних послуг, а не реальність господарської операції у цілому.
Вказана правова позиція наведена у постанові Верховного Суду від 18.12.2018 у справі №826/13058/15 та враховується судом при вирішенні даної справи.
Суд погоджується з доводами позивача про те, що наявність або відсутність окремих документів, а також недоліки в їх оформленні не можуть бути підставою для висновку про відсутність господарських операцій, якщо з інших даних вбачаються зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі платника у зв'язку з його господарською діяльністю. Саме такі правові висновки викладені в постановах Верховного Суду від 19.06.2018 по справі №826/7704/16 та від 17.04.2018 по справі №820/475/17.
Водночас суд критично ставиться до отриманої відповідачем інформації з листа ГУНП в Волинській області стосовно відсутності відомостей проходження територією України транспортними засобами, що здійснювали перевезення від ПП Європацукор до контрагентів у системі комплексу відеофіксації транспортних засобів Відеоконтроль Рубіж , яку застосовано під час складання акту перевірки, оскільки до ІС Відеоконтроль - Рубіж вноситься інформація щодо транспортних засобів боржників на підставі виконавчих проваджень, наданими підрозділами ДВС МЮ України та на підставі постанов про оголошення в розшук, наданими правоохоронними органами. Також, до вищевказаної бази, вноситься інформація про транспортні засоби, які містяться в базі Угон . Записи про розшукувані транспортні засоби зберігаються у ІС Відеоконтроль-Рубіж до зняття з обліку.
Таким чином, враховуючи, що транспортні засобі, на які були надані запити відповідачем СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області, не знаходяться у розшуку, вказана відповідь не може бути належним доказом про те, що автомобілі контрагентів не пересувалися по автошляхам України в визначений час.
Щодо викладених в акті перевірки доводів податкового органу про наявну податкову інформацію по ряду контрагентів, а також про те, що за даними ЄРПН контрагенти позивача не здійснювали реалізацію придбаного товару чи реалізовували товар, відмінний від придбаного, тобто відбувалась підміна номенклатури товарів, не знаходяться за місцем реєстрації, про що свідчать протоколи огляду (т.3, а.с.126-170), то суд зазначає таке.
Чинне законодавство не ставить умову виникнення податкових зобов'язань платника у залежність від стану податкового обліку його контрагентів, фактичного знаходження їх за місцем реєстрації та наявності чи відсутності основних фондів. Позивач не може нести відповідальність за невиконання його контрагентом своїх зобов'язань, адже, поняття добросовісний платник , яке вживається у сфері податкових правовідносин, не передбачає виникнення у платника додаткового обов'язку з контролю за дотриманням його покупцями правил оподаткування, а саме: платник не наділений повноваженнями податкового контролю для виконання функцій, покладених на податкові органи, а тому не може володіти інформацією відносно виконання контрагентом податкових зобов'язань.
Тобто, добросовісний платник податків не має зазнавати негативних наслідків через порушення з боку його контрагента. Порушення покупцем товару (послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для позбавлення продавця права на отримання податкової вигоди за умови, якщо не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента, злагодженість дій між ними або про те, що він діяв без належної обачності у виборі контрагента. Будь-яких доказів, що позивач при здійсненні господарської діяльності із вищезгаданими контрагентами діяв недобросовісно, контролюючий орган суду не надав.
Наявність певної аналітичної інформації з інформаційних систем податкового органу або відомості, одержані від інших підрозділів фіскальної служби чи інших органів державної влади, можуть свідчити лише про наявність у контролюючого органу певних сумнівів, однак не доказують з достовірністю того факту, що в дійсності позивач не міг продати товар контрагентам.
Як вбачається з матеріалів справи, на момент вчинення господарських правовідносин між позивачем та його контрагентами, які і на момент фактичного виконання ними господарських операцій, контрагенти позивача, як юридичні особи, були внесені у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що підтверджується наданими копіями витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (т.16, а.с.19-89).
При цьому, факт відсутності вказаних підприємств за місцем їх реєстрації жодним чином не свідчить про те, що на момент здійснення господарських операцій із позивачем (2016 - 2017) вказані юридичні особи також не перебували за їх місцем знаходження.
Крім того, чинне законодавство не забороняє суб'єкту господарювання здійснювати господарську діяльність за адресою, відмінною від юридичної адреси такої особи.
При цьому суд не бере до уваги посилання відповідача на отриману 19.10.2018 інформацію від слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області (т.3, а.с.220-231), оскільки остання не була врахована при проведенні перевірки та в силу вимог частини другої статті 77 КАС України не є доказом, що покладений в основу прийнятого рішення.
Відтак, судом не встановлено, а відповідачем не доведено, що позивач як платник податків, діяв без належної обачності й обережності і йому було відомо про можливі порушення, які допускали його контрагенти, або що самостійною діловою метою здійснення господарських операцій з цими підприємствами було одержання позивачем податкової вигоди. Господарська діяльність суб'єкта господарювання не може ставитись у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами.
Якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретним підприємством або товариством, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб'єкту, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку. Такі висновки викладені в рішенні Європейського Суду з прав людини від 09.01.2007 у справі Інтерсплав проти України .
За умови не встановлення податковим органом наявності замкнутої схеми руху коштів, яка б могла свідчити про узгодженість дій позивача та його контрагентів для одержання підприємством незаконної податкової вигоди, останнє не може зазнавати негативних наслідків внаслідок діянь інших осіб, що перебувають поза межами його впливу. Такий підхід узгоджується з судовою практикою Європейського Суду з прав людини.
Суд зазначає про правову позицію, вказану у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі Федорченко та Лозенко проти України , відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення поза розумним сумнівом . Так, наведені відповідачем аргументи не є достатньо вагомими, чіткими та обґрунтованими, що спростовують реальність господарських операцій між позивачем та його контрагентами, отже висновки податкового органу не підтверджуються належними та допустимими доказами в розумінні положень статті 72 КАСУ.
Таким чином, контролюючим органом всупереч вимог процесуального закону не було надано суду доказів, а судом не встановлено фактів, які б свідчили про узгодженість дій між позивачем та його контрагентами з метою незаконного отримання податкової вигоди або обізнаності позивача з будь-якими протиправними діями вищевказаних контрагентів.
Разом з тим, суд не приймає до уваги твердження відповідача про те, що кошти отримані від вказаних контрагентів не є оплатою за поставлену продукцію, а підпадають під визначення безповоротна фінансова допомога , зважаючи на таке.
Відповідно до пп.14.1.257 п.14.1 ст.14 ПК України фінансова допомога - фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі. Безповоротна фінансова допомога - це: сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів; сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості; сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності; основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).
Відтак, визначальним критерієм безповоротної фінансової допомоги - це кошти, які передані платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів.
Аналіз наведеної вище статті дає підстави для висновку, що для віднесення грошових коштів до сум безповоротної фінансової допомоги повинні бути наявні певні умови: укладені договори дарування, інші договори, за якими не передбачається грошова або інша компенсація такої допомоги чи її повернення, або без укладення таких договорів.
Матеріалами справи підтверджено, що кошти отримані від вищенаведених контрагентів-покупців надійшли на рахунки позивача за цільовим призначенням платежу - оплата за цукор , що підтверджується дослідженими в судовому засіданні платіжними дорученнями.
В ході судового розгляду справи відповідачем не доведено наявність укладених договорів дарування, інших договорів, на підставі яких позивач мав віднести грошові кошти, отримані від покупців продукції, до сум безповоротної фінансової допомоги.
Жодна з ознак безповоротної фінансової допомоги в межах спірних правовідносин відсутня, внаслідок чого склад податкового правопорушення податковим органом не доведений.
Відповідно до пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України, об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Пунктом 135.2 статті 135 ПК України передбачено, що доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.
Згідно зі статтею 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність №996 від 16.07.1999, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Аналіз вказаних норм дає підстави висновку, що саме первинні документи підтверджують отримання платником податку доходів.
Надані позивачем документи є первинними документами в розумінні вимог статті 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні та у своїй сукупності повністю підтверджують факт здійснення господарських операцій по реалізації позивачем цукру на користь його контрагентів.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі Компанія Вестберґа таксі Актіеболаґ та Вуліч проти Швеції Суд визначив, що …адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління. .
В той же час, відповідачем під час розгляду адміністративної справи не наведено об'єктивних доводів щодо наявності в діях позивача ознак неправомірної поведінки при здійсненні господарської діяльності чи недотримання принципу належної обачності при виборі контрагентів.
З огляду на зазначене, беручи до уваги наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 14.08.2018 №0008941401 прийняте відповідачем необґрунтовано, а тому його слід скасувати як протиправне.
Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 17.08.2018 №0356671307, то суд зазначає наступне.
Під час проведення перевірки встановлено, що у податкових розрахунках за формою 1ДФ за період, що перевіряється, невірно відображені ідентифікаційні номери громадян, які отримали доходи за даний період, чим порушено Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерством доходів і зборів №49 від 21.01.2014 року.
Позивачем належними та допустимими доказами не спростовано вказане порушення та не надано пояснень щодо виявлених розбіжностей.
Згідно з п.119.2 ст.119 ПК України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
Оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням від 17.08.2018 №0356671307 на ПП Європацукор накладено штраф в сумі 1020,00 грн., тобто за дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, однак будь-яких доказів притягнення позивача за аналогічне порушення відповідач суду не надав.
При цьому представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що повторність порушення полягає в тому, що подання з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), мало місце платником як у 2016, так і у 2017 році.
Однак, суд зазначає, що відповідальність у вигляді накладення штрафу в подвійній сумі за вищевказане порушення настає лише в тому випадку, коли платник вже був притягнутий до такої відповідальності протягом року, чого в даному випадку судом не встановлено.
За вищенаведених підстав суд дійшов висновку, що відповідач протиправно наклав на позивача штраф в сумі 1020,00 грн., з огляду на що податкове повідомлення-рішення від 17.08.2018 №0356671307 в частині застосування штрафу на суму 510,00 грн. слід скасувати як протиправне.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Частиною третьою статті 139 КАС України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача користь ПП Європацукор слід стягнути судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 587903,47 грн., що сплачений відповідно до платіжного доручення від 14.05.2018 №4365 (а.с.2).
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 14 серпня 2018 року №0008941401 повністю та від 17 серпня 2018 року №0356671307 в частині накладення штрафу на суму 510,00 грн. (п'ятсот десять грн. 00 коп.).
В задоволенні решти вимог відмовити.
Стягнути на користь Приватного підприємства Європацукор (45300, Волинська область, смт.Іваничі, вул.Заводська, 18, код ЄДРПОУ 31979894) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області (43010, м.Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 39400859) судові витрати в сумі 587903,47 грн. (п'ятсот вісімдесят сім тисяч дев'ятсот три гривні 47 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій
Повне судове рішення складено 01 лютого 2019 року.
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2019 |
Оприлюднено | 05.02.2019 |
Номер документу | 79576705 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Плахтій Наталія Борисівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ільчишин Надія Василівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Плахтій Наталія Борисівна
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Плахтій Наталія Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні