ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@nag.court.gov.ua
УХВАЛА
"05" лютого 2019 р. Справа№ 910/17907/16
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Жук Г.А.
суддів: Дикунської С.Я.
ОСОБА_1
розглянувши зауваження на протокол №01/01/07/187 від 04.02.2019 Публічного акціонерного товариства «Укрнафта»
за апеляційною скаргою б/н від 05.01.2018 (вх. №09.1-04.1/1463/18 від 05.11.2018) Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Бізнес Факторинг» на рішення Господарського суду міста Києва від 11.12.2017
у справі № 910/17907/16 (суддя - Грєхова О.А.)
за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта»
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустрія Феросплавів»
2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Бізнес Факторинг»
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Зурбан-ЮГ»
про визнання недійсним договору факторингу № 1/2016 від 30.06.2016
за участю представників сторін: без виклику
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 11.12.2017 (повний текст складено 18.12.2017) позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» задоволено повністю. Визнано недійсним Договір факторингу №1/2016 від 30.06.2016 укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Бізнес Факторинг» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Індустрія Феросплавів» . Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Бізнес Факторинг» на користь Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» витрати по сплаті судового збору у розмірі 689 грн 00 коп.
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 24.01.2019 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Бізнес Факторинг» на рішення Господарського суду міста Києва від 11.12.2017 у справі №910/17907/16 залишено без задоволення. Рішення Господарського суду міста Києва від 11.12.2017 у справі №910/17907/16 - без змін.
04.02.2019 до Північного апеляційного господарського суду від Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» надійшли письмові зауваження на протокол судового засідання 24.01.2019.
У поданих зауваженнях на протокол судового засідання від 24.01.2019 позивачем зазначено, що даний протокол є не повним, оскільки в протоколі не відображено обгрунтування відхилення усних клопотань позивача.
Частиною 14 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд під час розгляду справи в судовому засіданні здійснює повне фіксування його перебігу за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Порядок такого фіксування встановлюється цим Кодексом.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти.
Статтею 222 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. За наявності заперечень з боку будь-кого з учасників судового процесу проти здійснення повного фіксування судового засідання за допомогою відеозаписувального технічного засобу - таке фіксування здійснюється лише за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Фіксування судового засідання технічними засобами здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється. Повне або часткове відтворення технічного запису судового засідання здійснюється на вимогу учасника справи або за ініціативою суду. Технічний запис судового засідання є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи. Учасник справи має право отримати копію технічного запису судового процесу.
Згідно зі ст. 223 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості: 1) рік, місяць, число і місце судового засідання; 2) найменування суду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді, секретаря судового засідання; 3) справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи; 4) порядковий номер вчинення процесуальної дії; 5) назва процесуальної дії; 6) час вчинення процесуальної дії; 7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати; 8) інші відомості, визначені цим Кодексом.
Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання, і приєднується до справи.
Відповідно до ст. 224 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право ознайомитися з технічним записом судового процесу, протоколом судового засідання та протягом п'яти днів з дня підписання протоколу у справі подати до суду письмові зауваження з приводу неповноти або неправильності технічного запису або відомостей, вміщених у протоколі судового засідання. Суд розглядає зауваження щодо технічного запису судового процесу та протоколу судового засідання не пізніше п'яти днів з дня їх подання і за результатами розгляду постановляє ухвалу, якою враховує зауваження або мотивовано відхиляє їх. У разі пропуску строку подання зауважень і відсутності підстав для його поновлення суд залишає їх без розгляду.
Вказані норми закону встановлює правила ведення протоколу судового засідання та визначає склад відомостей, які секретар судового засідання в обов'язковому порядку відображає у протоколі судового засідання.
Протоколи - письмова форма фіксації судового процесу та окремих процесуальних дій. У протоколі судового засідання відображається перебіг судового розгляду справи у судовому засіданні.
Протокол судового засідання 24.01.2019 у справі №910/17907/16 містить такі відомості: рік, місяць, число і місце судового засідання; найменування суду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді, секретаря судового засідання; справу, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи; порядковий номер вчинення кожної процесуальної дії; назву процесуальної дії; час вчинення процесуальної дії; ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати, тобто вказаний протокол відповідає вимогам ст.223 ГПК України.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що обговорення в судовому засіданні поданих клопотань, а тому числі висловлювання суддів не відображаються у протоколі судового засідання, оскільки судове засідання фіксується на електронних носіях.
Зважаючи на викладене, відсутні правові підстави вважати обґрунтованими зауваження позивача щодо необхідності доповнення протоколу судового засідання від 24.01.2019 цитуванням головуючого судді та суддів. Фіксування судового засідання здійснюється за допомогою звукозаписувального технічного засобу, який є додатком до протоколу судового засідання, з яким учасник справи наділений правом ознайомитись, шляхом подання клопотання про видачу копії такого технічного запису, у фонограмі якого зафіксовані всі пояснення, доводи та клопотання сторін, результати їх розгляду, чим скористався представник позивача.
Суд зазначає, що доводи позивача, викладені у зауваженні на протокол судового засідання, за своїм змістом, є фактично непогодженням учасника судового процесу з прийняттям судом певних процесуальних рішень та не є зауваженнями на протокол судового засідання у розмінні ст. 224 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що зауваження Публічного акціонерного товариства Укрнафта на протокол судового засідання від 24.01.2019 необґрунтовані, а тому підлягають відхиленню.
Керуючись ст.ст. 223, 224, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
Зауваження Публічного акціонерного товариства Укрнафта на протокол судового засідання від 24.01.2019 у справі №910/17907/16 відхилити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Г.А. Жук
Судді С.Я. Дикунська
ОСОБА_1
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2019 |
Оприлюднено | 07.02.2019 |
Номер документу | 79655964 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Жук Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні