12.02.19
22-ц/812/155/19
Справа №478/719/17-ц
Провадження №22-ц/812/155/19
У Х В А Л А
12 лютого 2019 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Миколаївського апеляційного суду у складі:
головуючого: Базовкіної Т.М.,
суддів: Кушнірової Т.Б. та Яворської Ж.М.,
розглянувши клопотання ОСОБА_1 про встановлення ОСОБА_2 строку для підготовки і подання відзиву на апеляційну скаргу ОСОБА_3, подану на рішення Казанківського районного суду Миколаївської області від 13 листопада 2018 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області та ОСОБА_3 про визнання недійсним договору емфітевзису та визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію,
У С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Казанківського районного суду Миколаївської області від 13 листопада 2018 р. позовні вимоги ОСОБА_2 до Казанківської районної державної адміністрації Миколаївської області та ОСОБА_3 про визнання недійсним договору емфітевзису та визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію задоволено частково.
Не погодившись із зазначеним рішенням, відповідач ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Миколаївського апеляційного суду 28 січня 2019 р. апеляційне провадження за вказаною скаргою відкрито, ухвалою того ж суду від 07 лютого 2019 р. призначено скаргу до розгляду.
11 лютого 2019 р. ОСОБА_1, зазначивши себе представником ОСОБА_2, надав до Миколаївського апеляційного суду клопотання про встановлення ОСОБА_2 строку для підготовки і подання відзиву на апеляційну скаргу ОСОБА_3
Між тим, вказане клопотання підлягає поверненню, з огляду на наступне.
У відповідності до ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною 1 ст. 60 ЦПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч. 2 ст. 60 ЦПК Українипід час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Частиною 4 ст. 62 ЦПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Відповідно до пп. 18 п. 1 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, у редакції Закону України №2147-VІІІ від 3 жовтня 2017 р. Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративне судочинство та інших законодавчих актів , положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням пп. 11, п. 16-1 розділу ХV Перехідні положення Конституції України.
30 вересня 2016 р. набрав чинності Закон України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 2 червня 2016 року 1401- VІІІ.
Підпунктом 11 п. 16-1 Перехідні положення Конституції України передбачено, що з 1 січня 2018 року у судах апеляційної інстанції представництво відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 цієї Конституції здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом
України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
За характером спору ця справа не є малозначною (ст. 19 ЦПК України).
Відповідно до матеріалів справи провадження за позовом ОСОБА_2 відкрито 19 травня 2017 р.(а.с.31).
Згідно з даними Єдиного реєстру адвокатів України ОСОБА_1 є адвокатом, однак доказів того, що він особа, яка уповноважена за ордером представляти інтереси позивача саме в суді апеляційної інстанції в матеріалах справи відсутні та суду не надані.
Відповідно до чинного законодавства клопотання не може бути прийняте до розгляду і повертається судом, якщо подане особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписане, або підписане особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Оскільки клопотання підписане ОСОБА_1, докази на представництво якого як адвоката ОСОБА_2 в суді апеляційної інстанції суду не надано та в матеріалах справи відсутні, та враховуючи те, що за характером вищевказана справа не є малозначною - клопотання не приймається до розгляду і підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Клопотання ОСОБА_1 про встановлення ОСОБА_2 строку для підготовки і подання відзиву на апеляційну скаргу ОСОБА_3, подану на рішення Казанківського районного суду Миколаївської області від 13 листопада 2018 року - повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і з цього часу протягом тридцяти днів може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду, у випадках передбачених ст. 389 ЦПК України.
Головуючий:
Судді:
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2019 |
Оприлюднено | 13.02.2019 |
Номер документу | 79760426 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Погрібний Сергій Олексійович
Цивільне
Миколаївський апеляційний суд
Базовкіна Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні