ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
15.02.2019 м.Дніпро Справа № 904/5958/18
Центральний апеляційний господарський суд у складі
головуючого судді: Широбокової Л.П. - доповідач
розглянувши матеріали апеляційної скарги Божедарівської селищної ради, смт Божедарівка Криничанського району Дніпропетровської області на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 03.01.2019 у справі №904/5958/18 (суддя Бєлік В.Г., повна ухвала складена 03.01.2019)
за позовом Божедарівської селищної ради, смт Божедарівка Криничанського району Дніпропетровської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АКТИВ ЕСТЕЙТ", м. Одеса
про стягнення плати за фактичне користування земельною ділянкою у сумі 202 209,75 грн
ВСТАНОВИВ
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 03.01.2019 у справі №904/5958/18 (суддя Бєлік В.Г.) матеріали позовної заяви Божедарівської селищної ради з доданими до неї документами передано за виключною підсудністю (територіальною юрисдикцією) до Господарського суду Одеської області.
Не погодившись із зазначеною ухвалою суду, до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернувся Позивач, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просив ухвалу суду від 03.01.2019 скасувати, справу направити до Господарського суду Дніпропетровської області.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлені форма і зміст апеляційної скарги, зокрема, пунктом 2 частини 3 цієї статті передбачено, що до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до п. п. 7 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за розгляд апеляційної скарги на ухвалу суду передбачена сплата судового збору у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2019 становить 1921,00 грн.
Таким чином, за подання апеляційної скарги апелянт мав сплатити судовий збір у сумі 1921,00 грн.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, доказів сплати судового збору Позивачем до неї не додано, у переліку додатків посилання на такі докази також відсутнє.
Крім того, відповідно до ст. 259 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
До апеляційної скарги Позивачем надані докази відправлення її копії Відповідачу, про що надано фіскальний чек та накладну від 24.01.2019. Втім опису вкладення, яким підтверджується зміст відправлення, до апеляційної скарги не надано.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 10 днів з дня її проголошення.
Як вбачається з матеріалів справи, повний текст оскаржуваної ухвали складений 03.01.2019, отже строк для звернення з апеляційною скаргою – до 14.01.2019.
З апеляційною скаргою скаржник звернувся 24.01.2019. Отже, строк на звернення з апеляційною скаргою є пропущеним.
Разом з тим, клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку Позивачем не заявлено.
Відповідно до частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених, статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
За приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Зважаючи на викладене, апелянту надається право протягом встановленого судом строку усунути недоліки апеляційної скарги: сплатити судовий збір у сумі 1921,00 грн, надати опис вкладення у цінний лист, яким на адресу Відповідача була надіслана копія апеляційної скарги, та клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку.
У разі, якщо Позивач не усуне недоліки апеляційної скарги у строк, установлений судом, або вказані ним підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, настають наслідки, визначені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням ст. 260 цього Кодексу або ч. 4 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. 234, ч. 3, 6 ст.260 Господарського процесуального кодексу України, суддя- доповідач, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Божедарівської селищної ради, смт Божедарівка Криничанського району Дніпропетровської області на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 03.01.2019 у справі №904/5958/18 залишити без руху.
2. Повідомити скаржника про можливість усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали, у строк не пізніше 10 днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху
3. У разі не усунення недоліків у зазначений судом строк настають наслідки, передбачені ч. 4 ст. 174, ч.4 ст. 261 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Л.П. Широбокова
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2019 |
Оприлюднено | 18.02.2019 |
Номер документу | 79835299 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Широбокова Людмила Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні