Ухвала
від 15.02.2019 по справі 710/1536/18
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №710/1536/18

Номер провадження 2/710/19/19

УХВАЛА

про витребування доказів

15.02.2019 м. Шпола

Шполянський районний суд Черкаської області в складі

головуючого - судді Побережної Н.П.,

за участю секретаря судового засідання Цяпкало А.П.,

позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Шпола, клопотання позивача по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 господарства Ольвія про визнання договору оренди землі припиненим внаслідок закінчення строку його дії та витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння,

ВСТАНОВИВ:

29.11.2018 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшов даний позов, в якому позивач просить: визнати договір оренди землі, укладений 13.06.2007 року між ОСОБА_2 і ОСОБА_3 господарством Ольвія в особі голови ОСОБА_4, зареєстрований 13.06.2007 року за № 040779900087 у Шполянському відділі Черкаської регіональної філії ДП Центр ДЗК припиненим з 13.06.2017 року внаслідок закінчення строку дії договору оренди землі, відповідно до п. 12.3 договору оренди землі, витребувати із незаконного володіння ОСОБА_3 господарства Ольвія - голова ОСОБА_4, код ЄДРПОУ 21390070 земельну ділянку з кадастровим номером 7125785200:03:001:0696 площею 2,3521 га, для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка розташована в адмінмежах Матусівської сільської ради Шполянського району, Черкаської області та посвідчена Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 109294 виданого на ім'я ОСОБА_2 26.04.2004 року; зобов'язати фермерське господарство Ольвія в особі ОСОБА_4, оформити та підписати акт приймання - передачі земельної ділянки площею 2,3521 га, кадастровий номер 7125785200:03:001:0696 для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка розташована в адмінмежах Матусівської сільської ради Шполянського району, Черкаської області, яка належить ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 109294 від 26.04.2004 року.

Ухвалою судді Шполянського районного суду Черкаської області від 14.12.2018 було відкрите провадження по справі.

23.01.2019 позивачем ОСОБА_2 заявлено клопотання про витребування письмових доказів від відповідача: розрахунковий - касовий чек від 31.03.2017 року, виданий Шполянським відділенням зв'язку №3 про відправлення на адресу позивача 31.03.2017 року листа з описом, та витребувати для огляду у Шполянського поштового відділення Книгу встановленого зразка в якій зазначено, що позивач під розписку отримав лист - повідомлення від 31.03.2017 року.

Позивач до суду з'явився, та підтримав подане клопотання.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив.

Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

У відповідності до вимог п.7 ч.1ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання.

Згідно ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом. Згідно ч.7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Судом встановлено, що в частині восьмій Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року №270, зазначено, що оператори поштового зв'язку надають послуги з пересилання внутрішніх та міжнародних поштових відправлень, поштових переказів. Зокрема до внутрішніх поштових відправлень належать: листи - прості, рекомендовані, з оголошеною цінністю.

Частиною 11 даних Правил передбачено, що поштові відправлення залежно від технології приймання, обробки, перевезення, доставки/вручення поділяються на такі категорії: прості, рекомендовані, без оголошеної цінності, з оголошеною цінністю. Письмова кореспонденція залежно від швидкості обробки і перевезення поділяється на пріоритетну та непріоритетну. Пріоритетною письмовою кореспонденцією є письмова кореспонденція, що обробляється у першочерговому порядку. В пункті 19 Правил прописано, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Згідно ст.13 Закону України Про поштовий зв'язок , у договорі про надання послуг поштового зв'язку, якщо він укладається у письмовій формі, та у квитанції, касовому чеку тощо, якщо договір укладається в усній формі, обов'язково зазначаються найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість. У договорі, стороною якого є національний оператор зв'язку, укладеному у будь-якій формі, має міститися попередження про недопущення пересилання письмової кореспонденції, виконаної і розтиражованої друкарським способом, без вихідних даних (тираж, назва друкарні, номер замовлення та інше). За недотримання цієї вимоги несе відповідальність оператор поштового зв'язку. Договір про надання послуги поштового зв'язку вважається укладеним після оплати користувачем вартості цієї послуги, якщо інше не передбачене відповідними договорами.

Згідно п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року №270, поштове відправлення з оголошеною цінністю - реєстровані лист, бандероль, посилка, прямий контейнер, які приймаються для пересилання з оцінкою вартості вкладення, визначеною відправником; розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

Суд робить висновок, що доказом надіслання листа з описом вкладеного є квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.

Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року №270, приймання поштового відправлення, поштового переказу - виробнича операція, яка полягає в оформленні поштового відправлення, поштового переказу, що подаються для пересилання;

Відповідно до п.61 даних Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Пунктом 105 зазначених Правил передбачено, що одержання реєстрованого поштового відправлення, грошових коштів за поштовим переказом здійснюється за умови пред'явлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, визначених законодавством. У разі отримання рекомендованого поштового відправлення одержувач власноруч зазначає прізвище та ставить свій підпис в книзі (на окремому аркуші) встановленого зразка. У разі отримання інших реєстрованих поштових відправлень, поштових переказів одержувач заповнює відповідний бланк повідомлення: зазначає найменування, серію та номер пред'явленого документа, дату одержання та ставить свій підпис.

Згідно з ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до ч. 3 ст. 84 ЦПК України суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Вивчивши письмові матеріали справи, зваживши доводи викладені в клопотанні та врахувавши те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, якими позивач обґрунтовує свою позицію, суд приходить до висновку, що дане клопотання відповідає вимогам закону, тому на підставі ст. 84 ЦПК України з метою повного і всебічного з'ясування обставин справи, суд вважає необхідним задовольнити клопотання про витребування письмових доказів від відповідача ОСОБА_3 господарства Ольвія розрахунковий документ - касовий чек від 31.03.2017 року виданий Шполянським відділенням зв'язку №3 про відправлення на адресу позивача 31.03.2017 року листа з описом вкладеного, та про витребування у Шполянського поштового відділення Книги встановленого зразка, що підтверджує факт отримання позивачем листа - повідомлення від 31.03.2017 року.

Згідно п.4 ч.5 ст. 198 ЦПК України, суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадках витребування нових (додаткових) доказів.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 83,84, 95, 197, 198, 260, 261 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання про витребування доказів.

Витребувати від:

- від відповідача - ОСОБА_3 господарства Ольвія , місцезнаходження: вул. Кравченка, 7, с. Матусів, Шполянського району, Черкаської області, 20603, - розрахунковий документ - касовий чек від 31.03.2017, виданий Шполянським відділенням поштового зв'язку №3 про відправлення на адресу ОСОБА_2 31.03.2917 року листа з описом вкладення;

- від Шполянського відділення поштового зв'язку №3, місцезнаходження: вул. Лозуватська, 58, м. Шпола, Черкаської області, Книгу встановленого зразку якою підтверджується отримання цінного листа відправленого 31.03.2017 року на адресу ОСОБА_2.

Зобов'язати посадових осіб ОСОБА_3 господарства Ольвія , та Шполянського відділення поштового зв'язку №3, в строк до 26.02.2019 з моменту отримання даної ухвали, надати суду зазначений доказ.

Відкласти розгляд цивільної справи на 01.03.2019 о 12 год. 00 хв.

Роз'яснити посадовим особам ОСОБА_3 господарства Ольвія , та Шполянського відділення поштового зв'язку №3, що відповідно до ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П. Побережна

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення15.02.2019
Оприлюднено18.02.2019
Номер документу79861594
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —710/1536/18

Постанова від 27.02.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ігнатенко Вадим Миколайович

Ухвала від 13.08.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ігнатенко Вадим Миколайович

Ухвала від 29.07.2019

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Постанова від 03.07.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Храпко В. Д.

Постанова від 03.07.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Храпко В. Д.

Ухвала від 17.05.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Храпко В. Д.

Ухвала від 11.05.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Храпко В. Д.

Рішення від 21.03.2019

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 01.03.2019

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні