Ухвала
від 14.02.2019 по справі 374/360/18
РЖИЩІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Головуючий суддя в суді І інстнції

ОСОБА_1

Єдиний унікальний № 374/360/18

УХВАЛА

14 лютого 2019 року Ржищівський міський суд Київської області в складі :

головуючої судді - ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

обвинуваченого - ОСОБА_4 ,

захисника - ОСОБА_5 ,

потерпілої - ОСОБА_6 (не з`явилась);

представника потерпілого - ОСОБА_7 (не з`явився);

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ржищів Київської області клопотання прокурора Кагарлицької місцевої прокуратури ОСОБА_3 про призначення комплексної судової психолого-нарколого-психіатричної експертизи ОСОБА_4 , подане під час судового розгляду кримінального провадження № 12018110350000088 від 10 вересня 2018 року по обвинуваченню ОСОБА_4 , у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Ржищівського міського суду Київської області перебуває кримінальне провадження № 12018110350000088 від 10 вересня 2018 року по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 заявив письмове клопотання про призначення комплексної судової психолого-нарколого-психіатричної експертизи обвинуваченому ОСОБА_4 . Клопотання мотивував тим, що під час судового розгляду встановлено, що згідно довідки № 389 поліклініки Кагарлицької центральної районної лікарні, ОСОБА_4 , 1983 року народження, знаходиться на «Д» обліку в наркологічному кабінеті Кагарлицької ЦРЛ з діагнозом - синдром залежності від алкоголю. Вазане може свідчити про наявність в останнього психічного розладу, тому виникає необхідність у проведенні комплексної судової психолого-нарколого-психіатричної експертизи, для проведення якої необхідні спеціальні медичні знання в галузі судової медицини.

Таким чином, для повного, всебічного, об`єктивного розгляду кримінального провадження № 12018110350000088 та для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідно встановити психічний стан обвинуваченого, з`ясувати питання щодо осудності, обмеженої осудності обвинуваченого ОСОБА_4 .

Беручи до уваги, що для вирішення зазначеного вище питання необхідні спеціальні знання, керуючись ст. 242, 332 КПК України прокурор просив призначити комплексну судову психолого-нарколого-психіатричну експертизу ОСОБА_4 , проведення якої доручити експертам Державної установи "Центр психічного здоров`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я України", розташованого за адресою: м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 5.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

1.Чи страждав ОСОБА_4 на час вчинення ним злочинів хворобливим розладом психічної діяльності? Якщо так, то яким саме?

2.Чи був ОСОБА_4 через цей розлад психічної діяльності здатним усвідомлювати свої дії та свідомо керувати ними в період вчинення ним злочинів?

3.Чи страждає ОСОБА_4 до теперішнього часу хворобливим розладом психічної діяльності. Якщо так, то яким саме?

4.Чи позбавляє цей розлад ОСОБА_4 здатності, усвідомлювати свої дії та свідомо керувати ними до теперішнього часу?

5.Чи становить ОСОБА_4 за своїм психічним станом суспільну небезпеку? Якщо так, то яким чином?

6.Чи є можливим за психічним станом застосування щодо ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру, передбачених ст. 93 КК України? Якщо так, то яких саме?

7.Чи перебував ОСОБА_4 в момент вчинення злочинів в емоційному стані (стрес, фрустрація, розгубленість, тощо), що могло суттєво вплинути на його свідомість і діяльність? Якщо так, то чи міг він давати відповідь своїм діям та керувати ними?

8.Чи має ОСОБА_4 відхилення у психічному розвитку, які не є проявами психічного захворювання (інфантилізм, педагогічна запущеність, занедбаність тощо)? Якщо має, то якими є ознаки цих відхилень?

9.Чи страждає ОСОБА_4 алкогольною залежністю?

10. Якщо так, то чи потребує він примусового лікування від залежності та чи не протипоказане йому таке лікування?

Обвинуваченому ОСОБА_4 прибути до експерта для проведення психіатричної експертизи в день проведення експертизи.

Захисник ОСОБА_5 та обвинувачений ОСОБА_4 проти призначення психолого-нарколого-психіатричної експертизи не заперечували.

Заслухавши прокурора, захисника та обвинуваченого приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності.

Відповідно до ч.1 ст. 332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.

Відповідно до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджена Наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року N 53/5, згідно з процесуальним законодавством України експертами виконуються первинні, додаткові, повторні, комісійні та комплексні експертизи.

Враховуючи доводи прокурора, зважаючи на те, що проведення судової комплексної психолого-нарколого-психіатричної експертизи необхіне для встановлення психічного стану обвинуваченого для з`ясування питання щодо осудності, обмеженої осудності обвинуваченого ОСОБА_4 , тому продовження судового розгляду неможливе до отримання висновку експерта.

Відповідно до ч.4 ст. 332 КПК України після постановлення судом ухвали про доручення проведення експертизи судовий розгляд продовжується, крім випадків, якщо таке продовження неможливе до отримання висновку експерта.

Керуючись ст. 242, 332, 392-395 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора ОСОБА_3 про призначення судової комплексної психолого-нарколого-психіатричної експертизи ОСОБА_4 , - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 12018110350000088 від 10 вересня 2018 року по обвинуваченню ОСОБА_4 , у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, судову комплексну психолого-нарколого-психіатричну експертизу ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

1. Чи страждав ОСОБА_4 на час вчинення ним злочинів хворобливим розладом психічної діяльності? Якщо так, то яким саме?

2. Чи був ОСОБА_4 через цей розлад психічної діяльності здатним усвідомлювати свої дії та свідомо керувати ними в період вчинення ним злочинів?

3. Чи страждає ОСОБА_4 до теперішнього часу хворобливим розладом психічної діяльності. Якщо так, то яким саме?

4. Чи позбавляє цей розлад ОСОБА_4 здатності, усвідомлювати свої дії та свідомо керувати ними до теперішнього часу?

5. Чи становить ОСОБА_4 за своїм психічним станом суспільну небезпеку? Якщо так, то яким чином?

6. Чи є можливим за психічним станом застосування щодо ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру, передбачених ст. 93 КК України? Якщо так, то яких саме?

7. Чи перебував ОСОБА_4 в момент вчинення злочинів в емоційному стані (стрес, фрустрація, розгубленість, тощо), що могло суттєво вплинути на його свідомість і діяльність? Якщо так, то чи міг він давати відповідь своїм діям та керувати ними?

8. Чи має ОСОБА_4 відхилення у психічному розвитку, які не є проявами психічного захворювання (інфантилізм, педагогічна запущеність, занедбаність тощо)? Якщо має, то якими є ознаки цих відхилень?

9. Чи страждає ОСОБА_4 алкогольною залежністю?

10. Якщо так, то чи потребує він примусового лікування від залежності та чи не протипоказане йому таке лікування?

Обвинуваченому ОСОБА_4 прибути до експерта для проведення психіатричної експертизи в день проведення експертизи.

Проведення комплексної судової психолого-нарколого-психіатричної експертизи доручити експертам Державної установи "Центр психічного здоров`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я України", розташованої за адресою: м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 5.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст. 384, 385 КК України, за дачу завідомо неправдивого висновку та відмову від виконання покладених на них обов`язків.

Для проведення експертизи направити матеріали кримінального провадження № 374/360/18 у 3-х томах.

Зобов`язати ОСОБА_4 з`явитись за викликом до Державної установи "Центр психічного здоров`я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров`я України", розташованої за адресою: м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 5, для проведення комплексної судової психолого-нарколого-психіатричної експертизи.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту оголошення. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.

Копію ухвали негайно після проголошення вручити учасникам кримінального провадження.

Повний текст ухвали оголошено о 9 год 00 хв. 15 лютого 2019 року.

Суддя

СудРжищівський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.02.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79872429
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —374/360/18

Вирок від 16.12.2019

Кримінальне

Ржищівський міський суд Київської області

Козіна С. М.

Ухвала від 14.02.2019

Кримінальне

Ржищівський міський суд Київської області

Козіна С. М.

Ухвала від 14.02.2019

Кримінальне

Ржищівський міський суд Київської області

Козіна С. М.

Ухвала від 12.12.2018

Кримінальне

Ржищівський міський суд Київської області

Козіна С. М.

Ухвала від 16.11.2018

Кримінальне

Ржищівський міський суд Київської області

Козіна С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні