Справа № 545/2428/18
Провадження № 2/545/73/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" лютого 2019 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі :
головуючого судді - Путрі О.Г.,
при секретарі - Кузуб Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м . Полтаві цивільний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
Вказав, що рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 07.12.2009 року стягнуто з нього на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі ј частини заробітку щомісячно, але не менше встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину, починаючи з 12.11.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Також заочним рішенням Гадяцького районного суду Полтавської області від 01.10.2012 року стягнуто з нього на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в розмірі ј частини заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20.04.2012 року до досягнення дитиною повноліття.
Проте після винесення вищевказаних судових рішень сімейний стан позивача змінився, він одружився та від цього шлюбу також має неповнолітню дитину - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н., яка знаходяться на його утриманні, як і дружина ОСОБА_7, яка не працює, оскільки перебуває у відпустці по догляду за дитиною, у зв`язку з чим звернувся до суду із позовом про зменшення розміру аліментів.
Прохав суд зменшити розмір стягуваних з нього аліментів на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з ј частини доходів на кожну дитину до 1/10 частини його доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину.
Ухвалою судді Полтавського районного суду Полтавської області від 29.10.2018 року провадження по справі відкрито, призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 17.12.2018 року підготовче засідання закрито, призначено справу до судового розгляду по суті.
Від позивача на адресу суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує, прохає зменшити розмір стягуваних з нього аліментів на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з ј частини доходів на кожну дитину до 1/10 частини його доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилась, хоча була належним чином повідомлена про день та час слухання справи, заяв чи клопотань не надсилала.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, направила на адресу суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги визнає частково, не заперечує проти зменшення розміру аліментів, які стягується з позивача на її користь на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5 з ј частини доходів до 1/5 частини доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 07.12.2009 року стягнуто з нього на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі ј частини заробітку щомісячно, але не менше встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину, починаючи з 12.11.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Також заочним рішенням Гадяцького районного суду Полтавської області від 01.10.2012 року стягнуто з нього на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження в розмірі ј частини заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20.04.2012 року до досягнення дитиною повноліття.
Встановлено, що позивач являється батьком неповнолітньої ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.
Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника аліментів або одержувача у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Аналогічна правова позиція викладена в п.23Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , відповідно до якої розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.
Відповідно до п. 17постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , суд, вирішуючи питання щодо розміру аліментів, повинен ураховувати стан здоров`я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 141 Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Беручи до уваги інтереси неповнолітніх дітей позивача, матеріальне та сімейне становище, які змінилися, з урахуванням принципу рівності обов`язків батьків щодо належного утримання дітей, суд вважає за можливе зменшити розмір аліментів, що підлягає стягненню з позивача із 1/4 частки його заробітку (доходу) до 1/6 частки, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, на кожну дитину,починаючи з дня набрання рішенням законної сили до досягнення дітьми повноліття.
На підставі викладеного, керуючись ст.192 Сімейного кодексу України, ст. ст. 12,13,77-81, 263-265,280ЦПК України , суд
В И Р І Ш И В:
Цивільний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів - задовольнити частково.
Зменшити розмір аліментів, стягуваних на підставі рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 07 грудня 2009 року по справі № 2-2086/2009 , що стягуються із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження ( РНОКПП НОМЕР_1, проживає за адресою : АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження ( АДРЕСА_2) на утримання сина ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, з 1/4 частини від усіх видів заробітку ( доходу ), але не менше встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину, на 1/6 частину від усіх видів заробітку ( доходу ), але не менше, ніж 50%
прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня набрання чинності рішенням суду і до досягнення дитиною повноліття.
Зменшити розмір аліментів, стягуваних на підставі рішення Гадяцького районного суду Полтавської області від 01 жовтня 2012 року по справі № 1603/845/2012 , що стягуються із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження ( РНОКПП НОМЕР_1, проживає за адресою : АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження ( АДРЕСА_3) на утримання доньки ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, з 1/4 частини від усіх видів заробітку ( доходу ), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на 1/6 частину від усіх видів заробітку ( доходу ), але не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня набрання чинності рішенням суду і до досягнення дитиною повноліття.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: О. Г. Путря
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2019 |
Номер документу | 80008312 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Путря О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні