Справа №710/1401/17
Номер провадження 2/710/6/19
УХВАЛА
про участь учасника цивільного процесу
у судовому засіданні в режимі відеоконференції
28.02.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши клопотання представника ПАТ СК Амальтея - ОСОБА_1 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ПАТ СК Амальтея до ОСОБА_2 про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування,
ВСТАНОВИВ:
06.12.2017 (дата згідно з штампом на конверті) до Шполянського районного суду Черкаської області поштою надійшов даний позов, в якому позивач просить стягнути з ОСОБА_2 на свою користь матеріальну шкоду в сумі 89172,99 грн.
11.04.2018 позивач уточнив розрахунок матеріальної шкоди та просив стягнути з відповідача на свою користь матеріальну шкоду в сумі 88582,19 грн.
28.02.2019 до суду надійшло кло потання представника ПАТ СК Амальтея про проведення судового засідання в режимі відеоконференції 18.03.2019 о 14 годині 00 хвилин. Суд, в якому можливо забезпечити участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є Солом'янський районний суд м. Києва.
Відповідно до ч.1 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно з ч. 4 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до ч. 10 ст. 212 ЦПК України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається, що передбачено ч.1 ст.44 ЦПК України.
Під час попередніх судових засідань 31.01.2019 та 27.02.2019, проведених за клопотанням представника позивача у режимі відеоконференції Солом'янським районним судом м. Києва не було забезпечено належну якість зображення та звуку, було допущено переривання відеоконференції. З вищенаведених приписів законодавства встановлено, що ризик технічної неможливості участі в відеоконференції несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
За таких обставин, враховуючи, що представником позивача не наведено підстав, відповідно до яких останній не може прибути у судове засідання, а застосування судом вимог статті 212 ЦПК України є правом, а не обов'язком суду, та оскільки, такі обставини, не позбавляють позивача можливості забезпечити безпосередню участь його представника в судовому засіданні в приміщенні суду, в провадженні якого перебуває справа, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно залишити без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44, 212, 260, 261 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника ПАТ СК Амальтея - ОСОБА_1 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі за позовом ПАТ СК Амальтея до ОСОБА_2 про відшкодування в порядку регресу витрат, пов'язаних з виплатою страхового відшкодування відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80170104 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Побережна Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні