Справа №2-692/09 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2009 року
Літинський районний суд Вінницької області
В складі головуючого Желіховський В.М.
при секретарі Юрчишиній Г.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Літин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Осолинської сільської ради про встановлення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1. звернувся до суду із вказаним позовом, заявив, що 08 липня 2007 року після смерті його діда ОСОБА_2 відкрилась спадщина, на спадкове майно, яке складається з житлового будинку з по господарськими спорудами, земельну ділянку, земельну частку(пай) та на майновий пай. В даний час ОСОБА_1М виявив бажання оформити спадкове майно, але нотаріус відмовила йому мотивуючи тим, що в шестимісячний строк не звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Позивач пропустив шестимісячний строк, для прийняття спадщини в зв'язку з тим, що здійснював догляд за хворою матір’ю, так як вона потребувала сторонньої допомоги, тому змушений звернутись до суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав. Просить встановити додатковий строк для прийняття спадщини.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився надали суду заяву, в якій просять проводити судове засідання без участі їх представника, позов визнали.
Відповідно до ст.130 ч.4 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем суд має право ухвалити у попередньому судовому засіданні судове рішення.
Копія свідоцтва про смерть (а.с.9) свідчить, що ОСОБА_2 помер 08.07.2007 року. Із копії заповіту (а.с.10-11) видно, що ОСОБА_2Ф заповів все своє майно внукові ОСОБА_1М Із копії довідки №716 від 21.10.2009 року (а.с.12) судом встановлено, що житловий будинок по вул. Першотравневій 29 в с.Миколаївка Літинського району належав покійному ОСОБА_2 Довідка Вербівської амбулаторії ЗПСМ (а.с.7) свідчить, що мати заявника ОСОБА_3 потребує стороннього догляду.
Відповідно до ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Враховуючи ту обставину, що позивачем пропущено строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2Ф за незалежних від нього обставин, суд має підстави для визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини відповідно до ст.1272 ч.3 ЦК України, де вказано, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За таких обставин, суд вважає необхідним визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.3,10,30,60,130,214,215 ЦПК України і на підставі ст.1222,1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його діда ОСОБА_2, який помер 08 липня 2007 року, терміном два місяці після вступу рішення в законну силу.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Літинський райсуд до Вінницького апеляційного суду. Рішення набирає чинності у разі неподання заяви чи скарги протягом визначеного терміну.
Суддя :
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2009 |
Оприлюднено | 26.02.2010 |
Номер документу | 8018349 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Літинський районний суд Вінницької області
Желіховський Віктор Миколайович
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Чередникова Валентина Семенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні