Первомайський міськрайонний суд Харківської області
18 м. Первомайський Первомайський район Харківська область Україна 64107
Справа № 632/1623/18
провадження № 2/632/26/19
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
"26" лютого 2019 р. м. Первомайський
Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі судді Библіва С.В., за участю секретаря Кузьменко М.В., розглянувши у підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в м. Первомайському Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, -
У С Т А Н О В И В:
16.08.2018 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про поділ спільного майна подружжя, в якому просить суд поділити спільне майно подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яке є об'єктом спільної сумісної власності, визнавши за ним право приватної власності на ? частку двокімнатної квартири № 42 в будинку № 14, що знаходиться на 6 мікрорайоні міста Первомайського Харківської області, а також визнати за ним, право приватної власності на ? частку земельної ділянки площею 0,1050 га., розташованої за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул. Магістральна, земельна ділянка 13.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 12 листопада 2013 року перебуває у шлюбі з відповідачем по справі ОСОБА_2, який було зареєстровано Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Первомайському реєстраційної служби Первомайського міськрайонного управління юстиції у Харківській області, актовий запис № 202. Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Під час шлюбу, на спільні кошти вони придбали двокімнатну квартиру № 42, що розташована за адресою: місто Первомайський, Харківської області, мікрорайон 6, будинок 14 та земельну ділянку площею 0,1050 га. що знаходиться за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул. Магістральна, земельна ділянка 13. Оскільки поділ спільної сумісної власності має кожний із подружжя незалежно у будь-який час та незалежно від стану шлюбу, то відповідно позивач і звернувся до суду з даним позовом.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність, на задоволенні позовних вимог викладених у первісному позові наполягає та просить їх задовольнити, судові витрати у вигляді суми сплаченого судового збору залишає за собою.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилася, про час, дату та місце слухання справи була повідомлена належним чином, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, первісний позов ОСОБА_1 повністю визнала, просить визнати за позивачем право приватної власності на ? частку двокімнатної квартири № 42 в будинку № 14, що знаходиться на 6 мікрорайоні міста Первомайський Харківської області, а також визнати за ним, право приватної власності на ? частину земельної ділянки площею 0,1050 га., розташованої за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул. Магістральна, земельна ділянка 13.
Враховуючи, що у судове засідання не зявились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши позовну заяву, дослідивши та проаналізувавши письмові докази, встановив такі факти і відповідні до них правовідносини: 12 листопада 2013 року позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 зареєстрували шлюб, однак сімейне життя не склалося, подружжя втратило почуття любові та поваги один до одного, тому 25 вересня 2018 року шлюб між подружжям було розірвано рішенням Первомайського міськрайнного суду Харківської області (а.с.65).
Під час шлюбу, відповідно до копії договору купівлі-продажу квартири від 26 лютого 2014 року, посвідченого державним нотаріусом Первомайської державної нотаріальної контори Харківської області ОСОБА_4 та зареєстрованого у реєстрі за № 1-254, подружжям була придбана двокімнатна квартира № 42, що знаходиться у місті Первомайський Харківської області на 6 мікрорайоні в будинку № 14, купівлю-продаж квартири за домовленістю сторін було вчинено за 103 533,00 грн., а право власності на вказану квартиру було зареєстроване за відповідачем по справі ОСОБА_2, що підтверджується копією Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень від 26.02.2014 року, індексний номер витягу: 18296778, номер запису про право власності : 4799443 (а.с.16, 17,18).
Крім того, відповідно до копії договору купівлі-продажу земельної ділянки від 09 листопада 2016 року, посвідченого приватним нотаріусом Первомайського районного нотаріального округу Харківської області ОСОБА_5 та зареєстрованого в реєстрі за № 2697, подружжям була придбана земельна ділянка площею 0,1050 га., розташована за адресою: Харківська область, місто Первомайський, вулиця Магістральна,земельна ділянка 13, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер 6311500000:03:007:0053, купівлю-продаж земельної ділянки за домовленістю сторін було вчинено за 44039,00 грн., а право власності на вказану земельну ділянку також було зареєстроване за відповідачем по справі ОСОБА_2Ю, що підтверджується копією Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень від 09.11.2016 року, індексний номер витягу: 72668673, номер запису про право власності: 17360569 (а.с.11.12.13).
Вирішуючи по суті даний спір, суд виходить з того, що загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність (п.6 ч. 1 ст. 3 Цивільного Кодексу України).
Так, відповідно до ст.206 ЦПК України, відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом же не встановлено порушень прав, свобод чи інтересів інших осіб визнанням позову ОСОБА_2
Відповідно до ст. 60 СК України якою встановлено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Частиною 1 ст. 69 СК України встановлено, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Згідно зі ст. 71 СК України, майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.
Таким чином, враховуючи, що набуті сторонами під час шлюбу та ведення спільного господарства квартира та земельна ділянка є об'єктами спільної сумісної власності подружжя, та те, що відповідач по справі повністю визнала позовні вимоги позивача за первісним позовом, суд, прийнявши таке визнання, дійшов висновку про задоволення позову та поділ вказаного майна між сторонами, виходячи з правил рівності часток подружжя у спільному майні. Необхідно визнати за позивачем право приватної власності на ? частку двокімнатної квартири № 42 в будинку № 14, що знаходиться на 6 мікрорайоні міста Первомайський Харківської області, а також право приватної власності на ? частку земельної ділянки площею 0,1050 га., розташованої за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул. Магістральна, земельна ділянка 13, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Питання про розподіл судових витрат між подружжям судом не вирішується, оскільки позивач ОСОБА_1 судові витрати у вигляді сплати судового збору залишає за собою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 60, 70, 72 СК України, ст.ст. 15, 16, ЦК України, ст. ст. 12, 78, 80, 81, 206, 263-265 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя - задовольнити.
Припинити право спільної сумісної власності подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2, квартирою № 42, що в будинку № 14 на 6 м-ні м.Первомайського Харківської області та земельною ділянкою площею 0,1050 га., розташованої за адресою: Харківська область, місто Первомайський, вулиця Магістральна, земельна ділянка 13, кадастровий номер земельної ділянки: 6311500000:03:007:0053.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на ? частку двокімнатної квартири № 42 у будинку № 14 в шостому мікрорайоні міста Первомайського Харківської області, загальна площа якої складає 50,40 кв.м., житлова площа 30,10 кв.м., а за ОСОБА_2 залишити право приватної власності на іншу ? частку вказаної квартири.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на ? частку земельної ділянки площею 0,1050 га., розташованої за адресою: Харківська область, місто Первомайський, вулиця Магістральна, земельна ділянка 13, кадастровий номер земельної ділянки: 6311500000:03:007:0053, а за ОСОБА_2 залишити право приватної власності на іншу ? частку вказаної земельної ділянки.
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Харківського апеляційного суду або через Первомайський міськрайонний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги в 30-денний строк з дня виготовлення повного тексту рішення.
Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, народився у місті Первомайський Харківської області, зареєстрований за адресою: 64102, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1.
Відповідач - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка народилася у с. Верхня Орілька Первомайського району Харківської області, зареєстрована за адресою:64102, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2.
Повний текст рішення виготовлено 01.03.2019 року.
Суддя: ОСОБА_6
Суд | Первомайський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80189869 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Библів С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні