Справа № 520/3663/19
Провадження № 1-кс/520/2432/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.03.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , власника майна ОСОБА_4 , представника власника майна адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання слідчого СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_6 про арешт майна в рамках кримінального провадження №12018160480004695 від 07.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання, 07.12.2018 до Київського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області надійшли матеріали УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ за заявою ГО "Антикорупційна рада Одеської області" про те, що на території Київського району м. Одеси групою невстановлених осіб під приводом здійснення законної господарської діяльності здійснюється незаконне виробництво та зберігання з метою збуту отруйних чи сильнодіючих речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами у великих розмірах.
За вказаним фактом СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області, 31.08.2018 до ЄРДР були внесені відомості за № 12018160480004695 від 07.12.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.
В ході досудового розслідування з метою встановлення осіб причетних до незаконного виробництва та зберігання з метою збуту отруйних чи сильнодіючих речовин, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами у великих розмірах, а також встановлення місцезнаходження вказаних речовин оперативному підрозділу УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ України було надано доручення в порядку ст. 40 КПК України.
З матеріалів виконаного доручення вбачається, що на території Одеської області посадові особи ТОВ «ТК Рондо» (ЄДРПОУ 39565511) (основний вид діяльності оптова торгівля хімічними продуктами)- ОСОБА_4 та його брат ОСОБА_7 здійснюють виробництво та реалізацію хімічних речовин без дозвільної документації та змінюють попереднє її пакування.
При цьому з матеріалів виконаного доручення вбачається, що за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, невстановлені особи за дорученням посадових осіб ТОВ «ТК Рондо» (ЄДРПОУ 39565511) привозять бочки 100-200 літрів всередині яких міститься рідина хімічний розчин для поливу полів, яка у подальшому переливається у каністри об`ємом 5-6 літрів та реалізується на території України.
Разом з цим, в ході досудового розслідування було допитано в якості свідка ОСОБА_8 зі свідчень якого вбачається, що приблизно з лютого 2018 року він за додаткову плату працював вантажником на складських приміщеннях за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, де є невелика територія, де зберігається велика кількість бочок, при цьому вхід до вказаної території здійснюється через магазин, який розташований на фасадній частині паркану.
У зазначених бочках, зі слів ОСОБА_8 міститься рідина, яка має різкий гострий запах, яку за дорученням ОСОБА_7 він та інші наймані ним вантажники повинні були переливати в п`яти літрові каністри та у подальшому їх запаковувати у плівку та складувати в закритому приміщенні розташованого на території складу за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17.
При цьому ОСОБА_8 показав, що після трьохгодинного розвантаження та переливання вказаної речовини у нього та у інших найманих ОСОБА_7 вантажників виникало різке почуття недомагання, яке супроводжувалось головокружінням та нудотою.
Вказані наслідки були супроводжені тим, що рідина, яку вони переливали є отрутою в рідкому стані.
Так, відповідно до п. 5.1.1. ДСП 8.8.1.2.001-98. «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України № 1 від 03.08.1998 встановлено, що зберігання пестицидів допускається тільки в спеціально призначених для цього складах, які відповідають вимогам СНіП 11-108-78 "Склады сухих минеральных удобрений и химических средств защиты растений" і "Норм технологического проектирования складов твердых минеральных удобрений и пестицидов для колхозов, совхозов и пунктов химизации", (1981 г.).
При цьому відповідно до п. 7.4. вказаних стандартів встановлено, що вся сільгосппродукція, яка передається на реалізацію населенню, на збереження або переробку, повинна супроводжуватись сертифікатом відповідності, результатами визначення залишків пестициду з зазначенням назви установи, яка проводила аналіз. Сертифікат відповідності підтверджує належну безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини на підставі досліджень, які проведені установами державної санепідслужби та лабораторіями атестованими відповідно до чинного законодавства на право проведення таких досліджень.
Разом з цим відповідно до ДБН В.2.2-7-98. «БУДІВЛІ І СПОРУДИ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН» встановлено, що для зберігання добрив (насипом і в тарі) належить проектувати складські будівлі за дотриманням ВНТП-СГіП-46-15. В роздавальних складах допускається передбачати зберігання незлежуваних добрив (фосфоритного, вапнякового чи доломітового борошна) в кількості не більше1000 т вокремому приміщенні складської будівлі.
Для пестицидів, які повинні зберігатись при температурі вище 0°С, слід проектувати стоплювані складські приміщення.
Складські будівлі для добрив і пестицидів слід проектувати одноповерховими, прямокутної форми в плані з паралельно розташованими прольотами однакової ширини і висоти. Будівлі з прольотами різної ширини чи висоти або з прольотами двох взаємно перпендикулярних напрямів допускається проектувати за вимогами технології. Перепади висот менше1,2м в складських будівлях не рекомендуються.
Згідно правил пожежної безпеки на складах хімічних речовин встановлено, що хімічні речовини можна зберігати в закритих сухих приміщеннях або під навісами в тарі залежно від фізико-хімічних та пожежонебезпечних властивостей продукції та кліматичних умов. Під навісом дозволяється зберігання лише тих хімічних речовин, які від вологого повітря чи води не розкладаються, не розігріваються та не займаються.
Сильнодіючі отруйні речовини дозволяється зберігати лише в суворій відповідності до існуючих для них спеціальних правил.
Хімікати у дрібній тарі необхідно зберігати на відкритих стелажах або в шафах, а у великій тарі (упаковці) штабелями.
При цьому відповідно до постанови № 440 Кабінету міністрів України від 05.06.2013 «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки» встановлено, що новоутворене підприємство має право на початок роботи, використання суб`єктом господарювання об`єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) (далі - об`єкти нерухомості) лише на підставі розробленої та поданої ним у встановленому порядку до державного адміністратора або територіального органу ДСНСдекларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, яка у свою чергу повинна бути перевірена та зареєстрована у відповідному журналі, який ведеться ДСНС або її територіальним органом, форма якого затверджується Мінекономрозвитку.
Так, в ході досудового розслідування є підстави вважати, що посадові особи ТОВ «ТК Рондо» (ЄДРПОУ 39565511), діяльність яких здійснюється у сфері оптової торгівлі хімічними продуктами, реалізують вказану господарську діяльність без наявності у них відповідної декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, що не могла бути погоджена посадовими особами територіального органу ДСНС, оскільки, складські приміщення за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, розташовані в людній місцевості міста Одеси, а не ізольованій частині міста та функціонують відповідно в порушенням вимог як Кодексу цивільного захисту населення так і норм вищеперерахованих стандартів.
Відповідно до відомостей отриманих з КП «БТІ» ОМР встановлено, що об`єкт нерухомості, який розташований за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, зареєстрований за ТОВ «Пересип-2» (ЄДРПОУ 33139267).
Так, ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси був наданий дозвіл на проведення обшуку у об`єкті нерухомості за адресою:м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, який належить ТОВ «Пересип-2» (ЄДРПОУ 33139267), з метою виявлення та вилучення первинної документації (митні накладні, договори поставки та інших документів, що відображають факт здійснення посадовими особами ТОВ «ТК Рондо» (ЄДРПОУ 39565511) ОСОБА_4 та ОСОБА_7 або іншими особами господарської діяльності у сфері виробництва та реалізації хімічних речовин, в тому числі декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, відповідної документації щодо їх безпечного застосування, включаючи позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи та позитивну еколого-експертну оцінку матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів та агрохімікатів, дозволів виробника на розфасування пестицидів і агрохімікатів, зокрема «Haifa Chemicals», в тому числі фірмових пакетів вказаної марки, та хімічних речовин (пестицидів), як у вигляді сипучої суміші, так і у вигляді рідини, які можуть бути використані як докази та мають значення для всебічного, повного та об`єктивного розслідування кримінального провадження
У подальшому, а саме 20.02.2019 слідчим СВ Київського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_9 від 12.02.2019 (справа № 520/3039/19 провадження № 1-кс/520/2030/19)був проведений санкціонований обшук у об`єкті нерухомості за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, який належить ТОВ «Пересип-2» (ЄДРПОУ 33139267), в ході проведення якого було виявлено та вилучено речі та документи, перелік яких міститься в клопотанні.
Сторона обвинувачення звертається з клопотанням про накладення арешту на майно, обґрунтовуючи його тим, що метою накладення арешту є збереження речових доказів, якими є вилучені речовини та документи, які мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та їх арешт потрібен для позбавлення власників можливості відчужувати вказане майно, або псування, втрати, знищення, перетворення, пересування, передачі, що в свою чергу в подальшому унеможливить прийняття законного та об`єктивного рішення.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримала в повному обсязі та просила задовольнити, надавши повідомлення Управління захисту економіки в Одеській області, які були направлені компаніям Haifa Chemicais Ltd., POLUKS GROUP, до штаб-квартири групи Тессендерло про виявлені порушення їх інтелектуальної власності, а також відповідь Haifa Chemicais Ltd. про те, що товари з торговими марками компанії, які були виявлені, не є товарами виробленими компанією, порушують права компанії, завдаючи значних збитків.
Представник власника майна в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, надавши письмове заперечення, та зазначив, що клопотання сторони обвинувачення ґрунтується лише на припущеннях, необґрунтоване, незаконне та не підлягає задоволенню, жодного документу, підтверджуючого право власності на майно не зазначено, майно, вилучене під час обшуку, перебуває у власності добросовісного набувача та придбане на законних підставах, а вилучені речовини не відносяться до отруйних або сильнодіючих речовин.
Власник майна в судовому засіданні підтримав думку представника.
Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, вислухавши думку учасників процесу, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 1, 2 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходом забезпечення кримінального провадження є, зокрема, арешт майна.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи.
У відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 4 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Відповідно до ст. 96-1, 96-2 КК України, спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно, зокрема, одержані внаслідок вчинення злочину та/або є доходами від такого майна.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Так, відповідно до протоколу обшуку від 20.02.2019 року, долученого до матеріалів клопотання, на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, був проведений обшук, в ході якого були виявлені та вилучені речі та документі зазначені в клопотанні.
Так, слідчим суддею встановлено, що майно, на яке сторона обвинувачення просить накласти арешт, відповідає критеріям ч. 1 ст. 98 КПК України, оскільки виявлені під час проведення обшуку речовини могли бути об`єктом кримінально протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом. Крім того, вилучені документи, зокрема, копії та оригінали карток складського обліку, можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Викладене підтверджується постановою про визнання речовими доказами від 21.02.2019 року, яка долучена до матеріалів клопотання, та відповідно до якої виявлені під час проведення обшуку речі та документи визнані речовими доказами в рамках кримінального провадження №12018160480004695 від 07.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.
Крім того, вилучені речовини, необхідні для подальшого проведення експертних досліджень, зокрема, для призначення та проведення хімічної експертизи для встановлення чи є вилучені речовини отруйними чи сильнодіючими речовинами, що не є наркотичними або психотропними засобами чи їх аналогами.
Також слідчий суддя зазначає, що оскільки зазначені в клопотанні речовини, могли бути одержані внаслідок вчинення злочину, тому є всі підстави вважати, що вказане майно може, в подальшому, підлягати спеціальній конфіскації, відповідно до ст. 96-2 КК України.
У зв`язку з викладеним, беручи до уваги суспільну небезпечність кримінального правопорушення, те, що існує необхідність в забезпеченні збереження речових доказів, в цілях забезпечення в подальшому спеціальної конфіскації, як заходу кримінально-правового характеру, а також з метою подальшого призначення відповідних судових експертиз, слідчий суддя приходить до переконання щодо наявності правових підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, та, в цілому, обґрунтованість клопотання сторони обвинувачення.
Крім того, не накладення арешту на вилучене майно може призвести до його відчуження або знищення, що призведе до втрати доказів в рамках кримінального провадження та не досягнення мети досудового розслідування.
Таким чином, на підставі викладеного в сукупності, слідчий суддя приходить до переконання, що на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та інтереси власника майна, про який йдеться в клопотанні, та якого така особа зазнає внаслідок застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, а тому з метою збереження речових доказів, забезпечення, в подальшому, спеціальної конфіскації, клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 98, 170-173 КПК України, слідчий суддя, -
ВСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Одеської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_6 про арешт майна в рамках кримінального провадження №12018160480004695 від 07.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України задовольнити.
Накласти арешт на речі та документи, що були вилученні 20.02.2019 року в ході проведення санкціонованого обшуку в об`єкті нерухомості за адресою: м. Одеса, вул. 7-ма Пересипська, 17, який належить ТОВ «Пересип-2» (ЄДРПОУ 33139267), а саме на:
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота ортофосфорна технічна (32 кг)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота ортофосфорна технічна (в кубах)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота ортофосфорна технічна (30 кг)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота ортофосфорна технічна (Сербія)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік метиленхлорид (260 кг)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік гипохлорид натрію
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік ДОФ дионтилфталат
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота азотна (35 кг)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота азотна (30 кг)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота азотна (28 кг)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік технічний вуглець Мар. П803 (не гранульований)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота азотна (28 кг)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота азотна (в кубі)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік карбід кальція (Словаччина) 100 кг
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік кислота оцтова (імн.)
- Копія картки складського обліку матеріалів за 2019 рік перхлорретилен (330 кг)
- Оригінали карток складського обліку матеріалів за 2018 рік на 62 арк;
- Гіпохлорид загальним об`ємом 1794 кг. у вигляді 14 кубів (1 куб 1250-1300 кг)
- Диоктилфталат загальним об`ємом 16120 кг у вигляді 15 кубів ( 1 куб- 980-1000 кг) та 6 діжок (1 діжка 200 кг)
- Кислота азотна загальним об`ємом 19834 кг у вигляді: 60 каністр по 27 кг, 288 каністр по 28 кг, 189 каністр по 30 кг, 128 каністр по 35 кг
- Хлорпарафін загальним об`ємом 26953 кг, який зберігається у 7 кубах ( 1 куб- 1550-1600 кг), 450 каністрах по 30 кг та 96 каністрах по 32 кг
- Кислота оцтова загальним об`ємом 43516 кг, яка зберігається у 41 кубі (1 куб 1080-1100 кг)
- Метилен хлорид загальним об`ємом 11180 кг, який зберігається у 43 діжках ( 1 діжка 260 кг)
- Перхлорретилен загальним об`ємом 660 кг, який зберігається у 2 діжках (1 діжка 330 кг)
- Карбід загальним об`ємом 1500 кг, який зберігається у 15 діжках ( 1 діжка 100 кг)
- Технічний вуглець загальним об`ємом 2000 кг.
Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в одеській області ОСОБА_3 ..
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти діб з дня її проголошення до Одеського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 80227859 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні