Ухвала
від 12.02.2019 по справі 808/899/18
ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

12 лютого 2019 року м. Дніпросправа № 808/899/18

Суддя Третього апеляційного адміністративного суду Сафронова С.В., перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 13 червня 2018 року у справі № 808/899/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерліттех-99» до Державної фіскальної служби України, про скасування рішення та заповзання зареєструвати у реєстрі податкові накладні, -

в с т а н о в и л а:

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 13.06.2018 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерліттех-99» задоволено.

Державна фіскальна служба України, не погодившись з вищезазначеним рішенням суду, подала 22.01.2019 року за допомогою засобів поштового зв'язку, до суду апеляційну скаргу.

Згідно ч. 1 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подана до суду першої інстанції 22.01.2019 року. Повне судове рішення Запорізьким окружним адміністративним судом складено 23.06.2018 року, саме з моменту складання повного тексту рішення обчислюється тридцяти денний строк для оскарження рішення.

Перебіг строку для подання апеляційної скарги починається з моменту проголошення судового рішення або складання повного тексту рішення, будь-яких винятків нормами КАС України не передбачено.

Для поновлення строків на апеляційне оскарження повинні існувати об'єктивні, непереборні підстави.

Інститут строків у адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах та стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Строки звернення до адміністративного суду з апеляційною скаргою обмежуються у часі, після закінчення строку може наступити питання виконання судового рішення. Після завершення строку, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Частина друга статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України покладає учасників справи обов'язок добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість поновлення пропущеного процесуального строку лише у разі його пропуску з поважних причин.

У пункті 41 справи «Пономарьов проти України» Європейський Суд з прав людини зазначив, що «Суд визнає, що вирішення питання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Суди повинні обґрунтовувати відповідне рішення. У кожному випадку національні суди повинні встановити, чи виправдовують причини поновлення строку оскарження втручання у принцип res judicata, особливо коли національне законодавство не обмежує дискреційні повноваження судів стосовно часу або підстав для поновлення строків».

Разом з апеляційною скаргою, Державна фіскальна служба України заявляє клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Обґрунтовуючи клопотання про поновлення строку вказує, що пропуск зумовлений тим, що оскажуване рішення отримане 03.07.2018 року, одразу після отримання рішення було подано апеляційну скаргу, яка ухвалою від 24.09.2018 року була повернута. Одразу після отримання ухвали про повернення апеляційної скарги, апеляційну скаргу було подано повторно.

Згідно ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Варто вказати, що заявник апеляційної скарги не вказує та не надає докази, які обставини заважали йому звернутись до суду раніше, оскільки ухвалу про повернення апеляційної скарги отримано 09.10.2018 року, однак апеляційну скаргу подано до суду з інтервалом часу – 22.01.2019 року після того, як позивач отримав виконавчий лист по справі.

Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом надання доказів на підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою.

За таких обставин, вважаю необхідним апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України у даній справі залишити без руху для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 169, 298 КАС України, -

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 13 червня 2018 року у справі № 808/899/18 – залишити без руху.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України у строк десяти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки апеляційної скарги, надавши до суду апеляційної інстанції: докази на підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя                                                                      С.В. Сафронова

СудТретій апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.02.2019
Оприлюднено07.03.2019
Номер документу80231289
СудочинствоАдміністративне