Ухвала
від 26.06.2007 по справі 4/216-06-5256
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

4/216-06-5256

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

           УХВАЛА          

        

26 червня 2007 р.                                                                                   № 4/216-06-5256  

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

       Перепічая В.С.,

Вовка І.В.,

        Гончарука П.А.,

розглянувши касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" на постанову Одеського апеляційного   господарського суду  від 03.05.2007 року у справі № 4/216-06-5256 за позовом Одеської національної юридичної академії до Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш"  про розірвання договору та стягнення штрафних санкцій,

УСТАНОВИВ:

Подана Відкритим акціонерним товариством "Пресмаш" касаційна скарга не може бути розглянута Вищим господарським судом України, оскільки  не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з вимогами ч. 4 ст. 111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги (подання), до скарги додаються докази сплати державного мита і надіслання копії скарги  іншій стороні у справі.

Як вбачається з матеріалів касаційної  скарги, докази  надіслання копії скарги  іншій стороні у справі відсутні, оскільки додані до касаційної скарги ксерокопії  поштового опису  від 22.05.2007 року та поштової квитанції №5955 від 22.05.2007 року не є належними доказами направлення копії  касаційної скарги позивачу.

Отже, до касаційної скарги відповідачем не додано доказів надіслання її копії іншій стороні  у справі.

Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 1113  ГПК України касаційна скарга (подання) не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні  (сторонам) у справі.

Разом з цим, до  матеріалів  касаційної скарги не додано  докази сплати державного мита  у встановленому  розмірі.     

Згідно підпункту “г” пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” із апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови, а також заяв про перегляд їх за нововиявленими обставинами ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті у разі подання заяви, для розгляду спору в першій інстанції, а із спорів майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Відповідно до п.2 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” (в редакції із змінами і доповненнями, внесеними Законом України  від 25.03.2005 року №2505-ІV) ставки  державного мита із заяв, що подаються до господарських судів встановлюються в таких розмірах:    а) із заяв майнового характеру 1 відсоток ціни позову,  але не менше 6  неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян і не більше  1500 неоподатковуваних   мінімумів доходів громадян, б) із заяв немайнового характеру 5 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян.

У той же час, відповідач оскаржує  в повному обсязі судове рішення, предметом розгляду якого є вимоги про розірвання договору та стягнення штрафних санкцій.

Таким чином, касаційна скарга на судове рішення у даній справі повинна бути оплачена   державним митом з урахуванням обох вимог, тобто  відповідач повинен був сплатити  42,50 грн. за вимогу немайнового характеру та  146,14 грн. державного мита щодо майнових вимог, а сплатив згідно  квитанції № 23 від 21.05.2007 року лише 146,14 грн. Тому зазначена квитанція  не може  бути доказом сплати державного мита у встановленому  розмірі.

Отже, до скарги  також не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановленому  розмірі.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1113  ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановленому порядку і розмірі.

Згідно ч.1 ст.36 ГПК України, письмовими доказами у справі є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Відповідно до ст. 38 ГПК України якщо подані сторонами докази є недостатніми, господарський суд зобов'язаний витребувати від підприємств та організацій незалежно від їх участі у справі документи і матеріали, необхідні для вирішення спору. Як випливає з приписів наведеної норми процесуального закону, у випадку недостатності доказів для вирішення спору по суті, на господарські суди покладено обов'язок витребувати для вирішення спору по суті необхідні документи і матеріали. В зв'язку з тим, що на даній стадії судового процесу спір по суті не вирішується, то у касаційної інстанції відсутнє право керуватися приписами ст. 38 ГПК України.

За таких обставин, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.          

          На підставі викладеного та керуючись п.п. 3, 4  ч.1 ст.1113 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" на постанову Одеського апеляційного   господарського суду  від 03.05.2007 року повернути без розгляду.

           Судді                                                                                    В. Перепічай

                                                              

                                                                                              І. Вовк

                                                                                                        П. Гончарук

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення26.06.2007
Оприлюднено21.08.2007
Номер документу802582
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/216-06-5256

Ухвала від 12.01.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Бернацька Ж.O.

Ухвала від 26.06.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Вовк І.В.

Постанова від 03.05.2007

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лашин В.В.

Рішення від 26.02.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні