4/216-06-5256
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
26 червня 2007 р. № 4/216-06-5256
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Перепічая В.С.,
Вовка І.В.,
Гончарука П.А.,
розглянувши касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 03.05.2007 року у справі № 4/216-06-5256 за позовом Одеської національної юридичної академії до Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" про розірвання договору та стягнення штрафних санкцій,
УСТАНОВИВ:
Подана Відкритим акціонерним товариством "Пресмаш" касаційна скарга не може бути розглянута Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги (подання), до скарги додаються докази сплати державного мита і надіслання копії скарги іншій стороні у справі.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, докази надіслання копії скарги іншій стороні у справі відсутні, оскільки додані до касаційної скарги ксерокопії поштового опису від 22.05.2007 року та поштової квитанції №5955 від 22.05.2007 року не є належними доказами направлення копії касаційної скарги позивачу.
Отже, до касаційної скарги відповідачем не додано доказів надіслання її копії іншій стороні у справі.
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 1113 ГПК України касаційна скарга (подання) не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Разом з цим, до матеріалів касаційної скарги не додано докази сплати державного мита у встановленому розмірі.
Згідно підпункту “г” пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” із апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови, а також заяв про перегляд їх за нововиявленими обставинами ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті у разі подання заяви, для розгляду спору в першій інстанції, а із спорів майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до п.2 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” (в редакції із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 25.03.2005 року №2505-ІV) ставки державного мита із заяв, що подаються до господарських судів встановлюються в таких розмірах: а) із заяв майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, б) із заяв немайнового характеру 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У той же час, відповідач оскаржує в повному обсязі судове рішення, предметом розгляду якого є вимоги про розірвання договору та стягнення штрафних санкцій.
Таким чином, касаційна скарга на судове рішення у даній справі повинна бути оплачена державним митом з урахуванням обох вимог, тобто відповідач повинен був сплатити 42,50 грн. за вимогу немайнового характеру та 146,14 грн. державного мита щодо майнових вимог, а сплатив згідно квитанції № 23 від 21.05.2007 року лише 146,14 грн. Тому зазначена квитанція не може бути доказом сплати державного мита у встановленому розмірі.
Отже, до скарги також не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановленому розмірі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановленому порядку і розмірі.
Згідно ч.1 ст.36 ГПК України, письмовими доказами у справі є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст. 38 ГПК України якщо подані сторонами докази є недостатніми, господарський суд зобов'язаний витребувати від підприємств та організацій незалежно від їх участі у справі документи і матеріали, необхідні для вирішення спору. Як випливає з приписів наведеної норми процесуального закону, у випадку недостатності доказів для вирішення спору по суті, на господарські суди покладено обов'язок витребувати для вирішення спору по суті необхідні документи і матеріали. В зв'язку з тим, що на даній стадії судового процесу спір по суті не вирішується, то у касаційної інстанції відсутнє право керуватися приписами ст. 38 ГПК України.
За таких обставин, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.
На підставі викладеного та керуючись п.п. 3, 4 ч.1 ст.1113 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 03.05.2007 року повернути без розгляду.
Судді В. Перепічай
І. Вовк
П. Гончарук
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2007 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 802582 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Вовк І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні