Ухвала
від 05.03.2019 по справі 335/12186/18
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1Справа № 335/12186/18 1-кс/335/1732/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2019 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про арешт майна, подане в кримінальному провадженні, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018080020001423 від 12 червня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 27 та ч. 4 ст. 189 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 , звернувся до слідчого суді з вищевказаним клопотанням в якому просить накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме об`єкт нерухомого майна, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з позбавленням права на його відчуження та розпорядження.

В обґрунтування клопотання зазначив, що у середині грудня 2017 року, перебуваючи в м. Запоріжжя, ОСОБА_5 організував та очолив організовану злочинну групу у складі: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , після чого протягом періоду з середини грудня 2017 року до середини травня 2018 року до її складу послідовно залучив інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, які за час спільної злочинної діяльності в період з кінця травня до 11 вересня 2018 року вчинили вимагання майна у ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .

25.02.2019 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 27 та ч. 4 ст. 189 КК України, які кваліфікуються як організація, керівництво підготовкою та вчинення вимоги передачі чужого майна з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, пошкодження чи знищення їхнього майна (вимагання), вчиненої повторно, з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що завдало майнової шкоди у особливо великих розмірах, організованою групою.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, просив клопотання задовольнити в повному обсязі, що відповідно до вимог ч. 1 ст.172КПК України не перешкоджає розгляду клопотання

З метою забезпечення арешту майна, клопотання слідчого про арешт вказаного майна, було розглянуто без повідомлення власника майна, що відповідає положенню ч.2 ст.172 КПК України.

Вивчивши матеріали клопотання, перевіривши надані докази в його обґрунтування, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч.1 ст.171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач. Частиною 2 даної статті передбачено, що повинно бути зазначено у клопотанні про арешт майна.

Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно доч.1ст.96-2КК Україниспеціальна конфіскаціязастосовується уразі,якщо гроші,цінності таінше майно: 1)одержані внаслідоквчинення злочинута/абоє доходамивід такогомайна; 2)призначалися (використовувалися)для схилянняособи довчинення злочину,фінансування та/абоматеріального забезпеченнязлочину абовинагороди зайого вчинення; 3)були предметомзлочину,крім тих,що повертаютьсявласнику (законномуволодільцю),а уразі,коли йогоне встановлено,-переходять увласність держави; 4) були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення злочину, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.

Дослідивши клопотання слідчого та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для накладення арешту на майно з метою забезпечення спеціальної конфіскації, зокрема через недоведеність слідчим наявності випадків застосування спеціальної конфіскації передбачених ч.1 ст.96-2 КК України.

Щодо накладення арешту на майно з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання слідчим суддею враховано наступне.

Санкція ч. 4 ст. 189 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацію майна.

Частиною 5 ст.170 КПК України передбачено, що у випадку, накладення арешту на майно з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Відповідно дост.371ЦК України кредитор співвласника майна, що є у спільній сумісній власності, у разі недостатності у нього іншого майна, на яке може бути звернене стягнення, може пред`явити позов про виділ частки із спільного майна в натурі для звернення стягнення на неї, крім випадків, установлених законом . Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, для звернення стягнення на неї здійснюється у порядку, встановленому статтею 366 цього Кодексу.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотеки, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 156901710 від 20 лютого 2019 року, підозрюваному ОСОБА_5 на праві приватної спільної сумісної власності з ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (частки 1/1) належить об`єкт нерухомого майна, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, враховуючи, що накладення арешту на майно з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання можливо лише щодо майна підозрюваного, а майно на яке пропонується накласти арешт належить підозрюваному ОСОБА_5 на праві приватної спільної сумісної власності з ОСОБА_12 та ОСОБА_13 (частки 1/1), тобто не визначено його частки та воно не є виділеним в натурі, підстав для застосування такого арешту немає.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку, що в задоволені клопотання необхідно відмовити.

На підставі викладеного, керуючись: ст.ст. 131-132, 170-173 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про арешт майна, подане в кримінальному провадженні, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018080020001423 від 12 червня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 27 та ч. 4 ст. 189 КК України відмовити.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення05.03.2019
Оприлюднено15.02.2023
Номер документу80321581
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —335/12186/18

Ухвала від 22.02.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 01.03.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 05.03.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 01.03.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 22.02.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 05.03.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 08.02.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 08.02.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 04.02.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

Ухвала від 08.02.2019

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Ходько В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні