Ухвала
від 11.03.2019 по справі 925/1016/18
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

11 березня 2019 року

м. Київ

Справа № 925/1016/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Баранець О.М. - головуючий, Стратієнко Л.В., Студенець В.І.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек Черкаси"

на ухвалу Північного апеляційного господарського суду

у складі колегії суддів: Чорної Л.В., Разіної Т.І., Іоннікової І.А.

від 06.02.2019

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кеми-Трейд"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек Черкаси"

про стягнення 75 431,48 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек Черкаси" 13.02.2019 звернулося до Верховного Суду, через Північний апеляційний господарський суд, з касаційною скаргою на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 06.02.2019 у справі № 925/1016/18.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 01.03.2019 визначено склад колегії суддів: Баранець О.М. - головуючий, Стратієнко Л.В., Студенець В.І.

Перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек Черкаси", колегія суддів дійшла висновку про відмову у відкритті касаційного провадження з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 293 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо у справі з ціною позову, що не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи) суд може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо:

1) Верховний Суд вже викладав у своїй постанові висновок щодо питання правильного застосування норми права, порушеного в касаційній скарзі, і суд апеляційної інстанції переглянув судове рішення відповідно до такого висновку; або

2) правильне застосовування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.

Відповідно до частини першої статті 245 Господарського процесуального кодексу України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз'яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.

Виходячи із змісту наведеної норми роз'яснення судового рішення - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта. Тобто йдеться про викладення судового рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Необхідність такого роз'яснення випливає з обставин неоднозначного розуміння рішення суду з метою його виконання.

Здійснюючи роз'яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз'яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз'ясненні рішення.

Частиною другою статті 245 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примусового виконання.

Із зазначеної норми вбачається, що роз'ясненню підлягають ті рішення, які підлягають виконанню, порядок здійснення якого визначено Законом України Про виконавче провадження .

Відповідно до частини четвертої статті 245 Господарського процесуального кодексу України про роз'яснення або відмову у роз'ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

Такі висновки про застосування норм процесуального права викладено в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 09.07.2018 у справі № 911/2050/16.

Заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек Черкаси" подана для роз'яснення ухвали Північного апеляційного господарського суду від 16.01.2019, якою відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Разек Черкаси на рішення Господарського суду Черкаської області від 20.11.2018 у справі № 925/1016/18. Розгляд апеляційної скарги по даній справі вирішено здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Оскільки дана ухвала не підлягає виконанню в порядку Закону України Про виконавче провадження , суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку, що подана заява про роз'яснення ухвали не є роз'ясненням в порядку статті 245 Господарського процесуального кодексу України, та правильно відмовив в її задоволенні.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 293 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо у справі з ціною позову, що не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи) суд може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо Верховний Суд вже викладав у своїй постанові висновок щодо питання правильного застосування норми права, порушеного в касаційній скарзі, і суд апеляційної інстанції переглянув судове рішення відповідно до такого висновку

З огляду на зазначене застосування Північним апеляційним господарським судом норм Господарського процесуального кодексу України під час прийняття ухвали від 06.02.2019 про відмову у роз?ясненні судового рішення відповідає висновкам щодо застосування норми права, викладеним в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 09.07.2018 у справі № 911/2050/16, що є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження у даній справі.

Керуючись статтями 234, 235, пунктом 1 частини другої статті 293 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек Черкаси" на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 06.02.2019 у справі № 925/1016/18.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження з доданими до скарги матеріалами направити особі , яка подавала касаційну скаргу, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий О. Баранець

Судді Л. Стратієнко В. Студенець

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення11.03.2019
Оприлюднено12.03.2019
Номер документу80366566
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1016/18

Ухвала від 20.05.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Судовий наказ від 24.04.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Постанова від 12.04.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 11.04.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 11.04.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 11.03.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 25.02.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 06.02.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 16.01.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

Ухвала від 20.12.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорна Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні